अमेरिका नेपाल व्यवसायी संघद्वारा संयुक्त राष्ट्रसंघका प्रतिनीधि सँग भेटवार्ता

न्यूयोर्क, अमेरिका । अमेरिकामा रहेका नेपाली व्यवसायीहरुको छाता संगठन अमेरिका नेपाल व्यवसायी संघको एक प्रतिनिधी मण्डलले न्यूयोर्क स्थित नेपाल मिसनको कार्यालयका स्थाई प्रतिनिधी मिनिस्टर काउन्सेलर श्री अमृत राई ज्यू सँग भेटवार्ता गरेको छ। संघका अध्यक्ष मोहन ज्ञवालीको नेतृत्वमा गएको प्रतिनिधी मण्डलमा सचिव प्रकाश थापा, कोषाध्यक्ष कुगां शेर्पा, व्यवसायी बिराज रिजाल, व्यवसायी विमल बास्तोला, व्यवसायी देव गुरुङ र व्यवसायी प्रतिनिधी रमेश राईको उपस्थिती थियो ।

 

भेटका अवसरमा अमेरिकामा रहेका नेपाली व्यवसायीहरुको अवस्था , उनीहरुले गरेको लगानी, व्यवसायीहरुलाई आईपर्ने समस्या र व्यवसायीहरुको हकहित र फाइदाको लागी गर्नु पर्ने सहयोग संवन्धि विषयमा छलफल भएको थियो । यसै क्रममा संघद्धारा तयार पारीएको विज्ञप्ति संघका अध्यक्ष श्री मोहन ज्ञवालीद्धारा स्थाई प्रतिनिधी मिनिस्टर कोउन्सेलेर श्री अमृत राई ज्यूलाई हस्तान्तरण गरियो ।

 

छलफलमा बोल्दै संघका अध्यक्ष श्री मोहन ज्ञवालीले यो संस्था एक गैह्र राजनितिक, विशुद्ध मुनाफारहित संस्था हो र नेपाली मिसन र राजदुताबास बिच आवश्यक समन्वय र सहयोगका लागी पहल गरिदिनुहुन प्रतिनिधी श्री राई ज्यूलाइ अनुरोध गर्नुभयो । छलफलका क्रममा सचिव प्रकाश थापाले संघको विक्षप्ति पढेर सुनाउनुभएको थियो भने कोषाध्यक्ष कुगां शेर्पाले अमेरिकाभर छरिएर रहेका व्यवसायीहरुलाई एकजुट हुन आव्हान गर्नुभएको थियो ।

त्यसैगरि व्यवसायी बिराज रिजालले सबै व्यवसायी साथीहरुलाई एकैसाथ समेटेर लानुपर्ने सुझाव दिनुभएको थियो भने व्यवसायी विमल बास्तोलाले छरिएर रहेको दक्षता सिप र लगानिलाई एकै साथ प्रयोग गर्न सके अधिकतम फाईदा हुने बताउनु भएको थियो ।

 

भेटका अवसरमा स्थाई प्रतिनिधी मिनिस्टर काउन्सेलर श्री अमृत राईले प्रतिनिधी मण्डललाई स्वागत गर्दै नेपाल मिसनको तर्फबाट हरेक तबरले सहयोग गर्ने बचन र आस्वासन दिँदै आगामी दिनमा गरिने कार्यक्रमहरुमा मिलेर जाने प्रतिबद्धता जाहेर गर्नु भएको थियो ।

२७ बैशाख २०६९, बुधबार १९:२० मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

यो साता विदेशमा थप एक नेपालको निधन

लन्डन । विश्वव्यापी महामारी कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) संक्रमणबाट यो साता विदेशमा थप एकजना नेपालीको ज्यान गएको छ । गैरआवासीय नेपाली..

कर्णाली सरकारले कोभिड सङ्क्रमितको निःशुल्क उपचार गर्ने

काठमाडौं । कर्णाली प्रदेश सरकारले कोभिड –१९ का लक्षणसहितका बिरामीको निःशुल्क परीक्षण तथा उपचार गर्ने भएको छ ।..

घटस्थापनापछि सात दिनमा दुई लाख बढीले छाडे उपत्यका

काठमाडौं । घटस्थापनापछि सात दिनमा दुई लाख बढीले उपत्यका छोडेका छन् । महानगरीय ट्राफिक प्रहरी महाशाखाका अनुसार..

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीद्वारा राष्ट्रको नाममा सम्बोधन (पूर्णपाठसहित)

आदरणीय दिदीबहिनी तथा दाजुभाइहरू, नेपालीहरुको ठूलो चाड, बडादशैं शुरु भइसकेको छ। यस महान् अवसरमा सर्वप्रथम म..

गोरखाबाट हनुमानढोका दरबारका लागि पठाइयो फूलपाती

गोरखा दरबारस्थित दशैँघरबाट काठमाडौँको हनुमानढोका दरबारका लागि फूलपातीसहितको डोली पठाइएको छ । विधिपूर्वक..