नेपालको सान्त्वना जित

काठमाडौं । एक दिवसीय विश्वकप छनोटको लक्ष्य लिएर न्युजिल्यान्ड पुगेको नेपाली राष्ट्रिय टिमले नवौं स्थानका लागि भएको प्ले अफ म्याचमा युगान्डालाई १ सय ६० रनको फराकिलो अन्तरले पराजित गर्दै प्रतियोगितामा सान्त्वना जित निकालेको छ ।
नेपालले समूह चरणका चार खेल तथा सातौं स्थानका लागि भएको प्ले अफमा समेत हार बेहोरेको थियो । एक दिवसीय विश्वकप छनोटबाट बाहिरिसकेको नेपालले मंगलबार युगान्डाविरुद्धको खेलमा टस जितेर पहिलो ब्याटिङ गरेको नेपालले निर्धारित ५० ओभरमा २ बल अगावै सबै विकेट गुमाएर २ सय ४० रन बनाएको थियो । जवाफी ब्याटिङमा मैदान उत्रिएको युगान्डा नेपाली बलरसामु निरीह रह्यो युगान्डा ३६ ओभर ३ बलमा ८० रनमा समेटिएको थियो ।
ओपनिङ लाइन अप राम्रोस“ग चल्न नसके पनि पछिल्ला क्रमका ब्याट्सम्यानले संयमित प्रदर्शन गरेपछि युगान्डाविरुद्ध नेपालले मध्यम स्कोर खडा ग¥यो । नेपालका लागि पृथु बा“स्कोटाले सर्वाधिक ५९ रनको योगदान दिए उनले ५१ बलको सामना गर्दै ९ चौका र १ छक्काको मद्दतमा सो स्कोर खडा गरे । त्यस्तै सरद भेस्वाकरले ४१ रन बनादा विनोद भण्डारीले ३५ रन जोडे । त्यस्तै कप्तान पारस खड्काले ३० रा बनाए भने ओपनरहरू महेश क्षत्री र प्रदीप ऐरीले क्रमश १९ रन र २३ रन बनाएर पेविलियन फर्किएका थिए । युगान्डाका लागि चाल्स वाइस्वाले ३ विकेट लिएका थिए ।
२ सय ४१ रनको विजयी लक्ष्य लिएर मैदान उत्रिएको युगान्डाका लागि ३ खेलाडीले मात्र दोहोरो अंकको स्कोर तयार पार्न सके उसका लागि रिचार्ड ओकियाको १९ रन सर्वाधिक रह्यो भने ओपनर ब्रायन मासबा र अब्राम मुयागबाले क्रमश १३ र १६ रन बनाउनुबाहेक अन्य खेलाडीले दोहोरो रनको स्कोर तयार पार्न असफल रहे । युगान्डालाई सस्तैमा समेट्ने क्रममा नेपालका सागर पुनले ३ तथा सोमपाल कामी र शक्ति गौचनले २–२ विकेट लिए भने बसन्त रेग्मीको नाममा १ विकेट रह्यो ।

१५ माघ २०७०, बुधबार ०७:१६ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

कोरोना नियन्त्रणमा लागेको खर्च सार्वजनिक गर्न सर्वोच्चको आदेश

काठमाडौँ । सर्वोच्च अदालतले कोरोना भाइरस९कोभिड–१९० रोकथाम र राहतको खर्च विवरण सार्वजनिक गर्न सरकारलाई आदेश दिएको छ। सर्वोच्चले..

२८९ कैदीबन्दीको कैद माफीमिनाहा

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले संविधान दिवसको अवसर पारेर २८९ कैदीबन्दीको कैद माफीमिनाहा गरेकी छन्..

राष्ट्रसंघीय महासभालाई प्रधानमन्त्री ओलीले भर्चुअल सम्बोधन गर्ने

काठमाडौ । राष्ट्रसंघको ७५औँ महासभाको उच्चस्तरीय सत्र अमेरिकाको न्यूयोर्कमा आजबाट सुरु भएको छ । महासभामा..

आजबाट मलमास शुरु

काठमाडौं । हिन्दू परम्परा अनुसार आजबाट मलमास शुरु भएको छ । मलमास असोज ३० गते राति १ बजेर ५३ बजेसम्म रहने छ ।..

वामदेव गौतम राष्ट्रियसभा सदस्य मनोनित

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका उपाध्यक्ष वामदेव गौतमलाई राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले राष्ट्रियसभा..