अजिंगर पनि घरकै सदस्य


काठमाडौं, १७ भदौ । घरमा जनावर पाल्ने सोख भएका मानिसहरु सामान्यतया घरमा कुकुर, बिरालो जस्ता जनावर पाल्ने गर्छन् । तर, समाजमा यस्ता व्यक्तिहरुको पनि कमी छैन जो जनावर पाल्ने सोखमा पनि फरकपन प्रदर्शन गरेर चर्चा बटुल्छन् । यस्तैहरुमध्येका एक हो बेलायतका पिटर राइस परिवार ।
बेलायत क्याम्ब्रिजस्थित गुहारिननिवासी पिटर दम्पतीले घरमा कुकुर बिरालो होइन १७ फिट लामो अजंगको सर्प पालेको छ । सेतो–पहेंलो वर्णको सो अजिंगरको नाम पिटर परिवारले लिली राखेको छ । लिली बेलायतकै सबैभन्दा ठूलो पाल्तु अजिंगर कहलाइएको बताइन्छ । पिटर राइस र उनकी पत्नीले अफ्नो तीन बेडरुमको घरमा २५ वर्ष अघिदेखि यस्तो अजिंगर पालेका हुन् । उक्त अजिंगरलाई सिंगै एउटा कोठा छुट्टाइएको छ र सो अजिंगर कोठाभित्र तथा बाहिर र घरैबाहिर आएर समेत मज्जाले बस्ने गर्छ । उक्त अजिंगरलाई खानाको रुपमा हरेक तीन हप्तामा एउटा सिंगै खरायो दिइन्छ । घरमा अजिंगर पालिएका कारण राइस दम्पतीकी १६ वर्षिया छोरीसमेत घिस्रने जन्तुकी पारखी बनेकी र उनलाई घिस्रने जन्तुको अध्ययनका लागि मिल्टन जिव कलेजमा भर्ना समेत गरिएको छ ।

१७ भाद्र २०६९, आईतवार ०७:५५ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

चन्द्रमामा मानव जीवनको सम्भावनातर्फ नयाँ खुट्किलो : नासा

न्यूयोर्क । अमेरिकी अन्तरिक्ष एजेन्सी नासाले चन्द्रमाको सतहमा पानी रहेको पुष्टि गरेको छ । पानीको केमिकल कम्पाउण्ड पाइनु त्यहाँ..

दशैँको टीका लगाउन हिँड्नेको चहलपहल कम

दुर्गापक्षको मुख्य दिन आज मान्यजनको हातबाट नवदुर्गाको प्रसादका रुपमा शुभ साइतको प्रतीक रातो टीका एवं..

राप्रपा अध्यक्ष थापा अस्पतालबाट डिस्चार्ज

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका अध्यक्ष कमल थापा अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएका छन् । कोरोना संक्रमण..

गैरआवासीय नेपाली नागरिकता ऐन छिट्टै पारित हुने

लन्डन । संघीय संसद्, कानून, न्याय तथा मानव अधिकार समितिका सभापति कृष्णभक्त पोख्रेलले नेपालको संविधान २०७२ मा..

यो साता विदेशमा थप एक नेपालको निधन

लन्डन । विश्वव्यापी महामारी कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) संक्रमणबाट यो साता विदेशमा थप एकजना नेपालीको ज्यान गएको छ ।..