किम जोङ उन बिबाहित भएको आशङ्का

प्योङयाङ, १२ साउन । उत्तर कोरियाली सरकारी सञ्चार माध्यमले पहिलो पटक मुलुकका नेता किम जोङ उन विवाहित रहेको पुष्टि भएको समाचार प्रकाशित गरेका छन् । एउटा मनोरञ्जन पार्क उद्घाटन गर्न गएका उनीसंग सहभागी उनकी पत्नीलाई सरकारी रेडियोले ‘कमरेड री सो जु’ नामले चिनाएको हो ।
विभिन्न कार्यक्रममा सहभागी हुने क्रममा नेता उनसंग एक अपरिचत महिला देखिएपछि पछिल्ला सातामा उनको निजी जीवनबारे धेरै चर्चा भएको थियो । गत वर्षको डिसेम्बरमा आफ्ना पिता किम जोङ इलको मृत्यु भएपछि किम जोङ उनले मुलुकको बागडोर सम्हालेका थिए ।
गत साता बुधबार स्थानीय समयानुसार सांझ ८ बजे उत्तर कोरिया रेडियोले प्रशारण गरेको आठ मिनेट लामो समाचारमा सो रेडियोले श्रमिती री बारे उल्लेख गरेको थियो । उनको वैवाहिक अवसथाबारे जान्न विश्लेषकहरु किम र उनका भित्री वृत्तमाथि निगरानी राख्दै आएका थिए । यसले लामो समयदेखि एक्लो बासमा रहेको मुलुक कुन दिशातिर लानेछ भन्ने निक्र्योल गर्ने उनीहरुको विश्वास छ ।
गत साता उत्तर कोरियाली सरकारी निकायले सेनामा व्यापक परिवर्तन गरेको थियो । यसलाई नयां नेता उनको शक्ति सञ्चयको कदममका रुपमा विश्लेषकहरुले व्याख्या गरेका छन् । उत्तर कोरियामा री सोल जुन नामकी एक गायिका छिन्, तर उनी नै किमकी पत्नी हुन् कि होइनन् भन्नेचाहिं स्पष्ट भइसकेको छैन । तर, किमसंग विभिन्न कार्यक्रममा संगै देखिने महिला री नै भएको विश्वास गरिएको छ । उनको पश्चिमी शैलीको पहिरन र हेयरसटाइललाई किमको छोटो पश्चिमेली शिक्षाको प्रभावका रुपमा बुझिएको छ ।
दक्षिण कोरियाले यसअघि ती महिला अर्का उत्तर कोरियाली गायिका ह्योन सोङ बोल भएको बताएको थियो । किमको निजी जीवनबारे समाचार सार्वजनिक भएपछि माइक्रो ब्लगिङ साइट ट्वीटरमा रीको नामले चर्चा पाएको पनि समाचारमा बताइएको छ ।

१२ श्रावण २०६९, शुक्रबार १२:४८ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

Email Subscription

विशेष

सबै

बुधबार दिउँसो काठमाडौँमा भूकम्प

काठमाडौँ, २१ साउन । बुधबार ४ः३० बजे काठमाडौँमा भूकम्पको धक्का महशुस भएको छ । राष्ट्रिय भूकम्प मापन केन्द्रले ललितपुरको बंगलामुखी..

अख्तियारका १५ जनालाई कोरोना पुष्टि

काठमाडौँ, २० साउन । अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगका १५३ कर्मचारीसहति १५ जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमण पुष्टि..

काठमाडौँ उपत्यकामा ५१ सहित थप ४१८ जनामा कोरोना पुष्टि

काठमाडौँ, १९ साउन । सोमबार ४१८ जनामा कोरोना भाइरसका संक्रमित थपिएका छन् । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले..

सवारीमा फेरी जोर विजोर प्रणाली लागू गर्न स्वास्थ्य मन्त्रालयको प्रस्ताव

काठमाडौँ, १९ साउन । कोभिड–१९ संक्रमणको जोखिम पुनः बढेसँगै स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले निजी तथा..

मेलम्ची पहिरोः ७ जनाको शव भेटियो (अपडेट)

सिन्धु, १९ साउन । सिन्धुपाल्चोकको मेलम्चीमा आइतबार रातिको पहिरोमा परी ज्यान गुमाएका ७ जनाको शव फेला परेको छ ।..