छैटौँ अन्तर्राष्ट्रिय कराँते प्रतियोगिता आजदेखि राजधानीमा सुरु

काठमाडौ, १६ जेठ । नेपाल सोतोकान कराँते सङ्घ (एनएसकेए) को आयोजनामा आजदेखि २१ गतेसम्म छैटौं अन्तराष्ट्रिय कराँते प्रतियोगिता तथा प्राविधिक प्रशिक्षक सेमिनार आजदेखि काठमाडौंमा सुरु हुँदैछ । त्रिपुरेश्वरस्थित राष्ट्रिय खेलकुद परिषद् (राखेप) को कभर्डहलमा सञ्चालन हुने प्रतियोगितामा नेपाल, जापान, घान, युएई (दुवई) भारत, बङ्गलादेश, पाकिस्तान, श्रीलङ्का, र अफगानिस्तानका महिला तथा पुरुष खेलाडी गरी कूल एक हजार खेलाडीको सहभागिता रहनेछ । बिश्वमैं प्रसिद्ध मार्शलआर्ट खेल मध्येको एक खेलको रूपमा परिचत यस प्रतियोगिताले खेल पर्यटनलाई बढावा दिनुका साथै नेपाली खेलाडीहरूको स्तरवृद्धि गर्न महत्वपूर्ण भूमिका खेल्ने नेपाल सोतोकान कराँते सङ्घ मूल आयोजक कमिटीका सदस्य–सचिव श्याम शेर्पाले जानकारी दिनुभयो । प्रतियोगितामा सोतोकान स्टाईल मा १६ स्पर्धा हुनेछ, भने ओको स्टाइल (तौल समूह) मा २९ स्पर्धा गरी जम्मा ४५ स्वर्ण, ४५ रजत तथा ९० कास्य पदकको लागि प्रतिष्पर्धा हुनेछ । यसअघि भएको पाँचौं संस्करणमा आयोजक नेपाल टिम च्याम्पियन बन्न सफल भएको थियो । प्रतियोगितको टिम च्याम्पियनलाई नगद रू. ५० हजार रुपियाँ प्रदान गरिने आयोजकले जनाएको छ ।

१६ जेष्ठ २०६९, मंगलवार ०९:५३ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

Email Subscription

विशेष

सबै

तुम्बाहाम्फेले सम्हालिन कानुनमन्त्रीको कार्यभार

काठमाडौँ, ५ फाल्गुण । नवनियुक्त कानून, न्याय तथा संसदीय मामिलामन्त्री डा. शिवमाया तुम्बाहाङ्फेले कार्यभार सम्हालेकी छिन् ।..

भ्रमण वर्ष सफल बनाउन रामेछाप महोत्सवः संयोजक रोका

रामेछाप, ५ फाल्गुण । रामेछाप जिल्ला सदरमुकाम मन्थलीमा आयोजना हुने ‘दोस्रो रामेछाप महोत्सव’को तयारी करिब सकिएको..

महरा विरुद्दको मुद्दामा फैसला भएन

काठमाडौँ, ४ फाल्गुण । निवर्तमान सभामुख कृष्ण बहादुर महराविरुद्दको बलात्कार प्रयासको मुद्दामा आइतबार पनि फैसला..

व्यक्तिले हडपेको सरकारी जग्गामा मन्त्री अर्यालले गाडीन् साइन बोर्ड

काठमाडौँ, ४ फाल्गुण । व्यक्तिले हडपेको १७ रोपनी जग्गा सरकारले फीर्ता ल्याएको छ । काठमाडौं महानगरपालिका ३१ स्थित..

चीनबाट फर्काइएका नेपालीलाई खरिपाटी लगियो

काठमाडौँ, ४ फाल्गुण । कोरोना भाइरसको उद्गमथलो चीनको वुहान शहरबाट १७५ जना नेपालीको उद्वार गरिएको छ । उनीहरु..