२७ वर्षपछि इंग्ल्याण्ड विश्वकप क्रिकेटको सेमिफाइनलमा

इंग्ल्यान्ड, १९ असार । इंग्ल्यान्ड विश्वकप क्रिकेटको सेमिफाइनलमा प्रवेश गरेको छ । बुधबार भएको खेलमा न्युजिल्यान्डलाई ११९ रनको फराकलिो अन्तरले पराजित गर्दै इंग्ल्यान्डले सेमिफाइनलमा स्थान पक्का गरेको हो ।

टस जितेर ब्याटिंग गरेको इंग्ल्यान्डले निर्धारित ५० ओभरमा ८ विकेटको क्षतिमा ३०५ रन जोड्यो । इंग्ल्यान्डको लागि जोनी बरिस्टोले शतकीय पारि खेल्दै १०६ रन जोडे भने जेसन रोयले ४० तथा कप्तान मोर्गनले ४२ रन जोडे ।

३०६ रनको विजय लक्ष्य लिएर मैदान उत्रेको न्युजिल्यान्ड ४५ ओभरमा अल आउट हुदै जम्मा १८६ रन मात्र जोड्न सक्यो । न्युजिल्यान्डका लागि टम लथामले सर्बाधिक ५७ तथा रस टेलरले २८ र केन विलियमसंनले २७ रन जोडे । इंग्ल्यान्डको लागि मार्क उडले सर्बाधिक ३ विकेट लिए ।

यो खेलपछि इंग्ल्यान्डको ९ खेलबाट १२ तथा न्युजिल्यान्डको ९ खेलबाट ११ अंक भएको छ । पाकिस्तानको ८ खेलबाट ९ अंक छ । यदि आगामी शुक्रबार हुने खेलमा पाकिस्तानले बंगलादेशलाई पराजित गरेमा पाकिस्तानको पनि समान ११ अंक हुने छ । यस हिसाबमा सेमिफाइनलमा पुग्ने चौथो टोली नेट रन रेटको आधारमा छानिने छ ।

हाल पाकिस्तानको भन्दा न्युजिल्यान्डको रन रेट धेरै राम्रो छ । पाकिस्तानले सेमिफाइनलमा पुग्नको लागि बंगलादेशलाई ३ सय १६ रन वा सो भन्दा बढीले पराजित गर्नु पर्ने हुन्छ । त्यस्तो सम्भावना कम नै रहेकोले सेमिफाइनलमा अष्ट्रेलिया, भारत , इंग्ल्यान्ड र न्युजिल्यान्ड खेल्ने निश्चित जस्तै छ ।

१९ असार २०७६, बिहीबार ०९:०७ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

राष्ट्रसंघीय महासभालाई प्रधानमन्त्री ओलीले भर्चुअल सम्बोधन गर्ने

काठमाडौ । राष्ट्रसंघको ७५औँ महासभाको उच्चस्तरीय सत्र अमेरिकाको न्यूयोर्कमा आजबाट सुरु भएको छ । महासभामा प्रधानमन्त्री केपी ओली..

आजबाट मलमास शुरु

काठमाडौं । हिन्दू परम्परा अनुसार आजबाट मलमास शुरु भएको छ । मलमास असोज ३० गते राति १ बजेर ५३ बजेसम्म रहने छ ।..

वामदेव गौतम राष्ट्रियसभा सदस्य मनोनित

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका उपाध्यक्ष वामदेव गौतमलाई राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले राष्ट्रियसभा..

आजदेखि पितृ पक्ष समापन गरिँदै

काठमाडौं । प्रत्येक वर्ष आश्विन कृष्ण प्रतिपदादेखि शुरु भएको पितृ पक्ष अपराह्नकालमा दिवंगत पितृका नाममा तर्पण,..

कांग्रेस महामन्त्री शशांक कोइराला अस्पताल भर्ना

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री डा. शशांक कोइराला अस्पताल भर्ना भएका छन् । कोरोना संक्रमण भएपछि होम..