सीमा विवादः वार्ता गर्न भारत तयार, एपिएफ र एसएसबी पनि छलफलमा

निरोज कुमार थापा, काठमाडौँ, २५ कार्तिक । भारतीय नक्सामा नेपाली भूभाग पनि देखाईएको भन्दै नेपालमा भारतविरोधी गतिविधि बढेपछि भारत वार्ता गर्न सहमत भएको छ । परराष्ट्र मन्त्रालयका अनुसार आगामी २ हप्ताभित्र नेपाल–भारत परराष्ट्रसचिवस्तरीय बैठक हुने भएको छ । बैठक बस्ने विषयमा आइतबार दुई पक्षबीच अनौपचारिक छलफल भएको र आज सोमबार औपचारिक छलफल गरी वार्ताको मिति तय गरिने मन्त्रालय स्रोतले जनाएको छ ।

भारतका लागि नेपाली राजदूत नीलाम्बर आचार्यले भारतीय विदेश मन्त्रालयका अधिकारीसँग भेट गरी वार्ताको वाताबरण मिलाउन लागेको परराष्ट्रले बताएको छ । २०७१ साउनमा काठमाडौंमा बसेको नेपाल–भारत संयुक्त आयोगको तेस्रो बैठकले सीमा विवाद मिलाउन परराष्ट्रसचिव स्तरीय छलफल गर्ने भन्दै दुवै देशका परराष्ट्र÷विदेश मन्त्रालयका सचिवलाई जिम्मेवारी तोकेको थियो । तर त्यसयता सीमाका विषयमा छलफल भएको छैन ।

एपिएफ–एसएसबी पनि वार्तामा

नेपालको सीमा सुरक्षाको जिम्मेवारी पाएको सशस्त्र प्रहरी बल (एपिएफ) र भारतको सीमा सुरक्षा हेर्ने भारतीय सीमा सुरक्षा बल (एसएसबी) बीच आगामी मंसिर ४ देखि ६ सम्म वार्ता हुने भएको छ । काठमाडौंमा हुने छलफलमा सीमा सुरक्षा, क्रसबोर्डर लगायतका विषयमा वार्ता हुने बताइएको छ ।

सशस्त्र प्रहरी महानिरीक्षक शैलेन्द्र खनालले वार्ता हुने पुष्टि गर्दै नेपाली टोलीको नेतृत्व आफूले गर्ने बताए । ‘यो नियमित बैठक हो, समग्र सुरक्षा, क्रसबोर्डर सुरक्षा, सीमा सुरक्षामा सहकार्यसहित केही नयाँ विषयमा पनि छलफल हुनेछ’ उनले भने । भारतबाट एसएसबी प्रमुख नेतृत्वमा एक टोली काठमाडौँ आउनेछ ।

२५ कार्तिक २०७६, सोमबार १२:२४ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

Email Subscription

विशेष

सबै

सभामुखको उम्मेद्वारमा असन्तुष्टि जनाउँदै राष्ट्रपतिका सल्लाहकारले दिए राजीनामा

काठमाडौँ, १० माघ । अग्नि सापकोटालाई नेकपाले सभामुखको उम्मेद्वार बनाएपछि राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीका राजनीतिक सल्लाहकारले..

पर्यटन बोर्डको सिइओ र एनएसीको अध्यक्ष तत्काल नियुक्त गर्न मन्त्री भट्टराईको ध्यानाकर्षण

निरोज कुमार थापा, काठमाडौँ, १० माघ । निजी क्षेत्रका व्यवसायीक संघ संगठनहरुले संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक..

प्रदेश सांसद दिपक मनाङे पक्राउ

पोखरा, ९ माघ । गण्डकी प्रदेशसभाका सांसद राजीव गुरुङ (दीपक मनाङे) पक्राउ परेका छन् । कास्की प्रहरीले मनाङेलाई..

उखु किसानको बक्यौता नतिर्ने चिनी मिलको बैंक खाता रोक्का

काठमाडौँ, ९ माघ । उखु किसानको बक्यौता नतिर्ने चिनी मिलहरुको बैंक खाता रोक्का भएको छ । उद्योग, वाणिज्य तथा आपूर्ति..

उपसभामुखको दौडमा काँग्रेस र राजपा, कसको सम्भावना बलियो ?

निरोज कुमार थापा, काठमाडौँ, ८ माघ । सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का अग्नि सापकोटा सभामुखका एक्ला..