ब्युटीसियनलाई सम्मानजनक दृष्टिले हेर्न आग्रह

काठमाडौं, १३ साउन । सिटीईभिटी र सौन्दर्य ब्यवसायीहरुको छाता संगठन एबीसी हेन्डस्को सहकार्यमा सौन्दर्य ब्यवसायीहरुले ब्युटिसियन कलेज स्थापना गर्ने भएका छन् । सौन्दर्य व्यवसायीहरुको सशक्तिकरण र आर्थिक रुपमा सवल बनाउँदै सौन्दर्य ब्यवसायलाई शैक्षिक स्तरमा लैजान र पूर्ण रुपमा ब्यावसायिक बनाउन एबीसी हेन्ड्स नामक संस्था गठन गरेको सम्वद्ध अभियन्ताहरुले जानकारी दिए ।
राजधानीमा आयोजित एक कार्यक्रबीच सौन्दर्य व्यवसायीहरुले मुलुकभरमा रहेका चालिस हजार सौन्दर्य व्यवसायीहरुलाई एउटै छातामुनि ल्याएर उनीहरुको वृत्ति विकासका लागि संघ लागिपर्ने बताए । सो अवसरमा नारीका सम्पादक तथा संघका वरिष्ठ सल्लाहकार सुवास ढकालले महिलाहरुको बाहिरी सुन्दरता मात्र सुन्दरता नभएको भन्दै उनीहरुको भित्री गुण र ज्ञानलाई बाहिर ल्याउन सक्ने ब्युटीसियनहरुको संघलाई सरकारले सहयोग गर्नुपर्ने धारणा राखे । संघकी अध्यक्ष सीता पाठकले हालसम्म चासिल हजार व्युटिसियनहरु उत्पादन भएको र ९ हजार व्युटीसियनहरुले सरकारी मान्यता पाएको जानकारी दिइन् । उनले महिलालाई चुला र चौकामा रमाउने प्राणी भनिए पनि महिलाहरु पुरुषसँग प्रतिष्पर्धामा उत्रन सक्षम भएको भन्दै व्युटीसियन व्यवसायलाई राज्यले सम्मानजनक ढंगले हेर्नुपर्ने धारणा राखिन् ।

१३ श्रावण २०६९, शनिबार २०:०६ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

यो साता विदेशमा थप एक नेपालको निधन

लन्डन । विश्वव्यापी महामारी कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) संक्रमणबाट यो साता विदेशमा थप एकजना नेपालीको ज्यान गएको छ । गैरआवासीय नेपाली..

कर्णाली सरकारले कोभिड सङ्क्रमितको निःशुल्क उपचार गर्ने

काठमाडौं । कर्णाली प्रदेश सरकारले कोभिड –१९ का लक्षणसहितका बिरामीको निःशुल्क परीक्षण तथा उपचार गर्ने भएको छ ।..

घटस्थापनापछि सात दिनमा दुई लाख बढीले छाडे उपत्यका

काठमाडौं । घटस्थापनापछि सात दिनमा दुई लाख बढीले उपत्यका छोडेका छन् । महानगरीय ट्राफिक प्रहरी महाशाखाका अनुसार..

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीद्वारा राष्ट्रको नाममा सम्बोधन (पूर्णपाठसहित)

आदरणीय दिदीबहिनी तथा दाजुभाइहरू, नेपालीहरुको ठूलो चाड, बडादशैं शुरु भइसकेको छ। यस महान् अवसरमा सर्वप्रथम म..

गोरखाबाट हनुमानढोका दरबारका लागि पठाइयो फूलपाती

गोरखा दरबारस्थित दशैँघरबाट काठमाडौँको हनुमानढोका दरबारका लागि फूलपातीसहितको डोली पठाइएको छ । विधिपूर्वक..