प्रहरीले महिला र पुरुषलाई नाङ्गै घुमाएपछि…

सिन्ध, २४ साउन । पाकिस्तानको सिन्ध राज्यस्थित गम्बट सहरमा एकजना महिला र पुरुषलाई प्रहरीले निर्वस्त्र सडकमा घुमाएको सन्दर्भ चर्कंदै गएको छ । यो समाचार अन्तर्राष्ट्रिय मिडियामा निकै चर्चामा आएपछि जिम्मेवार प्रशासनिक पदाधिकारी र सम्बन्धित प्रहरी चौकीका प्रमुखका साथै घटनासँग सम्बन्धित दुईजना असईलाई निलम्बित गरिएको छ ।
त्यस क्षेत्रका प्रहरी प्रमुख इरफान बलुचले उक्त मामिलाबारे गम्भीर छानबिन भइरहेको बताएका छन् । उनले भने, ‘थप प्रमाण प्राप्त हुनसके ती सबै निलम्बित अधिकारीविरुद्ध मुद्दा चलाइनेछ । अझ, प्रहरी आपैँmले त्यसरी महिला र पुरुषलाई नांगो पारेर सहरमा घुमाएकै हो भन्ने प्रमाणित भए निकै कठोर कारबाही चलाउन सकिने सम्भावना छ ।’
त्यस क्षेत्रका प्रहरी प्रमुखको दाबी के छ भने जुन ठाउँमा प्रहरीले छापा मारेको थियो त्यो ठाउँ ‘अश्लीलताको अखडा’ थियो र स्थानीय मानिसले त्यसविरुद्ध प्रहरीमा गुनासोसहित उजुरी गरेका थिए । बिबिसीको एक समाचारअनुसार प्रहरीको मुचुल्कामा घटनास्थलमा कोही पनि थिएन, त्यसकारण प्रहरी आफैं आवेदक र आफैं साक्षी बन्नुपरेको हो । तर, घटनाका पीडित पुरुष मुमताज मिर महरको आरोप के छ भने प्रहरीले उनलाई केवल ‘मासिक असुली रकम नटक्रयाएको हुनाले मात्रै यो सबै कारबाही गरेको हो । तर, प्रहरीले उनको आरोप अस्वीकार गरेको छ । (एजेन्सी)

२४ श्रावण २०६९, बुधबार १७:२५ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

Email Subscription

विशेष

सबै

बुधबार दिउँसो काठमाडौँमा भूकम्प

काठमाडौँ, २१ साउन । बुधबार ४ः३० बजे काठमाडौँमा भूकम्पको धक्का महशुस भएको छ । राष्ट्रिय भूकम्प मापन केन्द्रले ललितपुरको बंगलामुखी..

अख्तियारका १५ जनालाई कोरोना पुष्टि

काठमाडौँ, २० साउन । अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगका १५३ कर्मचारीसहति १५ जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमण पुष्टि..

काठमाडौँ उपत्यकामा ५१ सहित थप ४१८ जनामा कोरोना पुष्टि

काठमाडौँ, १९ साउन । सोमबार ४१८ जनामा कोरोना भाइरसका संक्रमित थपिएका छन् । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले..

सवारीमा फेरी जोर विजोर प्रणाली लागू गर्न स्वास्थ्य मन्त्रालयको प्रस्ताव

काठमाडौँ, १९ साउन । कोभिड–१९ संक्रमणको जोखिम पुनः बढेसँगै स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले निजी तथा..

मेलम्ची पहिरोः ७ जनाको शव भेटियो (अपडेट)

सिन्धु, १९ साउन । सिन्धुपाल्चोकको मेलम्चीमा आइतबार रातिको पहिरोमा परी ज्यान गुमाएका ७ जनाको शव फेला परेको छ ।..