मधेश आन्दोलन, भुकम्प प्रभावित परिवारको पुनर्स्थापना र पुनर्निर्माणमा अमेरिकी चासो

पुरुषोत्तम ढकाल, लस-एन्जलस, ९ माघ । नेपालमा जारी मधेश आन्दोलन, त्यसले उत्पन्न राजनीतिक गतिरोध, भुकम्प प्रभावित परिवारको पुनर्स्थापना र पुनर्निर्माणको बिषयमा अमेरिकी सरकारले आफ्नो चासो सार्वजनिक गरेको छ । शुक्रबार अमेरिकी सहायक विदेश मन्त्री एन्टोनी जे ब्लिनकेनले नेपालका प्रधानमन्त्री खड्गप्रसाद ओलीसंग भएको टेलिफोन संवादमा मधेश आन्दोलन, जारी राजनीतिक गतिरोध, भुकम्प प्रभावित परिवारको पुनर्स्थापना र पुनर्निर्माणको बिषयमा अमेरिकी चासो व्यक्त गरेका हुन् । सहायक विदेश मन्त्री एन्टोनी र प्रधानमन्त्री ओली बीच भएको टेलिफोन संवादमा मधेशमा जारी बन्द, हड्ताल र प्रदर्शनलाई छलफल र संवादद्वारा अविलम्व सम्बोधन गर्न आग्रह गरिएको छ । अमेरिकी स्टेट डिपार्टमेन्टद्वारा जारी बिज्ञप्तिमा भनिएको छ, ‘अमेरिका भुकम्प प्रभावित परिवारको पुनर्स्थापना र पुनर्निर्माणमा सहयोग र साझेदारीका लागि हातेमालो गर्न तयार छ । नेपालको प्रमुख साझेदार र हितैषी राष्ट्र संयुक्त राज्य अमेरिकाले संबिधान निर्माण पछि मित्र राष्ट्र भारतले अघोषित रुपले लगाएको नाकाबन्दी र मधेश आन्दोलनको प्रभाव र जारी संकट सहितको लामो राजनीतिक गतिरोध बारे पहिलो पटक अमेरिकी चासो सिधा संवाद मार्फत उच्च स्तरमा अभिव्यक्त गरेको हो ।

९ माघ २०७२, शनिबार २२:३४ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

Email Subscription

विशेष

सबै

११ सय बढीको कोरोना परीक्षण, ९९ जना आईसोलेसनमा

काठमाडौँ, १९ चैत्र । स्वास्थ्य मन्त्रालयले १ हजार १३३ जनामा कोरोना भाइरसको परीक्षण गरिएको जनाएको छ । मन्त्रालयका प्रवक्ता डा. विकास..

वीर अस्पतालमा मृत्यु भएका दुबैको रिपोर्ट नेगेटिभ

काठमाडौँ, १८ चैत्र । वीर अस्पतालमा मृत्यु भएका दुई जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमणको आशंका गरिएपनि उनीहरुको..

कोरोना रोक्न सरकारले बनायो ७ कार्यदल, कुनमा कसको नेतृत्व ?

निरोज कुमार थापा, काठमाडौँ, ९ चैत्र । सरकारले कोरोना भाइरस रोग रोकथामको पूर्व तयारी सकिएको भन्दै कार्यान्वयनमा..

देशैभरका अदालत २ हप्ताका लागि बन्द

काठमाडौँ, ७ चैत्र । देशभरका अदालत आगामी २ हप्ताका लागि बन्द भएका छन् । शुक्रबार सर्वोच्च अदालतमा..

राष्ट्रिय सभाले नै मानेन सरकारी निर्णय

निरोज कुमार थापा, काठमाडौँ, ६ चैत्र । राष्ट्रिय सभाले सरकारी निर्णयको अवज्ञा गर्दै बैठक सञ्चालन गरेको छ ।..