“इशनिन्दा”को आरोप लागेकी किशोरी धरौटीमा रिहा

इस्लामावाद, २४ भदौ । पाकिस्तानमा इशनिन्दाको आरोपमा तीन साताअघि पक्राउ परेकी एक इशाइ किशोरीलाई धरौटीमा रिहा गरिएको छ। १४ वर्षे ती किशोरीले कुरान जलाएको आरोप लगाउँदै एउटा भीडले कारवाहीको माग गरेपछि उनलाई इस्लामावादबाट पक्राउ गरिएको थियो । गिरफ्तार किशोरीलाई न्यायाधीश मुहम्मद अजाम खानले करिब साढे १० हजार डलर धरौटी राखेर रिहाइको आदेश दिएका हुन्।
इशनिन्दाको आरोपमा पक्राउ परेपछि रिहा हुने रिस्मा पहिलो व्यक्ति हुन्। इशनिन्दा धरौटीमा रिहा नहुने अभियोग हो तर उनको वकिलले उमेर निकै कम भएको भन्दै रिहाइका लागि आग्रह गरेका थिए। अगस्ट १६ देखि कडा सुरक्षा व्यवस्था भएको जेलमा राखिएको रिस्माको उमेर र वृद्धिको क्षमता बारे परस्पर विरोधी समाचार आएको थियो। गत महिना स्वास्थ्य परीक्षण गर्ने चिकित्सकहरुले उनको उमेर १४ वर्ष देखिने र उनको मानसिक अवस्था भने उमेर भन्दा कम रहेको जनाएको छ। रिहाइका लागि अभियान चलाउँदै आएकाहरुलाइका लागि उनको सुरक्षाको विषय चासोका विषयमा परेको छ। यसअघि उनको पिताले छोरा र परिवारको सुरक्षा चिन्ता विषय भएको बताएका थिए।
उनको परिवारलाई धम्कीहरु आउन थालेपछि सुरक्षाका लागि हिरासतमा राखिएको छ। उनको गिरफ्तारीपछि सो स्थानमा बस्ने धेरै इशाइहरु त्यहाँबाट भागेका छन्। उनले धरौटीको रकम जम्मा गर्न सके रिस्माले अभिभावकसँग पुनर्मिलन हुनेछ।

२४ भाद्र २०६९, आईतवार ०७:२१ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

चन्द्रमामा मानव जीवनको सम्भावनातर्फ नयाँ खुट्किलो : नासा

न्यूयोर्क । अमेरिकी अन्तरिक्ष एजेन्सी नासाले चन्द्रमाको सतहमा पानी रहेको पुष्टि गरेको छ । पानीको केमिकल कम्पाउण्ड पाइनु त्यहाँ..

दशैँको टीका लगाउन हिँड्नेको चहलपहल कम

दुर्गापक्षको मुख्य दिन आज मान्यजनको हातबाट नवदुर्गाको प्रसादका रुपमा शुभ साइतको प्रतीक रातो टीका एवं..

राप्रपा अध्यक्ष थापा अस्पतालबाट डिस्चार्ज

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका अध्यक्ष कमल थापा अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएका छन् । कोरोना संक्रमण..

गैरआवासीय नेपाली नागरिकता ऐन छिट्टै पारित हुने

लन्डन । संघीय संसद्, कानून, न्याय तथा मानव अधिकार समितिका सभापति कृष्णभक्त पोख्रेलले नेपालको संविधान २०७२ मा..

यो साता विदेशमा थप एक नेपालको निधन

लन्डन । विश्वव्यापी महामारी कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) संक्रमणबाट यो साता विदेशमा थप एकजना नेपालीको ज्यान गएको छ ।..