एशिया म्युजिकल फेस्टिबलमा प्रथम नौमती बाजा

धर्मराज अधिकारी, फार्नबरो, लण्डन । लण्डन ओलम्पिक नजिकिंदै गर्दा बेलायतभर यसको खुशीयालीमा विभिन्न कार्यक्रमहरु भइरहेका छन् ।

यसै सन्दर्भ पारेर ह्याम्सायर काउन्टी काउन्सीलले एकैसाथ संगीत भन्ने नाराका साथ एशियन म्युजिक फेस्टिबलको आयोजना गर्यो । सो म्युजीक फेस्टिबलमा प्रथम नौमती बाजा गुल्मी युके सहभागि भएको थियो । गुल्मी जिल्ला समाज युकेका अध्यक्ष ओमप्रसाद थापाको नेतृत्वमा सहभागि नौमती बाजा टिमले करीब पौने घण्टासम्म सहभागि भएका बेलायती दर्शकहरुलाई मनोरञ्जन दिएको थियो ।

कार्यक्रममा सहभागीहरुले नेपाली नौमती बाजासंगै छमछमी नाचेका गुल्मेली महिला तथा पुरुषहरुलाई घत मानी मानी हेरेका थिए । अन्य समुदाय तथा ब्याण्ड भन्दा पृथक देखिएको थियो नौमती बाजा समुह । नेपाली पोषाकमा ठांटिएर गएका समुहका सदस्यहरुले नेपाली र बेलायती राष्ट्रिय झण्डा बोकेका थिए ।

उनीहरुले बाजाको तालमा गितसहित समुहका महिला तथा पुरुष सदस्यहरुलाई नचाएका थिए । नेपाली परम्परागत विवाह समारोहमा जस्तै उनीहरुले नरसिंह, सनइ, टेम्को, दमाहा आदी बाजा बजाए ।

कार्यक्रमपछि बोल्दै गुल्मी जिल्ला समाजका अध्यक्ष ओम प्रसाद थापाले ओलम्पिक खेलको पुर्वसन्ध्यामा हयाम्सायरले आयोजना गरेको कार्यक्रममा नौमती वाजा युकेले सहभागिता जनाएको बताए । उनले ह्याम्सायर काउण्टीमा भएका विभिन्न ब्याण्डहरुसंगै नेपालीहरुको नेतृत्व गर्न गुल्मी समाज सफल भएको जानकारी दिए ।
बाजाका संयोजक टोप कल्लीले नेपाली पहिचान र संस्कृतिलाई बेलायती सामु पुर्याउन आफुहरुको प्रयास रहेको जानकारी दिए । उनले नेपाली पोषाक, झण्डा र बाजाकासाथ आफुहरु सहभागिभएको बताउंदै यसले नेपालमा सांस्कृतिक पर्यटनको विकासमा टेवा पुग्नसक्ने विश्वास लिए ।

काउण्टी काउन्सीलका कल्चरल संयोजक क्याभिन रोजर ले नेपाली ब्याण्डसंग सहकार्य गर्न पाउंदा खुशी लागेको बताए । लण्डन ओलम्पिक २०१२ लाई भव्य रुपमा सफल पार्न यसको पुर्वसन्ध्यामा कार्यक्रम आयोजना गरीएको उनले जानकारी दिए । उनले यस कार्यक्रममा एशियाभरका विभिन्न देशका अलावा स्कुल तथा कलेजका ब्याण्डहरुपनि सहभागी भएको उल्लेख गरेका थिए ।

१० असार २०६९, आईतवार १९:०३ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

चन्द्रमामा मानव जीवनको सम्भावनातर्फ नयाँ खुट्किलो : नासा

न्यूयोर्क । अमेरिकी अन्तरिक्ष एजेन्सी नासाले चन्द्रमाको सतहमा पानी रहेको पुष्टि गरेको छ । पानीको केमिकल कम्पाउण्ड पाइनु त्यहाँ..

दशैँको टीका लगाउन हिँड्नेको चहलपहल कम

दुर्गापक्षको मुख्य दिन आज मान्यजनको हातबाट नवदुर्गाको प्रसादका रुपमा शुभ साइतको प्रतीक रातो टीका एवं..

राप्रपा अध्यक्ष थापा अस्पतालबाट डिस्चार्ज

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका अध्यक्ष कमल थापा अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएका छन् । कोरोना संक्रमण..

गैरआवासीय नेपाली नागरिकता ऐन छिट्टै पारित हुने

लन्डन । संघीय संसद्, कानून, न्याय तथा मानव अधिकार समितिका सभापति कृष्णभक्त पोख्रेलले नेपालको संविधान २०७२ मा..

यो साता विदेशमा थप एक नेपालको निधन

लन्डन । विश्वव्यापी महामारी कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) संक्रमणबाट यो साता विदेशमा थप एकजना नेपालीको ज्यान गएको छ ।..