देवराज झड्का

मंगलवार सार्वजनिक सुरक्षाबारे एक अर्न्तक्रिया कार्यक्रममा भेटिएका गृह मन्त्रालयका सह प्रवक्ता एकमणि नेपालले सोधे–हैन हो, त्यो विश्वक्रान्ती भन्ने देवराज लामाको राजावादीसँगको सम्बन्ध के हो? देवराज र राजावादीविचको सम्पर्क र सम्बन्धबारे प्रकाशित समाचारवारे चासो राख्दै उनले फेरी भने–मैले समाचार प्रकाशित भए लगत्तै उपेन्द्रजीलाई( बबरमबल बम विष्फोट घटनाका अनुसन्धानकर्ता उपेन्द्रकान्त अर्याल) लाई फोन गरेर सोधेको थिए, उनले प्रष्ट केही भनेनन्।

उनको जिज्ञासा सुनिरहेका पूर्व गृह सचिव उमेश मैनालीले आश्चर्य मान्दै भने–तपाईहरुलाई पनि जानकारी छैन र? एकमणी नेपालले टाउको हल्लाएर छैन भन्ने संकेत दिए।

संयुक्त जातिय मुक्ति मोर्चाको आवरणमा रहेका विश्वक्रान्तीको सम्बन्ध राजावादीहरुसंग रहेको र उनीहरुवाट आर्थिक सहयोग लिएर उनले काम गर्ने गरेको विश्वस्तस्रोतको सूचनाको आधारमा लेखिएको समाचार प्रकाशित भएपछि यस्तै जिज्ञासाहरु सुनिरहेको थिएनै। प्रहरीले अनुसन्धानमा यस्तो सम्बन्धबारे केही नदेखिएको भन्दै समाचारको खन्डन गरेपछी जिज्ञासा थप बढेको थियो। उनीहरुले समाचारको विश्वसनियताप्रति भन्दा पनि प्रहरीको खन्डनप्रति बढी ध्यान दिइरहेका थिए। त्यही विचमा एकमणी नेपालले फेरी प्रहरीको खन्डनबारे कुरा उम्काए। त्यसको प्रतिउत्तर मैले दिनै परेन गृहमन्त्रालयको सचिव भइसकेका अनुभवी उमेश मैनालीलेनै उत्तर दिए–दवाव आयो होला, अनी ढाकछोप गरे होला।

समाचार सत्यनै हो, तर प्रहरीले ढाकछोप गर्न चाहेको सूचना बाहिर आएकाले खन्डन गरे भनेर मैले समाचारको पक्षमा धेरै बोलिरहनु परेन। तरपनि गृहका उप सचिव समेत रहेका एकमणी नेपालका सूचनाका लागी भनिदिए–प्रहरी संगठनको प्रतिआतंकवाद निर्देशनालय भन्ने छ, त्यहाँ यो मोर्चा र देवराजको विवरण मगाएर पढ्नुस् न।

 

Hamroblog.com

३० फाल्गुन २०६८, मंगलवार ०६:१३ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

Email Subscription

विशेष

सबै

प्रधानमन्त्रीलाई मुख्य सचिवको निवासमा सारियो

निरोज कुमार थापा, काठमाडौँ, २२ मंसिर । १० दिन लामो अस्पताल बसाईँबाट फर्किएका प्रधानमन्त्री केपी शर्मा अ‍ोलीलाई सरकारी निवास..

ठूला करदाता कार्यालयले एनसेललाई तोक्यो २२ अर्ब ४४ करोड कर

काठमाडौँ, २२ मंसिर । ठूला करदाता कार्यालयले एनसेललाई २२ अर्ब ४४ करोड ५३ लाख रुपैयाँ कर निर्धारण गरेको छ ।..

८ एसपी र २१ डिएसपीको सरुवा (सूचीसहित)

काठमाडौँ, २१ मंसिर । नेपाल प्रहरीले ८ एसपी र २१ डिएसपीको सरुवा गरेको छ । प्रहरी प्रधान कार्यालय नक्सालले उनीहरुको..

उपप्रधानमन्त्री पोखरेलले भने, ‘सीमा समस्या विरासतकै रुपमा आएको छ’

काठमाडौँ, २० मंसिर । उपप्रधान तथा रक्षा मन्त्री ईश्वर पोखरेलले मूलुकको सीमा समस्या विरासतकै रुपमा आएको बताएका..

अमेरिकाले भन्यो, ‘हिन्द प्रशान्त रणनीतिप्रति सकारात्मक बन्दिनोस्’

काठमाडौँ, १९ मंसिर । नेपाल भ्रमणमा रहेका एशिया प्रशान्त क्षेत्रका लागि सुरक्षा मामिलासम्बन्धी अमेरिकी..