सरकार– राप्रपा वार्ता, हिन्दू राष्ट्र पुनःस्थापनाको मागनै उठेन

काठमाडौँ, १० वैशाख । सरकार र राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीबीच भएको औपचारिक वार्तामा राप्रपाले राखेका मागका विषयमा प्रारम्भिक छलफल भएको छ । सिंहदरबारस्थित कानून, न्याय तथा संसदीय मामिला मन्त्रालयमा आजदेखि प्रारम्भ भएको वार्तामा सरकारले संविधानअनुसारका माग पूरा गर्न सकिने स्पष्ट गर्यो र सरकारका तर्फबाट वार्ताको संयोजकको भूमिका निर्वाह गर्नुभएका कानून, न्याय तथा संसदीय मामिलामन्त्री भानुभक्त ढकालले भन्नुभयो, “ वार्ता सौहार्दपूर्ण रुपमा भयो, सरकारले संविधानअनुकूल हुने मागमा सम्बोधन गर्न सक्छ, हामी लामै छलफल गर्छाैँ ।” अर्काे वार्ता अर्को हप्ता हुने जनाइएको छ ।

वार्तामा सरकारका तर्फबाट वार्ताका संयोजक कानूनमन्त्री ढकाल तथा राप्रपाका तर्फबाट राप्रपाका नेतात्रय दीपक बोहरा, निरञ्जन थापा र भुवन पाठक सहभागी हनुहुन्थ्यो । राप्रपाका प्रवक्ता पाठकले वार्ता सकारात्मक भएको र आगामी बैठकमा थप छलफल हुने जानकारी दिनुभयो ।

राप्रपाले हिन्दू राष्ट्र पुनःस्थापनालगायत माग राख्दै प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई गत फागुन ७ गते लिखित २२ बुँदे ज्ञापनपत्र बुझाएको थियो । सोही मागका विषयमा छलफल गर्नका लागि सरकारले आजका लागि वार्तामा बोलाउने निर्णय गरेको थियो । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सरकारका तर्फबाट वार्ताका लागि संयोजकमा कानूनमन्त्रीलाई तोक्नुभएको छ । कानूनमन्त्री ढकालले आजका लािग राप्रपालाई वार्तामा आउन लिखितपत्र पठाउनुभएको थियो । स्रोतका अनुसार राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका प्रतिनिधिहरुले हिन्दू राष्ट्र पुनःस्थापनाको मागका विषयमा कुनै प्रस्ताव नराखेको बुझिएको छ ।

१० बैशाख २०७६, मंगलवार २१:१८ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

Email Subscription

विशेष

सबै

नेपाल र चीनबीचको हवाई वार्ताका लागि नेपाली टोली बेइजिङ जाँदै

निरोज कुमार थापा, काठमाडौँ, ७ साउन । नेपाल र चीनबीच द्विपक्षीय हवाई वार्ता हुँदैछ । बिहीबार र शुक्रबार बेइजिङमा हुने वार्ताका..

‘भीसीटीएस सिस्टम’को विरोध गर्नेहरु अवैध कारोबारी हुन’

निरोज कुमार थापा, काठमाडौँ, ६ साउन । भेइकल एण्ड कन्साइनमेन्ट ट्रयाकिङ सिस्टम (भीसीटीएस) मा हालसम्म १५ हजार..

जापान जाने कामदारका लागि भाषा परीक्षाको मिति तोकियो

बिबिसी, ६ साउन । जापानमा नेपाली कामदार पठाउन आवश्यक भाषा र सीपसम्बन्धी परीक्षा अक्टोबरको अन्तिम साताबाट सुरु..

नेकपाका जिल्ला इन्चार्ज तोकिए (सूचीसहित)

निरोज कुमार थापा, काठमाडौँ, ५ साउन । सत्तारुढ दल नेकपाको सचिवालय बैठकले ७७ वटा जिल्ला र ६ वटा महानगरपालिकाको..

चिनियाँ लगानीको हुवासिन सिमेन्टसँगको जग्गा भाडा सम्झौता रद्द गर्न उप–समितिको सिफारिस

काठमाडौँ, ५ साउन । संसदको सार्वजनिक लेखा समितिको उप–समितिले चिनियाँ लगानीको हुवासिन सिमेन्टसँगको जग्गा भाडा..