यतीले बनाउँदै गरेको भवनको काम रोक्न उच्च अदालतको आदेश

काठमाडौँ, २५ पौष । यती समूहले दरबारमार्गस्थित बनाउँदै गरेको भवनको काम रोक्न उच्च अदालत पाटनले अन्तरिम आदेश दिएको छ । उच्च अदालतमा नेपाल ट्रस्टले यती समूहसँग गरेको सम्झौतामा त्रुटि रहेको भन्दै दायर भएको रिटमा मुख्य न्यायाधीश नहकुल सुवेदीको इजलासले यस्तो आदेश सुनाएको हो ।

नेपाल ट्रस्टले मिति २०७३ फागुन १८ मा थामसेर्कु ट्रेकिङ प्रा.लि.लाई ६ अर्ब ४५ करोड ३७ हजार ९९४ रुपैयाँमा सम्झौता गर्न आउनु भनी पत्राचार गरेकोमा २०७४ बैशाख ६ मा पुनः अर्को पत्र पठाई एक अर्ब ५९ करोड २० लाख ९१ हजार ७०१ रुपैयाँ एकतीस पैसामा सम्झौता गर्न आउनु भन्नु प्रथम दृष्टिमा नै सार्वजनिक खरिद ऐन २०६३ र सार्वजनिक खरिद नियमावली २०६४ को व्यवस्था प्रतिकुल देखिएको अदालतको ठहर छ ।

अदालतले यो सम्झौता यथास्थितिमा राख्न र सम्झौताअनुसारको काम अगाडि नबढाउन अल्पकालीन अन्तरिम आदेश दिँदै दुवै पक्षलाई माघ १ गते छलफलका लागि बोलाएको छ । नेपाल ट्रष्टले ४ लाख १६ हजार ६ सय रुपैयाँमा मासिक भाडामा एक रोपनी १४ आना जग्गा ३० वर्षका लागि थामसेर्कु ट्रेकिङलाई दिएको थियो । यसले राज्यलाई पाँच अर्ब नोक्सान भएको भनी अधिवक्ता परिवर्तन राईले पाटन उच्च अदालतमा रिट निवेदन दायर गरेका थिए ।

२५ पुष २०७६, शुक्रबार १७:३८ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

Email Subscription

विशेष

सबै

फेरि ढाँटिए उखु किसान, सय करोड बक्यौतामा ८ करोड दिईयो

काठमाडौँ, ७ माघ । उखु किसानको बाँकी पैसा दिलाइदिन्छु भनेर सरकारले लिएको समय आज सकिएको छ । माघ ७ गतेसम्म सबै पौसा दिलाईदिने..

पर्यटन क्षेत्रमा वैदेशीक लगानी बढ्यो

निरोज कुमार थापा, काठमाडौँ, ७ माघ । चालु आर्थिक वर्ष २०७६÷०७७ मा पर्यटन क्षेत्रमा विदेशी ह्वात्तै लगानी बढेको छ ।..

दामनमा ८ जना भारतीय पर्यटकको मृत्यु

काठमाडौँ, ७ माघ । मकवानपुरको एभरेष्ट पानोरमा रिसोर्टमा बेहोस भेटिएका ८ भारतीय पर्यटकको मृत्यु भएको छ । मृत्यु..

मूल्य वृद्धि रोक्ने राष्ट्र बैंकको लक्ष्य ‘फेल’

निरोज कुमार थापा, काठमाडौँ, ६ माघ । नेपाल राष्ट्र बैंकले प्रकाशित गरेको चालु आर्थिक वर्षको पाँच महिनाको आर्थिक..

२०७७ सालमा दशैँ कार्तिकमा, तिहार मंसिरमा

निरोज कुमार थापा, काठमाडौँ, ५ माघ । नयाँ वर्ष २०७७ सालमा दशैँ र तिहार पछि धकेलिएका छन् । नेपाल पञ्चाङ्ग निर्णायक..