अर्यालको ‘हिमाल हेर्ने पाइलाहरु’ विमोचित

काठमाडौँ, २४ साउन । नियात्राशिल्पी सरस्वती अर्यालको पहिलो नियात्रा कृति ‘हिमाल हेर्ने पाइलाहरु’ विमोचन भएको छ । नियात्रा समाज नेपालले आज यहाँ आयोजना गरेको कार्यक्रममा अर्यालको पहिलो नियात्रा कृति विमोचन भएको हो । रसुवाको लाङटाङ हिमाल तथा मनाङ, मुस्ताङसम्म जाँदाका यात्रा अनूभूतिलाई समेटिएर लेखिएको उक्त कृति विमोचन गरिएको हो ।

कार्यक्रममा साहित्यकार प्रमोद प्रधानले महिलाले हिमाली क्षेत्रमा भ्रमण गर्नु साहसिक कार्य भएको बताउँदै उक्त भ्रमणलाई पुस्तकमा उतार्नु झन् चुनौतीपूर्ण कार्य भएको उल्लेख गर्नुभयो । लेखक अर्यालले आफ्ना यात्रा अनुभवलाई कृतिमार्फत पाठकमाझ ल्याउन पाउँदा गौरवको महसुस भएको बताउनुभयो । नियात्रा समाजका कोषाध्यक्ष गीता रेग्मीले अर्यालको नियात्रासँगै नेपालको नियात्रा क्षेत्रमा थप इँटा थपिएको उल्लेख गर्नुभयो । कार्यक्रममा साहित्यकार महेश पौड्याल, प्रतीक ढकाल, प्रभा बराल, भवानी खतिवडालगायतले महिलालाई यात्रामा निस्कन अनेक समस्या भए पनि पुस्तक तयार गरेर आम पाठकमाझ ल्याउनु प्रशंसनीय भएको बताउनुभएको थियो । पुस्तक मकालु प्रकाशनले बजारमा ल्याएको हो ।

२५ श्रावण २०७७, आईतवार ०३:२७ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

साउदीमा नाराबाजी गर्ने नेपालीमाथि मुद्दा

काठमाडौं । साउदी अरबमा घर फिर्तीको माग गर्दै नेपाल सरकारविरुद्ध नाराबाजीमा उत्रिएका एक नेपाली श्रमिकलाई शान्ति तथा सुरक्षाको..

देहरादून घटनाका विद्यार्थीको निःशुल्क उपचारको माग

काठमाडौं । नेपाल विद्यार्थी सङ्घले देहरादून घटनामा घाइते विद्यार्थीलाई तत्काल उद्धार गरी निःशुल्क उपचारको..

विश्वभरी कोरोना सङ्क्रमितको संख्या चार करोड ५० लाख नाघ्यो

न्युयोर्क । विश्वभरी महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोनाभाइरसका कारण सङ्क्रमित भएकाहरुको संख्या चार करोड ५०..

फ्रान्समा ७ सय किलोमिटरसम्म ट्राफिक जाम

पेरिस । फ्रान्समा दोस्रो चरणको देशव्यापी लकडाउन आज शुक्रबार बेलुकीवाट लागू हुँदैछ । कोरोना भाइरसको दोस्रो..

अमेरिकामा एकै दिन थपिए ९१ हजार ५३ कोरोना संक्रमित

न्यूयोर्क । हिजो बिहीबार अमेरिकामा ९१ हजार ५० जना कोरोना भाइरसका संक्रमित थप भएका छन् । यो अहिलेसम्मकै..