छैटौँ अन्तर्राष्ट्रिय कराँते प्रतियोगिता आजदेखि राजधानीमा सुरु

काठमाडौ, १६ जेठ । नेपाल सोतोकान कराँते सङ्घ (एनएसकेए) को आयोजनामा आजदेखि २१ गतेसम्म छैटौं अन्तराष्ट्रिय कराँते प्रतियोगिता तथा प्राविधिक प्रशिक्षक सेमिनार आजदेखि काठमाडौंमा सुरु हुँदैछ । त्रिपुरेश्वरस्थित राष्ट्रिय खेलकुद परिषद् (राखेप) को कभर्डहलमा सञ्चालन हुने प्रतियोगितामा नेपाल, जापान, घान, युएई (दुवई) भारत, बङ्गलादेश, पाकिस्तान, श्रीलङ्का, र अफगानिस्तानका महिला तथा पुरुष खेलाडी गरी कूल एक हजार खेलाडीको सहभागिता रहनेछ । बिश्वमैं प्रसिद्ध मार्शलआर्ट खेल मध्येको एक खेलको रूपमा परिचत यस प्रतियोगिताले खेल पर्यटनलाई बढावा दिनुका साथै नेपाली खेलाडीहरूको स्तरवृद्धि गर्न महत्वपूर्ण भूमिका खेल्ने नेपाल सोतोकान कराँते सङ्घ मूल आयोजक कमिटीका सदस्य–सचिव श्याम शेर्पाले जानकारी दिनुभयो । प्रतियोगितामा सोतोकान स्टाईल मा १६ स्पर्धा हुनेछ, भने ओको स्टाइल (तौल समूह) मा २९ स्पर्धा गरी जम्मा ४५ स्वर्ण, ४५ रजत तथा ९० कास्य पदकको लागि प्रतिष्पर्धा हुनेछ । यसअघि भएको पाँचौं संस्करणमा आयोजक नेपाल टिम च्याम्पियन बन्न सफल भएको थियो । प्रतियोगितको टिम च्याम्पियनलाई नगद रू. ५० हजार रुपियाँ प्रदान गरिने आयोजकले जनाएको छ ।

१६ जेष्ठ २०६९, मंगलवार ०९:५३ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

एसिड छ्याप्नेलाई कडा कारबाही गर्न अध्यादेश ल्याउने सरकारको निर्णय

काठमाडौं । सरकारले एसिड आक्रमण गर्नेलाई कारबाही गर्ने कडा कानुन बनाउन अध्यादेश ल्याउने निर्णय गरेको छ । बिहीबार बसेको..

सातामा दुई दिन सार्वजनिक बिदा दिने प्रस्ताव मन्त्रिपरिषदमा

काठमाडौं । संस्कृति पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्रालयले आन्तरिक पर्यटन प्रर्वद्धन गर्न हप्तामा दुई दिन विदा..

बुटवलमा २, चितवन र डडेल्धुरामा १-१ संक्रमितको मृत्यु

काठमाडौं । कोरोना संक्रमणबाट आज बुटवलमा २, चितवन र डडेल्धुरामा एक-एक जनाको मृत्यु भएको छ । बुटवलस्थित कोरोना..

दसैंमा ‘लकडाउन’ हुनसक्ने !

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले संक्रिय संक्रमितको संख्या २५ हजार नाघेमा फेरि लकडाउन गर्न..

साढे ९८ लाख वित्तीय अपराध गरेको अभियोगमा राईविरुद्ध मुद्दा दर्ता

काठमाडौँ । दुबईबाट साढे ९८ लाख रुपैयाँ नेपालमा रूपान्तरण गरी वित्तीय अपराध (सम्पत्ति शुद्धीकरण) गरेको अभियोगमा..