नेपाली महिलाहरुको महान पर्व हरितालिका तीज भब्यताका साथ हाम्बर्गमा सम्पन्न

सरोज श्रेष्ठ, जर्मनी । हिन्दु नारीहरुको महान पर्व हरितालिका तीज भब्यताका साथ जर्मनीको हाम्बर्गमा सम्पन्न भएको छ । १५ सेक्टेम्बर २०१२ का दिन नेपाली नारीहरुको महान पर्व हरितालिका तीज भब्यताका साथ हाम्बर्गमा मनाउन गत ६ मार्च २०१२ का दिन एनआरएनए जर्मनीको आह्वानमा हाम्बर्गमा कार्यरत सम्पूर्ण संघ संस्थाको बैठकले नेपालका राष्ट्रिय तथा धार्मिक र सांस्कृतिक चार्ड पर्वहरु आपसमा समझदारी सहमती भएर एक अर्कामा सहयोगको वातावरण बनाएर नेपाली प्रमपरागत बिधिले मनाउने बिषयमा बृहत छलफल भई सबैको सहमतीको आधारमा निर्णय भएको थियो ।

जस अनुरुप नेपाली नारीहरुको महान चार्ड हरितालिका तिज नेवा-समाज जर्मनिको आयोजनामा १५ सेक्टेम्बर २०१२ का दिन स्टान्शान्चे अमंदा स्ट्रासे ५८ मुट थिएटर मा भब्यताका साथ नेवा-समाज जर्मनीले आयोजना गरेको हो ।

नेवा समाज जर्मनीका अध्यक्ष सुरेन्द्र प्रधानले सम्पूर्ण नेपाली चेली भेटिहरुलाई २०६९ सालको हरितलिका तीजको स्वागत गर्दै कार्यक्रम सुरु भएको थियो । यस वर्षको नेपाली चेलिबेटीको महान चाड हरितालिका तीजमा दर खुवाने र यो मुट थिएटरको सबै ब्यबस्था नेवा समाज जर्मनीले एक्लै लिएको थियो ।

गत बर्ष भन्दा धेरै संख्यामा हाम्बर्ग तथा यस शहरको वरपरका शहरहरुबाट पनि नेपाली चेलिबेटी आएका थिए । रातो सारी छड्के तिलरी लगाएर नेपाली चेलीहरु प्रबासमा पनि आफ्नो माहितीमा जस्तै रमाएर नाच गान गरेका थिए । सांगितिक डिजे निरजले गरेका थिए ।

यस कार्यक्रमको धेरै जिम्मेवारी बोकेका सरोज श्रेष्ठले चेली भेटीहरुलाई दर खुवानको लागि बिहानै देखी आफुहरु लागेको र आज चेलिबेटीहरुलाई दर खुवाए पुन्य मिल्ने कुरामा विश्वास राख्दछन । त्यसैले हामीले धेरै थरीका खाने कुराहरु तयार गरेकाहौ उनी भन्छन ।

चेलिबेटीहरुलाई सबै ब्यबस्था मिलाउनको लागि सुनिता थापालाई जेम्मेवारी सुम्पिएको थियो । बिहानैदेखी निर बहादुर छन्त्याल पनि तयारीको बिभिन्न काममा लागिरहेका थिए ।

नारायण लाल श्रेष्ठको पनि उपस्थिती रहएको उक्त कार्यक्रम बेलुका ८ बजे देखी सुरु भएकोमा बिहान ६ बजे सम्म हाम्बर्गबासी चेलिबेटीले नाचगान गरेका थिए ।

आयोजक नेवा समाज जर्मनीका अध्यक्ष सुरेन्द्र प्रधानका अनुसार आगामी बर्षहरुमा नेवा समाज जर्मनीले अझ भब्य रुपमा यो कार्यक्रम मनाउने बताउनु भएको छ । कार्यक्रमको सफलताका लागी र नेपाली चेलिबेटीहरुको महान चाड हरितालिका तीजको उपलक्ष्यमा एनआरएनए जर्मनीका अध्यक्ष पुष्प थापाले आफ्नो शुभकामना सन्देश पठाएका थिए ।

४ आश्विन २०६९, बिहीबार २०:३१ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

हुम्लाको उत्तरी नाम्खा गाउँपालिका कोरोना मुक्त

हुम्लाको उत्तरी नाम्खा गाउँपालिका आइतबारदेखि कोरोना सङ्क्रमणमुक्त बनेको छ । आइतबार एन्टिजेन विधिबाट गरिएको कोरोना परीक्षणमा ४४..

ट्रान्सपरेन्सी इन्टरनेशनलको प्रतिवेदन सरकारद्वारा अस्वीकार

काठमाडौँ । ट्रान्सपरेन्सी इन्टरनेशनलको भ्रष्टाचारसम्बन्धी प्रतिवेदनलाई सरकारले अस्वीकार गरेको छ । यो..

चिनियाँ रक्षामन्त्री आज नेपाल आउँदै

काठमाडौं । चीनका पहिलो नम्बरका स्टेट काउन्सिलर एवं रक्षामन्त्री जनरल वेई फेङ औपचारिक भ्रमणमा आज काठमाडौं आउँदै..

प्रधानमन्त्रीद्वारा सचिवालयमा दाहालको जवाफी प्रस्ताव प्रस्तुत (पूर्णपाठसहित)

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री एवं अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले आफूमाथि लगाएका आरोपबारे लिखित जवाफ दिनुभएको छ..

प्रधानमन्त्री ओलीको लिखित जवाफमा के छ ?

काठमाडौं । सत्तारुढ नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) सचिवालय बैठक सुरु भएको छ । सचिवालय बैठकका लागि..