नेपाल थाइल्यान्डसँग पराजित

ललितपुर, २ फागुन । एसीसी महिला प्रिमियर क्रिकेटको दोस्रो खेलमा नेपाल थाइल्यान्डसँग पराजित भएको छ । पहिलो खेलमा कमजोर प्रतिद्वन्द्वी इरानलाई २ सय २१ रनले हराएको नेपाल बिहीबार आयोजक थाइल्यान्डसँग ८ विकेटको भारी अन्तरले पराजित हुन पुग्यो ।

यसअघि पहिलो खेलमा थाइल्यान्डले भुटानलाई ७९ रनले हराएको थियो । गएको वर्ष थाइल्यान्डमै सम्पन्न एसीसी च्याम्पियनसिप प्रतियोगितामा नेपाल सेमिफाइनलमा थाइल्यान्डसँग निराश भएको थियो । सो प्रतियोगितामा नेपालले समूह चरणको खेलमा भुटान र हङकङलाई हराएको थियो ।

चियाङमाईको रोयल चियाङमाई गल्फ क्लबमा पहिले ब्याटिङ गरेको नेपाल कमजोर प्रदर्शन गर्दै ३९ रनमै समेटियो । नेपाल १ घन्टा ३९ मिनेट क्रिजमा टिक्दै २८ ओभरमै अलआउट हुन पुगेको थियो । नेपालका लागि सरस्वती चौधरीले ११ रन जोड्नुबाहेक अन्य ब्याट्सवुमनले कुनै दोहोरो अंक जोड्न सकेनन् । नीरा राजोपाध्यायले ५ रन जोड्दा ममता थापा ३ रनमा रन आउट भइन् । सरिता मगर, ममता चौधरी, शोभा आले, रुविना क्षत्रीले क्रमश : २ –२ रन जोड्दै पाभेलिएन फर्के । सीता मगर, करुणा भण्डारी र सोनु खड्काले त रनको कुनै खाता नै खोल्न सकेनन् ।

नेपाली विकेट ध्वस्त पार्ने क्रममा थाइल्यान्डका सोरनारिन टिपोचले ३ तथा नटाकान चान्तम र चानिन्दाले २–२ विकेट लिए । ४० रनको झीनो लक्ष्य पछ्याएको घरेलु टोलीले १३ दशमलव १ ओभरमा मात्र २ विकेट गुमाउँदै लक्ष्य भेट्टायो । थाइल्यान्डका लागि नाटकान चान्तमको अविजित २५ रन महवपूर्ण रह्यो । नेपालका सीता मगर र सरिता मगरले १–१ विकेट लिए । अब नेपालले शुक्रबार तेस्रो खेलमा भुटानसँग जिमखानामा प्रतिस्पर्धा गर्नेछ ।

प्रतियोगितामा अब नेपालले हङकङ, चीन र भुटानसँग खेल्न बाँकी छ । एसियाली क्रिकेट काउन्सिलले पहिलो पटक आयोजना गरेको ४० ओभरको प्रतियोगितामा शीर्ष तीन स्थान हासिल गर्ने टोलीले एसियाली खेलकुद प्रतियोगितामा भाग लिने मौका पाउनेछन् । यसैगरी, नेपालले ४ फागुनमा चीनसँग जिमखानाको मैदानमा खेल्दा ५ फागुनमा हङकङसँग प्रेम ओभल मैदानमा प्रतिस्पर्धा चल्नेछ ।

सुरुमा प्रतियोगिताका खेलहरू बैंककमा खेलाइने भनिए तापनि सुरक्षाको कारण देखाउँदै चियाङमाईमा सारिएको एसियाली क्रिकेट परिषद्ले जनाएको छ । परिषद्काअनुसार त्यहाँ सरकार र सरकार विरोधीबीच झडप चलिरहेको र बम विस्फोट तथा आगजनीका घटना भएको भन्दै प्रतियोगिता चियाङमाईमा सारिएको हो ।

२ फाल्गुन २०७०, शुक्रबार ०७:०३ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

कोरोना नियन्त्रणमा लागेको खर्च सार्वजनिक गर्न सर्वोच्चको आदेश

काठमाडौँ । सर्वोच्च अदालतले कोरोना भाइरस९कोभिड–१९० रोकथाम र राहतको खर्च विवरण सार्वजनिक गर्न सरकारलाई आदेश दिएको छ। सर्वोच्चले..

२८९ कैदीबन्दीको कैद माफीमिनाहा

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले संविधान दिवसको अवसर पारेर २८९ कैदीबन्दीको कैद माफीमिनाहा गरेकी छन्..

राष्ट्रसंघीय महासभालाई प्रधानमन्त्री ओलीले भर्चुअल सम्बोधन गर्ने

काठमाडौ । राष्ट्रसंघको ७५औँ महासभाको उच्चस्तरीय सत्र अमेरिकाको न्यूयोर्कमा आजबाट सुरु भएको छ । महासभामा..

आजबाट मलमास शुरु

काठमाडौं । हिन्दू परम्परा अनुसार आजबाट मलमास शुरु भएको छ । मलमास असोज ३० गते राति १ बजेर ५३ बजेसम्म रहने छ ।..

वामदेव गौतम राष्ट्रियसभा सदस्य मनोनित

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका उपाध्यक्ष वामदेव गौतमलाई राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले राष्ट्रियसभा..