नेपाली समाज युएईद्वारा हिराचन सम्मानित


युएई, २० असार । एनआरएनएका प्रमुख संरक्षक तथा समाजसेवी देवमान हिराचनलाई नेपाली समाज यूएईले दोसल्ला ओढाएर सम्मान गरेको छ । समाजका अध्यक्ष कृष्ण ढकालको सभापतित्वमा दुवईस्थित एभरेष्ट होटलमा गत शुक्रबार आयोजित सम्मान कार्यक्रममा युएइका लागि नेपाली राजदूत धनन्जय झा प्रमुख अतिथि हुनुहुन्थ्यो भने विशेष अथितिका रुपमा आमन्त्रित हिराचनले आफुलाई यूएईमा रहेका एनआरएनहरूले सम्मान गरेकोमा अत्यन्त खुशी लागेको बताउनुभयो । एनआरएन स्थापना भएको १० बर्षसम्म नेपालमा दर्ता हुन नसकेको अवस्थामा अहिले आएर खाडी राष्ट्र तथा मलेशियामा रहेका एनआरएनहरूको भावनाविपरित दर्ता हुने प्रयास गरिएको खुलासा गर्दै प्रमुख संरक्षक हिराचनले यस्तो पूर्वाग्रही कदमविरुद्ध खाडीका एनआरएनहरूले आवाज उठाउन आग्रह गर्नुभयो । एनआरएनको विधान विश्व सम्मेलनले मात्र परिवर्तन गर्न सक्ने तर क्षेत्रिय सम्मेलनले परिवर्तन गर्न नसक्ने बताए । एनआरएनको संस्था दर्ता गर्ने नै हो भने १८३ दिन हुनु पर्दछ, नेपाल सरकारले भनेको दुई वर्षलाई १८३ दिनमा परिवर्तन गरेपछी मात्रै दर्ता गर्नु पर्दछ उनले भने । गैरराजनितीक तथा गैर नाफामुलक संस्था भएको हुनाले एनआरएन संघले नेपालमा सयुक्त लगानी नगर्ने तथा संघमा आवद्ध एनआरएनहरूले मात्र संयुक्त लगानी गर्न सक्ने उनले प्रष्टाए । उहाूले विदेशमा छरिएर रहेका एनआरएनहरूको संयुक्त लगानीले ग्लोवल इन्भेष्टमेन्ट लि. कम्पनी स्थापना गरेको र ५० हजारदेखि १ करोडसम्म कम्पनीमा जो–कोहीले पनि लगानी गर्न सक्ने जानकारी गराउनुभयो ।
दुवईको जेलमा विगत ९ बर्षदेखि मृत्युदण्ड सुनाईएका अमरबहादुर बमको बारेमा एनआरएनले पहल गरेको जनाउंदै नेपाली समाजले प्रधानमन्त्रीलाई लेखेको पत्र आफ्नै हातबाट दिएर पहलको लागि एनआरएनले दवाव दिने पनि उनले बताए । यसैगरी प्रमुख अतिथि नेपाली राजदूतावास यूएईका राजदूत धनन्जय झाले दूतावास स्थापना भएदेखि विभिन्न किसिमले मृत्यु भएका नेपालीहरूको इन्सुरेन्समार्फत प्राप्त हुने रकमको लागि कोसिस गरिरहेको जनाउनुभयो । कार्यक्रमका सभापति तथा नेपाली समाजका अध्यक्ष कृष्ण ढकालले नेपाली समाजले समाजसेवी तथा एनआरएनका प्रमुख संरक्षक देवमान हिराचनलाई सम्मान गर्नु नेपाली समाजको लागि गौरवको कुरा भएको अभिव्यक्ति दिनुभयो ।

२० असार २०६९, बुधबार ०७:२४ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

चन्द्रमामा मानव जीवनको सम्भावनातर्फ नयाँ खुट्किलो : नासा

न्यूयोर्क । अमेरिकी अन्तरिक्ष एजेन्सी नासाले चन्द्रमाको सतहमा पानी रहेको पुष्टि गरेको छ । पानीको केमिकल कम्पाउण्ड पाइनु त्यहाँ..

दशैँको टीका लगाउन हिँड्नेको चहलपहल कम

दुर्गापक्षको मुख्य दिन आज मान्यजनको हातबाट नवदुर्गाको प्रसादका रुपमा शुभ साइतको प्रतीक रातो टीका एवं..

राप्रपा अध्यक्ष थापा अस्पतालबाट डिस्चार्ज

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका अध्यक्ष कमल थापा अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएका छन् । कोरोना संक्रमण..

गैरआवासीय नेपाली नागरिकता ऐन छिट्टै पारित हुने

लन्डन । संघीय संसद्, कानून, न्याय तथा मानव अधिकार समितिका सभापति कृष्णभक्त पोख्रेलले नेपालको संविधान २०७२ मा..

यो साता विदेशमा थप एक नेपालको निधन

लन्डन । विश्वव्यापी महामारी कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) संक्रमणबाट यो साता विदेशमा थप एकजना नेपालीको ज्यान गएको छ ।..