चलचित्र निर्माण बिरोधमा प्रर्दशन

काठमाडौं, २८ भदौ । इस्लामिक धर्मको उपेक्षा हुने गरी अमेरीकामा चलचित्र निर्माण भएको भन्दै इजिप्टमा लगायतका इस्लामिक देशमा पनि प्रर्दशन जारी रहेको छ । प्रर्दशनका क्रममा प्रहरी संग झडप हुदा यमनमा ३० भन्दा बढी प्रर्दशनकारी घाईते भएका छन् ।
इजिप्टमा रहेको अमेरीकी दुतावास अघि प्रर्दशनकारीहरु भेला भएर प्रहरी माथी ढुडा प्रहार गरेपछि प्रहरीले अश्रुग्यास प्रहार गरेको बताईएको छ । प्रर्दशनका क्रममा १० प्रहरी पनि घाईते भएको अन्र्तराष्ट्रिय संचारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । इनोसेन्स अफ मुस्लीम नामको चलचित्र निर्माण गरी पैगम्बर मोहम्मदको अपमान गरेको भन्दै अमेरीकाको व्यापक बिरोध भईरहेको छ । यु ट्युब मार्फत चलचित्रको प्रामो सार्वजनिक भएपछि यसले मुस्लीम समुदायमा आक्रोश बढाएको छ । कतिपय ठाउमा अमेरीकी झण्डा समेत जलाईएको छ । पर्दशनका क्रममा कतिपयलाई प्रहरीले पक्राउ पनि गरेको छ । यसैबीच यमनमा अमेरीकी दुतावास नजिक पर्दशन गरीरहेका पर्दश्ानकारी र प्रहरीबीच झडप भएको छ । झडपका क्रममा कैयन घाईते भएको समाचार बाहीर आएका छन् ।

२८ भाद्र २०६९, बिहीबार १९:०४ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

चन्द्रमामा मानव जीवनको सम्भावनातर्फ नयाँ खुट्किलो : नासा

न्यूयोर्क । अमेरिकी अन्तरिक्ष एजेन्सी नासाले चन्द्रमाको सतहमा पानी रहेको पुष्टि गरेको छ । पानीको केमिकल कम्पाउण्ड पाइनु त्यहाँ..

दशैँको टीका लगाउन हिँड्नेको चहलपहल कम

दुर्गापक्षको मुख्य दिन आज मान्यजनको हातबाट नवदुर्गाको प्रसादका रुपमा शुभ साइतको प्रतीक रातो टीका एवं..

राप्रपा अध्यक्ष थापा अस्पतालबाट डिस्चार्ज

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका अध्यक्ष कमल थापा अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएका छन् । कोरोना संक्रमण..

गैरआवासीय नेपाली नागरिकता ऐन छिट्टै पारित हुने

लन्डन । संघीय संसद्, कानून, न्याय तथा मानव अधिकार समितिका सभापति कृष्णभक्त पोख्रेलले नेपालको संविधान २०७२ मा..

यो साता विदेशमा थप एक नेपालको निधन

लन्डन । विश्वव्यापी महामारी कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) संक्रमणबाट यो साता विदेशमा थप एकजना नेपालीको ज्यान गएको छ ।..