२७ वर्षपछि इंग्ल्याण्ड विश्वकप क्रिकेटको सेमिफाइनलमा

इंग्ल्यान्ड, १९ असार । इंग्ल्यान्ड विश्वकप क्रिकेटको सेमिफाइनलमा प्रवेश गरेको छ । बुधबार भएको खेलमा न्युजिल्यान्डलाई ११९ रनको फराकलिो अन्तरले पराजित गर्दै इंग्ल्यान्डले सेमिफाइनलमा स्थान पक्का गरेको हो ।

टस जितेर ब्याटिंग गरेको इंग्ल्यान्डले निर्धारित ५० ओभरमा ८ विकेटको क्षतिमा ३०५ रन जोड्यो । इंग्ल्यान्डको लागि जोनी बरिस्टोले शतकीय पारि खेल्दै १०६ रन जोडे भने जेसन रोयले ४० तथा कप्तान मोर्गनले ४२ रन जोडे ।

३०६ रनको विजय लक्ष्य लिएर मैदान उत्रेको न्युजिल्यान्ड ४५ ओभरमा अल आउट हुदै जम्मा १८६ रन मात्र जोड्न सक्यो । न्युजिल्यान्डका लागि टम लथामले सर्बाधिक ५७ तथा रस टेलरले २८ र केन विलियमसंनले २७ रन जोडे । इंग्ल्यान्डको लागि मार्क उडले सर्बाधिक ३ विकेट लिए ।

यो खेलपछि इंग्ल्यान्डको ९ खेलबाट १२ तथा न्युजिल्यान्डको ९ खेलबाट ११ अंक भएको छ । पाकिस्तानको ८ खेलबाट ९ अंक छ । यदि आगामी शुक्रबार हुने खेलमा पाकिस्तानले बंगलादेशलाई पराजित गरेमा पाकिस्तानको पनि समान ११ अंक हुने छ । यस हिसाबमा सेमिफाइनलमा पुग्ने चौथो टोली नेट रन रेटको आधारमा छानिने छ ।

हाल पाकिस्तानको भन्दा न्युजिल्यान्डको रन रेट धेरै राम्रो छ । पाकिस्तानले सेमिफाइनलमा पुग्नको लागि बंगलादेशलाई ३ सय १६ रन वा सो भन्दा बढीले पराजित गर्नु पर्ने हुन्छ । त्यस्तो सम्भावना कम नै रहेकोले सेमिफाइनलमा अष्ट्रेलिया, भारत , इंग्ल्यान्ड र न्युजिल्यान्ड खेल्ने निश्चित जस्तै छ ।

१९ असार २०७६, बिहीबार ०९:०७ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

Email Subscription

विशेष

सबै

क्वारेन्टाइनमा राखिएको निगमको जहाज आजबाट उड्ने

काठमाडौँ, ६ फाल्गुण । कोरोना भाइरस प्रभावित चीनको वुहानबाट १७५ जना नेपालीलाई बोकेर ल्याएको नेपाल वायुसेवा निगमको जहाज आज..

तुम्बाहाम्फेले सम्हालिन कानुनमन्त्रीको कार्यभार

काठमाडौँ, ५ फाल्गुण । नवनियुक्त कानून, न्याय तथा संसदीय मामिलामन्त्री डा. शिवमाया तुम्बाहाङ्फेले कार्यभार..

भ्रमण वर्ष सफल बनाउन रामेछाप महोत्सवः संयोजक रोका

रामेछाप, ५ फाल्गुण । रामेछाप जिल्ला सदरमुकाम मन्थलीमा आयोजना हुने ‘दोस्रो रामेछाप महोत्सव’को तयारी करिब सकिएको..

महरा विरुद्दको मुद्दामा फैसला भएन

काठमाडौँ, ४ फाल्गुण । निवर्तमान सभामुख कृष्ण बहादुर महराविरुद्दको बलात्कार प्रयासको मुद्दामा आइतबार पनि फैसला..

व्यक्तिले हडपेको सरकारी जग्गामा मन्त्री अर्यालले गाडीन् साइन बोर्ड

काठमाडौँ, ४ फाल्गुण । व्यक्तिले हडपेको १७ रोपनी जग्गा सरकारले फीर्ता ल्याएको छ । काठमाडौं महानगरपालिका ३१ स्थित..