अमेरिकाको क्यालिफोर्नियामा नेपाल दिवस सम्पन्न

अनिल पाण्डे, अमेरिका । अमेरिकाको क्यालिफोर्नियामा नेपाल दिवस सम्पन्न भएको छ । नेपाल आमाप्रतिको राष्ट्रिय भावनाले ओतप्रोत र विदेशी भूमिमा बसेर पनि नेपाल र नेपाल आमाप्रति श्रद्धाभाव राख्दै यो दिवस मनाइएको हो ।

नेपालको लागि केही गर्न सकिन्छ भनेर संयुक्त राज्य अमेरिकाको पश्चिमी भेग क्यालिफोर्नियाको बे एरियामा स्थापित मदरल्यान्ड नेपालले गत सेप्टेम्बर १९ मा आयोजना गरेको नेपाल दिवस भब्य रुपमा सम्पन्न भएको छ । आशा गरेभन्दा निकै उत्साह साथ सम्पन्न उक्त नेपाल दिवस अन्य संस्थाहरुले आयोजना गरेभन्दा निकै अविस्मरणीय रहेको सहभागीहरुले बताएका छन् । नेपाल र नेपाली समुदायको पहिचान तथा प्रचारप्रसारका लागि सान होजे स्टेट युर्निभसिटीसंगको सहकार्यमा मदरल्यान्ड नेपालले नेपाल दिवस कार्यक्रम आयोजना गरेको हो ।
कार्यक्रममा विभिन्न नेपाली समुदायका सदस्य तथा विदेशहीको समेत उल्लेख्य सहभागिता रहेको थियो । नेपाल र नेपाली त यहाँ पो रहेछन् भन्ने महसुस भएको बताउने सहभागीहरुले कार्यक्रममा नेपाली खानाको स्वाद चाख्न पाउनुका साथै नेपालसम्बन्धी विविध पक्षको बारेमा जानकारी लिएका थिए । कार्यक्रममा एकतातिर नेपाली गीतहरु बजीरहेका थिए भने अर्कोतिर नेपाली पोशाक र रीतिरिवाजमा नृत्य समेत प्रस्तुत भइरहेका थिए । कार्यक्रममा नेपाली युवा युवक तुलाधरको चित्रकला तथा पेन्टिङ्ग पनि प्रस्तुत गरिएको थियो । सो अवसरमा अमेरिकाको सपना सम्बन्धी नेपाली चलचित्र पनि प्रस्तुत गरिएको थियो । उक्त चलचित्र विशुद्ध रुपमा क्यालिफोर्नियाको बे एरियामा छायाँकन गरिएको छ ।
कार्यक्रमको सभापति मदरल्यान्ड नेपालका संस्थापक अध्यक्ष अनिल पाण्डेले गर्नुभएको थियो भने महासचिव चेत भट्टराईले कार्यक्रम सञ्चालन गर्नुभएको थियो । अमेरिकन र नेपाली समुदायको वीचमा आपसी सम्बन्ध प्रगाढ पार्दै सामाजिक पक्षहरुको संरक्षण र प्रवद्धर्धन गर्ने मुल उद्देश्यकासाथ स्थापित मदरल्यान्ड नेपाल एक विशुद्ध गैरनाफामुखी सामाजिक संस्था हो । यसले गरिब विद्यार्थीहरुको लागि शिक्षा, द्वन्द पिडितहरुका लागि सहयोग तथा नेपालमा शान्ति कामय भई प्रजातन्त्रको जग वलियो होस भन्ने उद्देश्य लिएको छ ।
प्रकास बस्नेत को उद्घोषणबाट कार्यक्रम सुरु भएको थियो भने नारायन बस्नेत खाना तरफ बीजी थीय र टेस्ट ऑफ़ हिमालय को खाना ले बिदेसी र स्वदेसीको मन जित्न सफल भएको थियो ।

५ आश्विन २०६९, शुक्रबार १९:५६ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

हुम्लाको उत्तरी नाम्खा गाउँपालिका कोरोना मुक्त

हुम्लाको उत्तरी नाम्खा गाउँपालिका आइतबारदेखि कोरोना सङ्क्रमणमुक्त बनेको छ । आइतबार एन्टिजेन विधिबाट गरिएको कोरोना परीक्षणमा ४४..

ट्रान्सपरेन्सी इन्टरनेशनलको प्रतिवेदन सरकारद्वारा अस्वीकार

काठमाडौँ । ट्रान्सपरेन्सी इन्टरनेशनलको भ्रष्टाचारसम्बन्धी प्रतिवेदनलाई सरकारले अस्वीकार गरेको छ । यो..

चिनियाँ रक्षामन्त्री आज नेपाल आउँदै

काठमाडौं । चीनका पहिलो नम्बरका स्टेट काउन्सिलर एवं रक्षामन्त्री जनरल वेई फेङ औपचारिक भ्रमणमा आज काठमाडौं आउँदै..

प्रधानमन्त्रीद्वारा सचिवालयमा दाहालको जवाफी प्रस्ताव प्रस्तुत (पूर्णपाठसहित)

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री एवं अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले आफूमाथि लगाएका आरोपबारे लिखित जवाफ दिनुभएको छ..

प्रधानमन्त्री ओलीको लिखित जवाफमा के छ ?

काठमाडौं । सत्तारुढ नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) सचिवालय बैठक सुरु भएको छ । सचिवालय बैठकका लागि..