खगेन्द्र जिसी नेपाल सरकारको गैर आवासीय नेपाली मामला सल्लाहकार नियुक्त

न्यूयोर्क, ३१ चैतनेपाल सरकारले गैर आवासिय नेपालीलाई प्रदान गरेको दोहोरो नागरिकता सम्बन्धि कानुन निर्माणमा सहजता ल्याउन अमेरिकाका खग्रेन्द्र क्षेत्रीलाई गैर आवासीय नेपाली अवैतानिक सल्लाहकार नियुक्त गरेको छ । एनआरएनए अमेरिकाका निर्बतमान अध्यक्ष तथा बर्तमान आईसीसी सदस्य समेत रहेका क्षेत्री यस अघि नेपाल अधिराज्यको संबिधान २०४७ को समेत सल्लाहकार रहेका थिए । जिसी मन्त्री स्तरीय निर्णयबाट बिहिबारदेखिनै लागु हुने गरि गैर आवासीय नेपाली अवैतानिक सल्लाहकारमा नियुक्त गरेको मन्त्रालयले जनाएको छ । जिसीलाई नियुक्त गरिएको पत्रमा परराष्ट्र मन्त्रालयको क्षेत्राधिकार अन्तर्गत पर्ने कानुनी तथा नीतिगत बिषयमा गैर आवासीय नेपाली संघ एवम् अन्य बिदेशस्थित नेपाली संस्थासंग समन्वय गरी परामर्श दिन समेत सल्लाहकारमा नियुक्त गरेको मन्त्रालयले जनाएको छ । जिसीले राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय रुपमा आर्जन गरेको कानुन सम्बन्धीको ज्ञानलाई नेपाल सरकारले कदर गर्दै नियुक्त गरेको पत्रमा उल्ल्केह गरिएको । परारष्ट्र मन्त्रालयले पहिलो पटक एनआरएन सल्लाहकार नियुक्त गरेको हो । नेपाल सरकारले आफुलाई सल्लाहकारमा नियुक्त गरेकोमा खुशी ब्यक्त गर्दै जिसीले नेपाल सरकार, परारष्ट्र मन्त्री, मन्त्रालय, सचिव, लागयत सबैमा हार्दिक आभार ब्यक्त गरेका छन् । जिसी न्यूयोर्क, क्यालिफोर्निया , टेक्सास र नेपालमा समेत क्षेत्री एण्ड एशोसिएट्स नामक ल फर्म सञ्चालन गरेर कानुनी सेवामा सकृय रहँदै आएका छन् । जिसीको नियुक्ती नेपाली अमेरिकन र गैर आवासिय नेपालीको हितमा नेपाल सरकारले गरेको महत्वपूर्ण निर्णय भएको गैर आवासीय नेपालीको प्रतिक्रिया छ ।

१ बैशाख २०७४, शुक्रबार ०१:५२ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

राष्ट्रसंघीय महासभालाई प्रधानमन्त्री ओलीले भर्चुअल सम्बोधन गर्ने

काठमाडौ । राष्ट्रसंघको ७५औँ महासभाको उच्चस्तरीय सत्र अमेरिकाको न्यूयोर्कमा आजबाट सुरु भएको छ । महासभामा प्रधानमन्त्री केपी ओली..

आजबाट मलमास शुरु

काठमाडौं । हिन्दू परम्परा अनुसार आजबाट मलमास शुरु भएको छ । मलमास असोज ३० गते राति १ बजेर ५३ बजेसम्म रहने छ ।..

वामदेव गौतम राष्ट्रियसभा सदस्य मनोनित

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका उपाध्यक्ष वामदेव गौतमलाई राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले राष्ट्रियसभा..

आजदेखि पितृ पक्ष समापन गरिँदै

काठमाडौं । प्रत्येक वर्ष आश्विन कृष्ण प्रतिपदादेखि शुरु भएको पितृ पक्ष अपराह्नकालमा दिवंगत पितृका नाममा तर्पण,..

कांग्रेस महामन्त्री शशांक कोइराला अस्पताल भर्ना

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री डा. शशांक कोइराला अस्पताल भर्ना भएका छन् । कोरोना संक्रमण भएपछि होम..