राष्ट्रिय तेक्वान्दो सुरु

काठमाडौं / प्रथम लुम्बिनी च्याम्पियनसिपअन्तर्गत राष्ट्रिय तेक्वान्दो सुरु भएको छ । राष्ट्रिय तेक्वान्दो युनियनद्वारा सञ्चालित प्रतियोगिताको पुरुष तर्फ ५४ केजीमा पश्चिमाञ्चलका रविन अधिकारी र पूर्वाञ्चलका कर्ण मगर फाइनलमा प्रवेश गरेका छन् । रविनले राष्ट्रिय विद्यालयका निरञ्जन श्रेष्ठलाई र कर्णले मध्यपश्चिमका नवीन खड्कालाई पराजित गरे ।
५८ केजीमा सुदूरपश्चिमका सुजन सिंहले राष्ट्रिय विद्यालयका
वीरेन्द्र श्रेष्ठलाई पराजित गर्दै फाइनलमा पूर्वाञ्चलका उगेल प्रधानसाग भिड्ने भएका छन् । उगेलले मध्यमाञ्चलका आकाश श्रेष्ठालाई पराजित गरे ।
राष्ट्रिय खेलकुद परिषद्को ओलम्पियन सेमी कभर्डहलमा राष्ट्रिय खेलकुद परिषद्का सदस्यसचिव युवराज लामाले प्रतियोगिताको शनिबार उद्घाटन गरे । सो अवसरमा बोल्दै सदस्य सचिव लामाले स्थापनाको छोटो कार्यकालमा राष्ट्रिय तेक्वान्दो युनियनको क्रियाकलापलाई हेर्दा यसको स्थापनालाई पुष्टि गर्न पर्याप्त भएको बताए ।
युनियनद्वारा खेलाडी सम्मानित
राष्ट्रिय तेक्वान्दो युनियन नेपालले शनिबार अन्तराष्ट्रिय पदकधारी खेलाडीलाई सम्मान गरेको छ । प्रथम राष्ट्रिय लुम्बिनी च्याम्पियनसिपअन्तर्गत सुरु भएको राष्ट्रिय तेक्वान्दो च्याम्पियनसिपको दौरान विभिन्न अन्तर्राष्ट्रिय प्रतियोगितामा सफलता हासिल गर्ने खेलाडीलाई सम्मान गरिएको हो ।
सम्मानित हुने खेलाडीमा कोरियाको जेजुमा आयोजित १३ औं जेजु अन्तर्राष्ट्रिय तेक्वान्दो च्याम्पियनसिपमा ५४–५८ केजी  तौल समूहमा दोस्रो स्थान प्राप्त गर्न सफल खेलाडी रविन अधिकारी र ४७ केजी तौलमा तारा पराजुली यस्तै जेन्जु खुला तेक्वान्दो च्याम्पियनसिपमा कांस्य पदक प्राप्त गर्ने ५३ केजीमा सुनिता श्रेष्ठ, ब्लाकबेल्ट सिनियर पुम्सेमा बुद्धिबहादुर थापामगर र चौथो डान पुम्सेतर्फ प्रमोदबहादुर राना रहेका छन् । खेलाडीलाई राष्ट्रिय खेलकुद परिषद्का सदस्यसचिव युवराज लामाले कदरपत्र प्रदान गरेका थिए ।
चोल काठमाडौंमा
एसियाली तेक्वान्दो महासंघका महासचिव मास्टर सोनु चोल र मास्टर री चोल काठमाडांैमा आइपुगेका छन् ।

१२ माघ २०७०, आईतवार ०६:१५ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

यो साता विदेशमा थप एक नेपालको निधन

लन्डन । विश्वव्यापी महामारी कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) संक्रमणबाट यो साता विदेशमा थप एकजना नेपालीको ज्यान गएको छ । गैरआवासीय नेपाली..

कर्णाली सरकारले कोभिड सङ्क्रमितको निःशुल्क उपचार गर्ने

काठमाडौं । कर्णाली प्रदेश सरकारले कोभिड –१९ का लक्षणसहितका बिरामीको निःशुल्क परीक्षण तथा उपचार गर्ने भएको छ ।..

घटस्थापनापछि सात दिनमा दुई लाख बढीले छाडे उपत्यका

काठमाडौं । घटस्थापनापछि सात दिनमा दुई लाख बढीले उपत्यका छोडेका छन् । महानगरीय ट्राफिक प्रहरी महाशाखाका अनुसार..

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीद्वारा राष्ट्रको नाममा सम्बोधन (पूर्णपाठसहित)

आदरणीय दिदीबहिनी तथा दाजुभाइहरू, नेपालीहरुको ठूलो चाड, बडादशैं शुरु भइसकेको छ। यस महान् अवसरमा सर्वप्रथम म..

गोरखाबाट हनुमानढोका दरबारका लागि पठाइयो फूलपाती

गोरखा दरबारस्थित दशैँघरबाट काठमाडौँको हनुमानढोका दरबारका लागि फूलपातीसहितको डोली पठाइएको छ । विधिपूर्वक..