मिस्टर बुल्समेन राष्ट्रिय शासु प्रतियोगिता जेठ २३ मा

काठमाडौं, २० जेठ । पोखरामा मोसफलकै सर्वाधिक राशिको शारीरिक सुगठन प्रतियोगिताको आवश्यक तयारी पूरा भएको आयोजकले जनाएका छन् । बुल्स मेन क्लबको आयोजनामा जेठ २३ र २४ गते प्रथम मिस्टर बुल्समेन राष्ट्रिय शारीरिक सुगठन च्याम्पियनसिप–२०७१ हुँदैछ ।
क्लबका संयोजक नुना गुरुङले दिएको जानकारीअनुसार, प्रतियोगितामा ५५, ६०, ६५, ७५ र ७५ माथि गरी ६ तौल समूहमा प्रतिस्पर्धा गराइने छ । प्रतियोगितामा काठमाडौ, भैरहवा र धरानका गरी एक सय खेलाडीले प्रतिस्पर्धा गर्ने बताइएको छ । एउटा संस्थाबाट एउटा तौल समूहमा दुई जनासम्मले सहभागिता जनाउन पाउने छन् । प्रतियोगिताको पहिलो दिन प्रिजजिङ राउन्डअन्तर्गत प्रत्येक तौल समूहबाट पाँचजना खेलाडी फाइनलका लागि छनोट गरिने संयोजक गुरुङले जानकारी दिए ।
प्रतियोगितामा प्रत्येक वजन समूहका प्रथम, द्धितृय र तृतीय हुने खेलाडीहरुलाई स्वर्ण, रजत र कांस्यपदक सहित दश, सात र पाँच हजार नगद पुरस्कार प्रदान गरिने छ । फाइनलमा प्रत्येक समूहको विजेता खेलाडीहरूबीच प्रतिस्पर्धा गराइने र मिस्टर बुल्समेन बन्न सफल खेलाडीलाई नगद एक लाख रुपैयाँसहित ट्रफी तथा ब्यानेटले सुसज्जित गरिने जानकारी दिइएको छ ।
२०३८ सालदेखि पोखरामा सुरुआत भएको शारीरिक सुगठनलाई अझ व्यवस्थित गर्दै खेलाडीको प्रवद्र्धन गर्न संघसँगै क्लबहरूले पनि प्रतियोगिता गर्ने जमर्को गरिरहेका छन् । महेन्द्र पुल स्पोर्ट्स क्लबको स्थापनासँगै शारीरिक सुगठनले गति लिएको सुनाउँदै कास्की जिल्ला शारीरिक सुगठन तथा फिटनेस संघका अध्यक्ष शंकरमान उदासले अहिले पोखरामा डेढ दर्जन जिमहलको स्थापना भएको बताए । उनले अहिले शरीर बनाउने धुनमा युवाहरू जुटिरहेको उल्लेख गर्दै व्यवसायिक खेलाडीको उत्पादनमा पनि क्लबले आयोजना गर्ने प्रतियोगिताले अझ टेवा दिने बताए ।
पोखराले सागमा तीन कांस्य पदकसमेत जितिसकेको छ । जीवन घिमिरे (हाल प्रशिक्षक), सागर शाह र अरुण मुखियाले कांस्य जितेका छन् । प्रतियोगिता सम्पन्न गर्न १२ लाख ४९ हजार खर्च लाग्ने अनुमान आयोजकको छ ।

२० जेष्ठ २०७१, मंगलवार ०७:२९ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

अमेरिकामा एकै दिन थपिए ९१ हजार ५३ कोरोना संक्रमित

न्यूयोर्क । हिजो बिहीबार अमेरिकामा ९१ हजार ५० जना कोरोना भाइरसका संक्रमित थप भएका छन् । यो अहिलेसम्मकै संक्रमितको संख्या बढी हो ।..

मुकेश चौरसिया हत्याको किटानी जाहेरी दर्ता

पर्सा । पर्साको बिन्दाबासिनी गाँउपालिकाका नेकपा कार्यकर्ता मुकेश चौरसियाको हत्याको किटानी जाहेरी आज प्रहरीले..

चन्द समूहका कम्पनी कमिसारसहित दुई जना पक्राउ

काठमाडौं । नेत्रविक्रम चन्द समूहका कम्पनी कमिसारसहित दुई जनालाई मोरङ प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । पक्राउ पर्नेमा..

चितवनमा सङ्कलित प्लाज्मा अन्य जिल्लामा

क्षेत्रीय रक्तसञ्चार केन्द्र भरतपुरले सङ्कलित कोभिड–१९ सङ्क्रमण भई निको भएकाका प्लाज्मा अन्य जिल्लामा पठाउन..

प्रहरीको गोलीबाट अश्वेत व्यक्तिको मृत्यु भएपछि अमेरिकाको फिलाडेल्फियामा तनाव

न्यूयोर्क । अमेरिकाको पेन्सिलभेनिया राज्यस्थित फिलाडेल्फिया शहरमा प्रहरीको गोली लागेर अश्वेत व्यक्तिको..