नेपालमा लगानी गर्न एन.आर.एनको आग्रह

धर्मराज अधिकारी, युके । नेपालमा सामुहिक लगानीको लागि गठित एन.आर.एन टाक्सफोर्सले बेलायतस्थित नेपाली व्यवसायीहरलाई लगानी गर्न पुन: आग्रह गरेको छ । एन.आर.एनले संयुक्त रुपमा लगानी गर्न लागेको हाइड्रोपावरमा घाटा नहुने बताउँदै सम्पुर्ण व्यवसायीहरुलाई लगानीका लागि आग्रह गरेको हो ।

लगानी टाक्सफोर्सका सदस्य राजेन कंडेलले इल्थामस्थित याक एण्ड यति रेष्टुरेण्टमा सहभागि व्यवसायीहरुलाई हाइड्रोमा लगानी गर्न आग्रह गरेका हुन । आइसीसी सदस्य समेत रहेका कंडेलले एन.आर.एन सामुहिक लगानीको नियमावली बनाउन लागिरहेको बताउँदै यसलाई पब्लिक कम्पनीको रुपमा विकास गरिने बताए । सरकारले हाइड्रोमा लगानी प्रोत्साहनका लागि धेरै छुट दिएको बताउंदै उनले लगानीकर्ताले १० बर्षसम्म लगानी तथा आम्दानी कर तिर्नु नपर्ने जानकारी दिए ।
सो अवसरमा एन.आर.एन युकेका अध्यक्ष कुल आचार्य, उपाध्यक्षद्धय महेन्द्र कंडेल र थर्क सेन, पुर्व अध्यक्ष सुर्य गुरुङ, सल्लाहकार एवं टाक्सफोर्सका सदस्य पशुपति भण्डारी, सदस्य कृष्ण तिम्सीना, दासुराम पाण्डे लगायत बेलायतस्थित नेपाली व्यवसायीहरुको बाक्लो सहभागिता रहेको थियो ।

२६ असार २०६९, मंगलवार ०३:१९ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

चन्द्रमामा मानव जीवनको सम्भावनातर्फ नयाँ खुट्किलो : नासा

न्यूयोर्क । अमेरिकी अन्तरिक्ष एजेन्सी नासाले चन्द्रमाको सतहमा पानी रहेको पुष्टि गरेको छ । पानीको केमिकल कम्पाउण्ड पाइनु त्यहाँ..

दशैँको टीका लगाउन हिँड्नेको चहलपहल कम

दुर्गापक्षको मुख्य दिन आज मान्यजनको हातबाट नवदुर्गाको प्रसादका रुपमा शुभ साइतको प्रतीक रातो टीका एवं..

राप्रपा अध्यक्ष थापा अस्पतालबाट डिस्चार्ज

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका अध्यक्ष कमल थापा अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएका छन् । कोरोना संक्रमण..

गैरआवासीय नेपाली नागरिकता ऐन छिट्टै पारित हुने

लन्डन । संघीय संसद्, कानून, न्याय तथा मानव अधिकार समितिका सभापति कृष्णभक्त पोख्रेलले नेपालको संविधान २०७२ मा..

यो साता विदेशमा थप एक नेपालको निधन

लन्डन । विश्वव्यापी महामारी कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) संक्रमणबाट यो साता विदेशमा थप एकजना नेपालीको ज्यान गएको छ ।..