डाएस्पोराका काँग्रेस नेताहरुको कुमार पन्तलाई समर्थन, संस्थापक महतोद्वारा सहमतिको प्रयास

काठमाडौं, २९ असोज । अनावश्यक राजनीतिक हस्तक्षेप भएपछि जारी गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए) को नवौं विश्व सम्मेलन उद्घाटन सत्र बहिस्कार गरेका संस्थापक अध्यक्ष तथा प्रमुख संरक्षक डा. उपेन्द्र महतोले संघको अविछिन्न एकताको लागि आज बिहान १० बजे सुरु हुँदै गरेको निर्वाचन अघि नेतृत्व चयनका लागि सहमतिको अन्तिम प्रयास सुरु गरेका छन् । संस्थापक अध्यक्ष डा. उपेन्द्र महतोको प्रयासलाई साथ् दिदैं डाएस्पोराका खगेन्द्र जिसी, हरिबोल भण्डारी, मुकुन्द ढुंगाना, चिरिन्जीवी ढकाल, कुल प्रसाद गुरुङ, बेद खरेल, संघका पूर्व अध्यक्ष एवं काँग्रेस नेता जीबा लामिछाने, शेष घले, पूर्व संरक्षक एवं काँग्रेस नेता राम प्रताप थापा, महेन्द्र लम्साल, गंगाधर गौतम लगायतका काँग्रेस नेताहरुले समेत गैरआवासीय नेपाली संघको नेतृत्व चयनमा पार्टीगत उम्मेदवारीको औचित्य नरहेको भन्दै सहमतिमा नेतृत्व चयन गर्न आग्रह गरेका छन् । संस्थापक अध्यक्ष महतोले सहमतिको अन्तिम प्रयास स्वरुप संघका पूर्व अध्यक्ष जीबा लामिछाने, शेष घले, पूर्व उपाध्यक्ष रामेश्वर शाह, पूर्व मुख्य संरक्षक राम प्रताप थापा, पूर्व संरक्षक दिल गुरुङ र खगेन्द्र जिसीसंग परामर्श सुरु गर्नु भएको स्रोतले जानकारी दिएको छ । संस्थापक अध्यक्ष महतोले सहमतिको लागि गरेको अन्तिम प्रयास अनुसार अध्यक्षमा कुमार पन्तलाई अर्का प्रत्याशी कुल आचार्यले छोड्ने र आचार्यलाई संघको सम्मानित पदमा मनोनित गर्ने, महासचिवमा महिला, जनजाती र डाएस्पोरामा अभिछिन्न क्रियाशील जानुका गुरुङलाई अर्का उम्मेदवार डा. हेमराज शर्माले छोड्ने र शर्मालाई उपाध्यक्ष पदमा निर्वाचित गराउने, बाँकी रहेको उपाध्यक्ष पदमा हिम्मत थापा, बद्रि केसी र सोनाम लामा, त्यस्तै महिला उपाध्यक्षमा सपिला राजभण्डारी, सचिवमा गौरी जोशी, राजेन्द्र शर्मा र कोषाध्यक्षमा सोम सापकोटालाई साझा उम्मेदवार बनाएर सर्वपक्षीय सहमतिमा संघको २०१९-२०२१ कार्यकालको लागि नेतृत्व चयन गर्ने प्रयास गरिएको स्रोतको दावी छ । यसैबीच नेपाली अमेरिकन डाएस्पोराका काँग्रेस नेताहरु खगेन्द्र जिसी, संघका पूर्व अध्यक्ष एवं काँग्रेस नेता जीबा लामिछाने, शेष घले, पूर्व संरक्षक एवं काँग्रेस नेता राम प्रताप थापा ,आनन्द बिष्ट, बेद खरेल, हरिबोल भण्डारी, मुकुन्द ढुंगानाले पनि संस्थापक अध्यक्ष तथा प्रमुख संरक्षक डा. उपेन्द्र महतोले अघि सारेको सहमतिको प्रस्तावलाई समर्थन गरेका छन् । उनीहरुले अमेरिका क्षेत्रको क्षेत्रीय संयोजकमा डा. बिनोद शाहलाई जिताउन उत्तर अमेरिका क्षेत्रका प्रतिनिधिहरुलाई आग्रह गरेका छन् । यद्यपि सहमति नजुटेमा डाएस्पोराका काँग्रेस नेताहरुले पार्टी व्हिप उलंघन गर्दै अध्यक्ष पदमा कुमार पन्त र महासचिवमा जानुका गुरुङलाई मतदान गर्ने तयारी गरेका छन् ।

२९ आश्विन २०७६, बुधबार ०७:४१ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

Email Subscription

विशेष

सबै

संसदमा गगन थापाले स्वस्थानी सुनाएपछि…..

नेपाली कांग्रेसका सांसद गगन थापाले बालुवाटारको सरकारी जग्गा हिनामिना प्रकरणमा नेकपा नेता विष्णु पौडेललाई मुद्दा नचलाउने..

क्वारेन्टाइनमा राखिएको निगमको जहाज आजबाट उड्ने

काठमाडौँ, ६ फाल्गुण । कोरोना भाइरस प्रभावित चीनको वुहानबाट १७५ जना नेपालीलाई बोकेर ल्याएको नेपाल वायुसेवा..

तुम्बाहाम्फेले सम्हालिन कानुनमन्त्रीको कार्यभार

काठमाडौँ, ५ फाल्गुण । नवनियुक्त कानून, न्याय तथा संसदीय मामिलामन्त्री डा. शिवमाया तुम्बाहाङ्फेले कार्यभार..

भ्रमण वर्ष सफल बनाउन रामेछाप महोत्सवः संयोजक रोका

रामेछाप, ५ फाल्गुण । रामेछाप जिल्ला सदरमुकाम मन्थलीमा आयोजना हुने ‘दोस्रो रामेछाप महोत्सव’को तयारी करिब सकिएको..

महरा विरुद्दको मुद्दामा फैसला भएन

काठमाडौँ, ४ फाल्गुण । निवर्तमान सभामुख कृष्ण बहादुर महराविरुद्दको बलात्कार प्रयासको मुद्दामा आइतबार पनि फैसला..