हङकङमा बसोबास गर्ने साहित्यकारहरुको मासीक भेला सम्पन्न

हङकङ । सन् २०१२ जुलाई २९ तारिख आइतबारका दिन हङकङ बसोबास गर्ने साहित्यकारहरुको जोर्डनस्थित मासीक भेला साब्लाबुङ साहित्यिक मासीकका सम्पादक राज कुमार राईको निबासमा सम्पन्न भएको छ। भेलाले भेला संयोजकमा कवि चन्द्र मादेन आन्छनलाई चयन गर्यो। त्यसरी नै भेलाको लागि स्थल निर्धारण गर्ने, भयवाद सम्वन्धि चर्चा, साहित्यको पाठक अभिबृद्धि गर्नेबारे चारवटा शिर्षक माथि निर्णय गरेको थियो।

उक्त निर्णयसंगै कविता वाचन समेत गरीएको थियो। सहभागीहरु क्रमश नेपाली साहित्य प्रतिष्ठानका अध्यक्ष टंक सम्वाहाम्फे, भयवादका प्रवर्तक, रेखा कवि तथा उपन्यासकार देश सुब्बा, आदिबासी गीतकार समाज हङकङका अध्यक्ष कवि तथा गीतकार प्रदीप कन्दङवा, सिर्जनशील साहित्य समूहका सचिव नरेश सुनुवार, नेपाली साहित्य प्रतिष्ठानका सदस्य तथा कवि, गीतकार बिमल गुरुङ, साब्लाबुङ साहित्यिक मासीकका सम्पादक राज कुमार राई, कविहरुमा चन्द्र मादेन आन्छन्, टोप बहादुर राई, पृथ्वीमान थेवे, सन्तोष याखा, दाजु गुरुङ, बल्लभ रोका, त्रिभुवान लुम्फुङा हुनुहुन्थ्यो। आगमी भेलामा हङकङमा नेपाली साहित्य लेखन र बिकासको लागि बिबिध बिषयमा छलफल गर्दै लैजाने समेत निर्णय गरीएको थियो। यो साहित्यिक भेला मासीक रुपमा निरन्तर हुँदै आएको छ। जस्ले साहित्यकारहरुमा साहित्य सदभाव बढ्दै गएको अनुमान गरीएको छ।

१५ श्रावण २०६९, सोमबार २०:१९ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

हुम्लाको उत्तरी नाम्खा गाउँपालिका कोरोना मुक्त

हुम्लाको उत्तरी नाम्खा गाउँपालिका आइतबारदेखि कोरोना सङ्क्रमणमुक्त बनेको छ । आइतबार एन्टिजेन विधिबाट गरिएको कोरोना परीक्षणमा ४४..

ट्रान्सपरेन्सी इन्टरनेशनलको प्रतिवेदन सरकारद्वारा अस्वीकार

काठमाडौँ । ट्रान्सपरेन्सी इन्टरनेशनलको भ्रष्टाचारसम्बन्धी प्रतिवेदनलाई सरकारले अस्वीकार गरेको छ । यो..

चिनियाँ रक्षामन्त्री आज नेपाल आउँदै

काठमाडौं । चीनका पहिलो नम्बरका स्टेट काउन्सिलर एवं रक्षामन्त्री जनरल वेई फेङ औपचारिक भ्रमणमा आज काठमाडौं आउँदै..

प्रधानमन्त्रीद्वारा सचिवालयमा दाहालको जवाफी प्रस्ताव प्रस्तुत (पूर्णपाठसहित)

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री एवं अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले आफूमाथि लगाएका आरोपबारे लिखित जवाफ दिनुभएको छ..

प्रधानमन्त्री ओलीको लिखित जवाफमा के छ ?

काठमाडौं । सत्तारुढ नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) सचिवालय बैठक सुरु भएको छ । सचिवालय बैठकका लागि..