एशियन मेलामा बृहत नेपाली सहभागिता

धर्मराज  अधिकारी, लण्डन । गि्रनवीच क्षेत्रमा रहेका विभिन्न एशियन समुदायका अग्रजहरुले आफ्ना कला संस्कृतिको जगेर्ना गर्न तथा समुदायबीच सम्बन्ध प्रगाढ बनाउन एशियन मेला आयोजना गरे । डायमण्ड जुब्ली एवं नजिकिंदै गरेको लण्डन ओलम्पिकको पुर्वसन्ध्यामा साउथइष्ट लण्डनमा आइतबार आयोजना गरीएको मेलाबाट एशियाको पर्यटन विकासमा पनि टेवा पुग्ने विश्वास लिइएको छ ।
एशियन म्युजीक फेस्टिवल नाम दिइएको मेला हेर्न गि्रनवीच क्षेत्रका सयौं नेपाली, भारतीय, बंगाली लगायत अन्य देशका मानिसहरु भेला भएका थिए ।

कार्यक्रम सफल पार्न गि्रनवीच क्षेत्रमा रहेका विभिन्न नेपाली समुदाय तथा भारतियहरुले सक्रिय भुमिका निर्वाह गरेका थिए । विलविचस्थित हाइली ट्रष्टेड साउथ लण्डन कलेजले प्रमोट गरेको एशियन मेलामा भट्टराई एण्ड को सोलिसिटर, मसला मार्ट र गोर्खा क्लवले स्टलहरु राखेका थिए ।

भव्य रुपमा नेपाली तथा हिन्दी गित संगितको संयोजन गरीएको कार्यक्रम नेपाल फोरम गि्रनवीच, पासापुचा गुठी, नेपाली विजनेश एशोसियसन लगायतका सस्थाहरुले संयोजन गरेका हुन । यसका अलावा अन्य एशियन मुलका समुदायहरुको पनि सहभागिता रहेको थियो ।

सधैंभरी विलविचपार्कको बिग स्क्रीनमा टेलिभिजन हेरेर बस्ने नेपालीहरुले सो दिन आफ्नै कला संस्कृतिले ओतप्रोत नेपाली गित संगितमा मनोरञ्जन लिए । विशेषगरी गोर्खा बृद्धबृद्धाहरुको बाक्लो उपस्थिति रहेको कार्यक्रममा नेपालमा लोकपि्रय रहेको भैरब नाच प्रश्तुत गरीएको थियो । त्यस्तै गुल्मी जिल्ला समाजको संयोजनमा रहेको पञ्चे बाजा सहभागि सबै नेपाली र अन्य समुदायका मानिसहरुको मन जित्न सफल भयो । पञ्चेवाजामा गाइएको देशप्रेम झल्कने दोहोरी गितले सबैलाई नेपाल स्मरण गराएको थियो । सो अवसरमा जाउंजाउं रेलैमा बोलको गितमा नाचेका सुन्दरीहरुले सहभागि दर्शक दिर्घाको मन खिचेका थिए ।

सांगितिक माहौललाई अझ प्रगाढ पार्न बेलायतमा जम्दै गरेका कलाकारहरुको बेजोड प्रश्तुती रहेको थियो ।

१८ असार २०६९, सोमबार १९:११ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

चन्द्रमामा मानव जीवनको सम्भावनातर्फ नयाँ खुट्किलो : नासा

न्यूयोर्क । अमेरिकी अन्तरिक्ष एजेन्सी नासाले चन्द्रमाको सतहमा पानी रहेको पुष्टि गरेको छ । पानीको केमिकल कम्पाउण्ड पाइनु त्यहाँ..

दशैँको टीका लगाउन हिँड्नेको चहलपहल कम

दुर्गापक्षको मुख्य दिन आज मान्यजनको हातबाट नवदुर्गाको प्रसादका रुपमा शुभ साइतको प्रतीक रातो टीका एवं..

राप्रपा अध्यक्ष थापा अस्पतालबाट डिस्चार्ज

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका अध्यक्ष कमल थापा अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएका छन् । कोरोना संक्रमण..

गैरआवासीय नेपाली नागरिकता ऐन छिट्टै पारित हुने

लन्डन । संघीय संसद्, कानून, न्याय तथा मानव अधिकार समितिका सभापति कृष्णभक्त पोख्रेलले नेपालको संविधान २०७२ मा..

यो साता विदेशमा थप एक नेपालको निधन

लन्डन । विश्वव्यापी महामारी कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) संक्रमणबाट यो साता विदेशमा थप एकजना नेपालीको ज्यान गएको छ ।..