कतार नेपाली एकता समाजले दोहामा श्रमिक दिबस मनायो

दोहा । बैशाख १९ गते २०७३ का दिन कतार नेपाली एकता समाजले दोहाको एक होटलमा कार्यक्रमको आयोजना गरि १२७ औं श्रमिक दिवस भब्यताका साथ श्रमिक दाजु भाइ तथा दिदीबहिनी हरुको बिच सम्पन्न गरेको छ । एकता समाजका महासचिव खिम बुढाको सन्चालन र एकता समाजका का.वा. अध्यक्ष मदन श्रीसको अध्यक्षता बाट सुरु भएको कार्यक्रममा ज्ञात अज्ञात सहिदहरु प्रति १ मिनेट मौनधारण पश्चात अघि बढेको थियो कार्यक्रममा अन्तर्राष्ट्रिय नेपाली एकता समाजका महासचिव अर्जुन थापाको प्रमुख अतिथि र कतार नेपाली एकता समाजका पूर्व उपाध्यक्ष दाबा लामा, कोषाध्यक्ष धन बहादुर परिया, सलाहकार हेम बस्नेत , सनैया ए एरिया समितिका अध्यक्ष बिष्णु आचार्य, दोहा एरिया समितिका अध्यक्ष गिरि काउछा, सनैया सी एरियाका कोषाध्यक्ष चित्र सुनार, सलता एरिया समितिका सलाहकार मिनराज पुन, बुद्धिजीवी बिभागका उपाध्यक्ष हरि शर्मा ,रक्तिम विभागका कोषाध्यक्ष गिर बहादुर कुँवर लगाएत एरिया र बिभागको लगायतका अतिथिहरुको प्रतिनिधित्व रहेको थिए भने यस कार्यक्रममा उपस्थित सम्पूर्ण दाजुभाइ तथा दिदीबहिनी हरुलाई समाजका सचिब बिष्णु थापाले स्वागत गर्नु भएको थियो ।

Doha Shram Diwas 1मन्तव्यको क्रममा कतार नेपाली एकता समाजका पूर्व उपाध्यक्ष दाबा लामाले आठ घण्टा काम, आठ घण्टा आराम र आठ घण्टा मनोरञ्जनको लागि १ सय २७ वर्षअघि अमेरिकी शहर शिकागोमा भएको मजदुर आन्दोलन सफल भएको दिनलाई सम्झदै हरेक वर्ष मे १ मा अन्तर्राष्ट्रिय श्रमिक मनाउदै आएको र यसको महत्व बारे पस्ट पर्नु भएको थियो भने बुद्धिजीवी बिभागका उपाध्यक्ष हरि शर्माले हामी सम्पूर्ण मजदुरहरु सधै एक भएर साथमा साथ हातमा हात मिलाएर अघि बढ्नु पर्ने आजको आबस्यकता बताउनु भएको थियो । कतार नेपाली एकता समाजका कोषाध्यक्ष धन बहादुर परियारले मजदुरको प्रतिनिधित्व, सामाजिक सुरक्षाको व्यवस्था र श्रम कानुन सुधार लगायतका संविधानमै महिला, आदिवासी जनजाति, दलित र पिछडिएका वर्ग जस्तै मजदुर वर्गको पनि समान प्रतिनिधित्व हुनुपर्नेमा लगाएत मजदुरहरूले स्वच्छ श्रम सम्बन्ध र सामाजिक सुरक्षाका लागि पनि आवाज उठाउँनु पर्नेमा जोड दिनु भएको थियो ।

मजदूरहरु आफ्नो हकअधिकारको लागि सधै समाजप्रति कुनै विचलन नभईकन समाजमा लाग्न उपस्तिती सम्पूर्ण लाइ आग्रह पनि गर्नु भएको थियो । प्रमुख अतिथि अन्तराष्ट्रिय नेपाली एकता समाजका महासचिव अर्जुन थापाले विश्व मजदूर दिवसका अवसरमा मानव समाजको सुरुवातदेखि स्वतन्त्रता मानवअधिकार विधिको शासन र लोकतन्त्रका लागि भएका थुप्रै संघर्षमध्ये मजदूर आन्दोलनको विशेष महत्वरहेको चर्चा गर्दै श्रम गर्ने क्रममा माध्यम र प्रकृति फरक–फरक भएपनि सबै खाले श्रमको उचित कदर हुनु पर्ने बताउनु भएको थियो ।

कतार नेपाली एकता समाज केन्द्रिय समितिले ओयोजना गरेको यस कार्यक्रमको भने कार्यक्रमको अध्यक्षता गरिरहेका अध्यक्ष मदन श्रीसले आफनो मन्तव्य सहित कार्यक्रम समापन भएको घोषणा गरेका थिए ।

२३ बैशाख २०७३, बिहीबार २०:४० मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

कोरोना सामान्य रोग होइन : क्याप्टेन विजय लामा

काठमाडौं । नेपाल एयरलाइन्सका वरिष्ठ क्याप्टेन विजय लामाले कोरोना संक्रमणलाई सामान्य रुपमा नलिन आग्रह सबैलाई गरेका छन् । कोरोना..

राष्ट्रसङ्घलाई सुदृढ र सशक्त बहुपक्षीयताको केन्द्र बनाउनुपर्नेमा प्रधानमन्त्रीको जोड

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले विश्वले झेल्नुपरेका जटिल चुनौतीहरुको सामना गर्न संयुक्त..

कोरोना संक्रमणबाट नेपालमा थप १६ जनाको मृत्यु, ११५४ संक्रमित थपिए

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा नेपालमा थप १ हजार १५४ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । योसँगै नेपालमा कोरोना..

हिमचितुवा शेर्पाको निधन

काठमाडौं । विनाअक्सिजन १०औँ पटक सगरमाथा आरोहण गरी विश्व कीर्तिमान कायम राख्न सफल आङ्रिता शेर्पाको निधन भएको छ ।..

२६ बुँदे घोषणापत्र जारी गर्दै एनआरएनए दोस्रो विश्व स्वास्थ्य सम्मेलनको समापन

काठमाडौं । गैरआवासीय नेपाली सङ्घ (एनआरएनए) अन्तर्राष्ट्रिय समन्वय परिषद्को दोस्रो विश्व स्वास्थ्य सम्मेलन..