मन्त्री भट्टराईले १ घण्टा नै कुराएका थिए त प्लेनलाई ?

निरोज कुमार थापा, काठमाडौँ, २९ भदौ । संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्ययनमन्त्री योगेश भट्टराईका कारण आफूहरु प्लेनमा १ घण्टा ढिलो उड्नु परेको भन्दै शनिबार केही यात्रु मन्त्रीमाथि आइलागे । आफूलाई सामाजिक अभियान्ता भन्ने ज्ञानेन्द्र शाहीसहितले मन्त्री भट्टराईलाई प्लेनभित्रै किन कुराएको भन्ने प्रश्न गर्दै गालीगलौज गरेको भिडियो सामाजिक सञ्जालमा पोष्ट गरे । अनेकौ गाली सुन्दा पनि मन्त्री भट्टराई चुप लागिरहे । आफू आउन केही मिनेट ढिला भएको स्वीकार गरे । तर हल्ला नरोक्किएपछि उनी चुप बसे । सुरक्षाकर्मीलाई पनि प्रतिवाद नगर्न भने । 

काठमाडौँ आइपुगेर मन्त्री भट्टराईले सामाजिक सञ्जालमा स्टाटस लेख्दै स्पष्टिकरण दिए । आफ्नो कारण जहाज १५ मिनेट ढिलो भएको तर आफू विरुद्ध नाराबाजी गर्नेले १ घण्टा ढिलो गराएको आरोप लगाएको भन्दै उनले दुखेसो पनि गरेका छन् । १ घण्टा कुराएको आरोप लाग्नु र मन्त्रीले १५ मिनेट मात्रै आफ्नो कारण जहाज रोकिएको दाबी गर्नुले दुईमध्ये एकले पक्कै झुट बोलेको हुनुपर्छ ।

बुद्ध एयर यसो भन्छः 

मन्त्री र मन्त्रीलाई आरोप लगाउने दुवै पक्षलाई बोकेर काठमाडौँ ल्याएको बुद्ध एयरले यसबारे केही बोलेको छैन । मन्त्रीले सामाजिक सञ्जालबाट दिएको स्पष्टिकरणमा ऐक्यवद्धता जनाउँदै बुद्धले भिडियोमा भनिएजस्तो मन्त्रीलाई १ घण्टा जहाजले नकुरेको बुद्धको प्रष्टिकरण छ । यद्यपी बुद्ध एयरलाईन्सले औपचारिक रुपमा विज्ञप्ति निकालेको छैन । मन्त्रीले स्पष्टिकरण दिएकोले विज्ञप्ति निकाल्न नपर्ने उसको बुझाई छ ।

बुद्ध एयरका कम्युनिकेसन म्यानेजर दीपेन्द्र कर्णले मन्त्रीको कारण उडानमा ढिलाई नभएको बताएका छन् । उनले शनिबारका सबैजसो उडान मौसमको खराबीका कारण केही ढिलो नै भएको भन्दै मन्त्रीको कारण उडान ढिलो भनेर हल्ला फैलाउनु गलत भएको प्रतिक्रिया दिए । केही मिनेटमा आइपुग्ने पूर्वसूचना अनुसार जहाजले मन्त्रीको टोलिलाई पर्खिएको तर बाहिर आएजस्तो १ घण्टा नै ढिला भने नभएको बुद्धका उच्च अधिकारीले बताएका छन् ।

विमानस्थलको प्रतिक्रिया यस्तो छः

नेपालगन्ज विमानस्थल प्रमुख प्रेम ठाकुरले जहाज अवतरण र उडानको अवधि जम्मा १ घण्टा भएकाले मन्त्रीले १ घण्टा नै कुराए भन्नु गलत भएको बताए । उक्त विमानस्लथमा बुद्धको जहाज शनिबार साँझ ६ः११ बजे मा अवतरण भएको थियो । ठाकुरका अनुसार जहाज अवतरण पश्चात यात्रु ओराल्न, फ्युल हाल्न र जहाज सफा गर्न करिब आधा घण्टा लागेको छ ।

‘साँझ ६ः४८ बजे यात्रुहरु विमानमा चढिसकेका थिए । मन्त्रीको टोली पनि विमानस्थल परिसरमै थियो, ठाुकरले भेन, ‘केही प्रक्रिया पूरा गर्दा ५/७ मिनेट लाग्यो ।’

ठाकुरले जहाजमा चढिसकेका केही यात्रु जवर्जस्ती ओर्लिएर नाराबाजी गर्दा उडान ढिलो भएको बताए । विमानस्थलका कर्मचारीले ‘अब उडान भईहाल्छ, मन्त्रीको टिम आइसक्यो बस्नोस’ भन्दा ‘मन्त्रीको चम्चा’ भन्दै कर्मचारीलाई नै हप्काईएको विमानस्थल स्रोतले बताएको छ । जहाजबाट ओर्लिएर बाहिर निस्केर नाराबाजी गरिरहेका व्यक्ति फेरि जहाजमा बस्दा अर्को ७/८ मिनेट लागेको ठाकुरको भनाई छ ।

साँझ ६ः५८ बजे मन्त्री भट्टराईको जहाज भित्र छिरेको थियो । तर जहाज भित्र पनि गालीगलौज गर्दै मन्त्रीविरुद्ध खनिए । त्यसपछि जहजा ७ः०६ बजे उड्यो । विमानस्थ प्रमुख ठाकुर मन्त्रीले लामो समय कुरायो भनेर गाली गर्नु बेकार रहेको बताउँछन् । मन्त्रीले सूचना दिएरै १० मिनेट पर्खन भनेको तर मन्त्री विरुद्धको नाराबाजीले अर्को १० मिनेट ढिला भएको विमानस्थलको भनाई छ ।

२९ भाद्र २०७६, आईतवार १७:४१ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

Email Subscription

विशेष

सबै

रुकम घटनाको बिषयमा मननिय पक्षहरु

निशब्द भएर नबोलेर बसेका मनहरु रुकुम घटनाले आक्रोसित बनाईदिएको छ।उदाउन नपाउदै अस्ताएको त्यो डाँडामाथिको घामलाई हेर्नेहरुको मनमा..

भारतबाट अब यी नाकाबाट मात्रै नेपाल आउन पाईने

काठमाडौँ, १६ जेठ । सरकारले भारतमा रहेका नेपालीलाई स्वदेश फर्काउन निश्चित नाका मात्रै प्रयोग गर्न भनेको छ ।..

कोरोना संक्रमितको संख्या १२ सय नाघ्यो

काठमाडौँ, १६ जेठ । नेपालमा कोरोना भाइरस संक्रमितको संख्या १ हजा २१२ पुगेको छ । आज थप १७० जनामा संक्रमण पुष्टि..

‘यातयात क्षेत्रलाई बजेटले वेवास्ता गर्नु दुःखद’

काठमाडौँ, १६ जेठ । सरकारले आगामी आर्थिक वर्ष २०७७/०७८ का लागि ल्याएको बजेटमा यातयात क्षेत्रलाई वेवास्ता गरिएको..

प्रदेशमा ९९ अर्ब ८७ करोड बजेट, कुन प्रदेशमा कति ?

काठमाडौँ, १६ जेठ । सरकारले आगामी आर्थिक वर्ष २०७७/०७८ मा ७ वटा प्रदेशलाई समानीकरण, सशर्त, विशेष र समपुर अनुदान..