मैनाली नेपाल फिर्ता,परिवारमा खुसीयाली

काठमाडौ, २ असार । लामो जेल जीवनबाट मुक्त हुनु भएका गोबिन्दप्रसाद मैनाली आज नेपाल फर्किनुभएको छ । उहाँ दिउँसो साढे १२ बजे थाई एअरको विमानबाट त्रिभुवन विमानस्थलमा उत्रिनुभएको हो । उहाँलाई स्वागत गर्न उहाँकी आमा चन्द्रकला, दाजु लगायत आफन्तजन  विमानस्थल पुग्नुभएको थियो । विमानस्थलमा पत्रकारहरुलाई प्रतिक्रिया दिँदै लामो समयपछि नेपाल आउन पाएकोमा आफू खुसी भएको प्रतिक्रिया दिनुभएको थियो ।  एक जापानी महिलाको बलत्कारपछि हत्या गरेको अभियोगमा मैनाली जेल पर्नुभएको थियो । तर  गत बर्ष डिएनए परिक्षण पछि निर्दोष सावित हुनु भएको थियो । रिहा भएपछि अहिलेसम्म औपचारिक प्रतिक्रिया नदिनुभएका मैनालीले आजै साँझ पाँचबजे पत्रकारसम्मेलन गरेर घटनाका बारेमा जानकारी गराउने कार्यक्रम तय गरिएको छ । सन् १९९७ मा जापनकी यौनकर्मी महिलाको बलात्कारपछि हत्या गरेको अभियोगमा जेल पर्नुभएका मैनालीलाई टोकियोको उच्च अदालतले जेठ २५ गते निर्दाेष ठहर गरेको थियो । उहाँको बारेमा फैसला सुन्न उहाँकी श्रीमति र दुई छोरी जापानमै पुगेका थिए । यसैबीच, मैनालीबारे समाचार संकलनका लागि उहाँको निवास काठमाण्डू मिनभवनमा स्वदेशी तथा विदेशी पत्रकारहरुको भीड लागेको छ ।

२ असार २०६९, शनिबार १५:२८ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

चन्द्रमामा मानव जीवनको सम्भावनातर्फ नयाँ खुट्किलो : नासा

न्यूयोर्क । अमेरिकी अन्तरिक्ष एजेन्सी नासाले चन्द्रमाको सतहमा पानी रहेको पुष्टि गरेको छ । पानीको केमिकल कम्पाउण्ड पाइनु त्यहाँ..

दशैँको टीका लगाउन हिँड्नेको चहलपहल कम

दुर्गापक्षको मुख्य दिन आज मान्यजनको हातबाट नवदुर्गाको प्रसादका रुपमा शुभ साइतको प्रतीक रातो टीका एवं..

राप्रपा अध्यक्ष थापा अस्पतालबाट डिस्चार्ज

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका अध्यक्ष कमल थापा अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएका छन् । कोरोना संक्रमण..

गैरआवासीय नेपाली नागरिकता ऐन छिट्टै पारित हुने

लन्डन । संघीय संसद्, कानून, न्याय तथा मानव अधिकार समितिका सभापति कृष्णभक्त पोख्रेलले नेपालको संविधान २०७२ मा..

यो साता विदेशमा थप एक नेपालको निधन

लन्डन । विश्वव्यापी महामारी कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) संक्रमणबाट यो साता विदेशमा थप एकजना नेपालीको ज्यान गएको छ ।..