भोला आचार्यको अध्यक्षतामा नयाँ नेतृत्व चयन गर्दै नेजाको पाँचौ अधिबेशन सम्पन्न

पुरुषोत्तम ढकाल, लसएन्जलस, २७ बैशाख । नेपाली अमेरिकन संचारकर्मिहरुको छाता संगठन नेपाल अमेरिका पत्रकार संघ (नेजा)को अध्यक्षमा सर्वसम्मतिले भोला आचार्य निर्वाचित हुनु भएको छ । नव निर्वाचित अध्यक्ष आचार्य संघको निबर्तमान महासचिव एवं अमेरिकी भूमिमा नेपाली अमेरिकनको सामाजिकीकरणको मुद्धामा कलम चलाउदै आएका सक्रिय पत्रकार हुनुहुन्छ । सर्वसम्मतिमा चयन गरिएको नेतृत्वमा उपाध्यक्षमा गुणराज लुइँटेल, महासचिवमा तोया दाहाल, सचिवमा अग्नी चौलागाईं, र कोषाध्यक्षमा शैलेश पोख्रेल निर्वाचित हुनु भएको छ । शनिबार लसएन्जलसको आर्टेसिया शहरमा नेपाल पत्रकार महासंघका अध्यक्ष डा. महेन्द्र विष्टले उद्घाटन गर्नु भएको संघको ५ औं अधिबेशनमा बक्ताहरुले नेपाली अमेरिकनको सामाजिकीकरणको हितमा पत्रकारिता गर्न सुझाएका थिए ।

Nejaनवनिर्वाचित अध्यक्ष आचार्यले आफु निर्वाचित भए लगतै अमेरिकी भूमिमा पत्रकारिता गरिरहेका सम्पूर्ण नेपली मुलका पत्रकारलाई एकता र सहकार्य मार्फत नेपाली अमेरिकनको सामाजिकीकरणमा सहभागी हुन आग्रह गर्दै आफुलाई निर्वाचित गराउने सम्पूर्णलाई धयावाद ज्ञापन गरेका छन् । अधिबेशन आयोजक समितिका संयोजक सुदिप पन्तका अनुसार संघको नवनिर्वाचित पदाधिकारीहरुमा क्षेत्रीय संयोजकहरुमा, विष्णु शितल, ध्रुब कुवंर, विष्णुहरि घिमिरे, किशन रेग्मी, सदस्यहरुमा, सन्दिप कुमार चौधरी, बालकृष्ण जोशी र अनुप थापा सर्वसम्मतिले निर्वाचित भएका छन् ।

यसै गरि संघले प्रत्यक दुई वर्षमा प्रदान गर्दै आएको नेजा उत्कृष्ठ पत्रकारिता पुरस्कार पाँचौ अधिवेशनको अवसरमा जाजरको,ट मध्य पश्चिमका पत्रकार जनक केसीलाई दिने निर्णय गरेको छ । नेपाली रुपिया एकलाख ११ हजार एकसय ११ राशिको उक्त पुरस्कार नेपाल पत्रकार महासंघले निकट भविष्यमै विशेष समारोह आयोजना गरि प्रदान गर्ने नेजाले जानकारी दिएको छ । (तस्बिर: विश्व थापा)

२७ बैशाख २०७३, सोमबार ०८:४५ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

Email Subscription

विशेष

सबै

११ सय बढीको कोरोना परीक्षण, ९९ जना आईसोलेसनमा

काठमाडौँ, १९ चैत्र । स्वास्थ्य मन्त्रालयले १ हजार १३३ जनामा कोरोना भाइरसको परीक्षण गरिएको जनाएको छ । मन्त्रालयका प्रवक्ता डा. विकास..

वीर अस्पतालमा मृत्यु भएका दुबैको रिपोर्ट नेगेटिभ

काठमाडौँ, १८ चैत्र । वीर अस्पतालमा मृत्यु भएका दुई जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमणको आशंका गरिएपनि उनीहरुको..

कोरोना रोक्न सरकारले बनायो ७ कार्यदल, कुनमा कसको नेतृत्व ?

निरोज कुमार थापा, काठमाडौँ, ९ चैत्र । सरकारले कोरोना भाइरस रोग रोकथामको पूर्व तयारी सकिएको भन्दै कार्यान्वयनमा..

देशैभरका अदालत २ हप्ताका लागि बन्द

काठमाडौँ, ७ चैत्र । देशभरका अदालत आगामी २ हप्ताका लागि बन्द भएका छन् । शुक्रबार सर्वोच्च अदालतमा..

राष्ट्रिय सभाले नै मानेन सरकारी निर्णय

निरोज कुमार थापा, काठमाडौँ, ६ चैत्र । राष्ट्रिय सभाले सरकारी निर्णयको अवज्ञा गर्दै बैठक सञ्चालन गरेको छ ।..