यौनवर्धक औषधिले लिंग क्षतिग्रस्त भएको भन्दै अदालतमा मुद्दा दायर

काठमाडौं, २१ भदौ । न्युयोर्क (अमेरिका)का एड्रियन कार्टर नामक व्यक्तिले ‘व्रिलिस प्रो’ नामको यौनोत्तेजक औषधी सेवनपछि गरेको यौन सम्पर्कका कारण आफ्नो लिंग क्षतिग्रस्त भएको दाबी गरेका छन् । कार्टरले उक्त औषधी उत्पादक कम्पनीविरुद्ध अदालतमा मुद्दा दायर गरेका छन् । उनको दाबी अनुसार एक वर्षअघि नै अमेरिकी सहर ह्युस्टनको एक मोटेलमा उनले उक्त यौनात्तेजक औषधी सेवन गरी सम्भोगक्रिया गरेका थिए । आफूले ‘व्रिलिस प्रो’ ह्युस्टनकै एक पेट्रोल पम्पमा किनेको पनि उनले जनाएका छन् । अमेरिकामा ‘व्रिलिस प्रो’ चक्कीका रुपमा पाइन्छ । ‘व्रिलिस प्रो’ ७२ घन्टासम्म लिंग उत्तेजित र कडा भैरहने उत्पादक कम्पनीको दाबी छ ।
टेक्सासमा बस्ने उनले आफ्नो लिंग क्षतिग्रस्त हुनुमा औषधी उत्पादक कम्पनीको यौनोत्तेजक औषधीलाई जिम्मेवार ठहरयाएका छन् । तर तीन यौन विशेषज्ञका अनुसार औषधीभन्दा पनि जथाभावी तरिकाबाट यौन सम्पर्क गर्दा मात्र लिंग क्षतिग्रस्त हुने बताएका छन् । २९ वर्षिय एड्रिनले ह्यारिस काउन्टीको अदालतमा दायर गरेको मुद्दामा उनले यौन सम्पर्क गरेको दिन बिहान शक्तिवद्र्धक यौनोत्तेजक औषधी सेवन गरेको उल्लेख गरेका छन् ।
यौन सम्पर्क गर्दा उनलाई सहिनसक्नु पीडा भयो । यौन सम्पर्कका बेला उनको लिंगबाट अत्यधिक रक्तश्राव भयो । उनको लिंगबाट निस्केको रगतको छिर्का तन्ना, भित्ताा र कोठाका ऐनामा समेत परयो । उनी यौन सम्पर्क छाडेर आंत्तिदै अस्पतालको आकस्मिक सेवातिर दगुरे ।
अस्पतालका आकस्मिक सेवामा रहेका डक्टरहरुले जांच गर्दा उनको लिंग क्षतिग्र्रस्त भएको पाए । कार्टरको मुत्रनली नै लिंगबाट छुट्टिएको छ । अहिले पिसाब फेर्न उनी क्याथेटरको सहायता लिन्छन् । उनको लिंग अब कहिल्यै उत्तेजित नहुने डक्टरले बताएका छन् ।
कार्टरले आफ्नो उजुरीमा ‘व्रिलिस प्रो’ उपभोक्ताका लागि हानिकारक भएको दाबी गरेका छन् । उनका वकिल मेलिसा मुरले भनिन्, ‘यौन सम्पर्क गर्दा उनको लिंगबाट निकै रगत निस्केको र उनलाई निकै पीडा भएको थियो ।’ मुरले बताए अनुसार कार्टरको लिंग सुन्नियो । सुन्निएको लिंगको आपतकालीन सल्यक्रिया गरी सबै छाला काटेर फाल्नु परेको उनले बताइन् । मुरले कार्टरको क्षतिग्रस्त लिंगको तस्बिर हेर्नु एक भयानक अनुभव रहेको पनि बताइन् ।
यौनोत्तेजक औषधी उत्पादक कम्पनीले भने ‘व्रिलिस प्रो’को कुनै साइड इफेक्ट नहुने बताएको छ । उसको वेवसाइटमा औषधी प्राकृतिक तत्वबाट उत्पादन गरिएको र युएस फुड एन्ड ड्रग एडमिनिस्टेरसनबाट प्रमाणित गरिएको उल्लेख छ ।

२१ भाद्र २०६९, बिहीबार १०:२२ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

चन्द्रमामा मानव जीवनको सम्भावनातर्फ नयाँ खुट्किलो : नासा

न्यूयोर्क । अमेरिकी अन्तरिक्ष एजेन्सी नासाले चन्द्रमाको सतहमा पानी रहेको पुष्टि गरेको छ । पानीको केमिकल कम्पाउण्ड पाइनु त्यहाँ..

दशैँको टीका लगाउन हिँड्नेको चहलपहल कम

दुर्गापक्षको मुख्य दिन आज मान्यजनको हातबाट नवदुर्गाको प्रसादका रुपमा शुभ साइतको प्रतीक रातो टीका एवं..

राप्रपा अध्यक्ष थापा अस्पतालबाट डिस्चार्ज

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका अध्यक्ष कमल थापा अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएका छन् । कोरोना संक्रमण..

गैरआवासीय नेपाली नागरिकता ऐन छिट्टै पारित हुने

लन्डन । संघीय संसद्, कानून, न्याय तथा मानव अधिकार समितिका सभापति कृष्णभक्त पोख्रेलले नेपालको संविधान २०७२ मा..

यो साता विदेशमा थप एक नेपालको निधन

लन्डन । विश्वव्यापी महामारी कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) संक्रमणबाट यो साता विदेशमा थप एकजना नेपालीको ज्यान गएको छ ।..