शिक्षा विभागद्वारा विभिन्न शीर्षकमा छात्रवृत्ति वितरण

काठमाडौ, २९ चैत । शिक्षा विभागले आर्थिक २०६८÷०६९ का लागि मुलुकभरका विद्यालयमा अध्ययनरत विभिन्न समूहका विद्यार्थीलाई विभिन्न शीर्षकमा छात्रवृत्ति प्रदान गरेको छ । विभागले कक्षा एकदेखि आठसम्म अध्ययन गर्ने १३ लाख ६ हजार ८८ जना दलित विद्यार्थीलाई छात्रवृत्ति वितरण गरेको हो । विभागको लैङ्गिक समविकास शाखाका उपनिर्देशक दिव्या दवाडीले दलित छात्रवृत्तिअन्तर्गत माध्यमिक तहमा कक्षा ९ र १० मा अध्यनरत ८१ हजार ४४२ जना विद्यार्थीका लागि विद्यालयले कुनै पनि शुल्क नलिने गरी प्रतिविद्यार्थी वार्षिक ५०० रुपैयाँका दरले वितरण गरेको बताउनुभयो । त्यसैगरी छात्रा छात्रवृत्तिअन्तर्गत कक्षा एकदेखि आठसम्म अध्ययनरत ७० जिल्लाका विपन्न पिछडिएका ५० प्रतिशत छात्रा र कर्णाली अञ्चलको हकमा आधारभूत तहदेखि माध्यमिक तहसम्म अध्ययनरत सबै छात्रा गरी २३ लाख ३० हजार ६८० जना छात्रालाई यस वर्षको छात्रा छात्रवृत्ति वितरण गरिएको छ । विभागले माध्यमिक शिक्षा छात्रवृत्ति शीर्षकमा दलित, अपाङ्ग, पिछडिएका ६० हजार छात्रछात्रालाई छात्रवृत्ति वितरण गरेको छ । त्यसैगरी विभागले विज्ञान विषयको सामुदायिक उच्च माध्यमिक तह सञ्चालन नभएका कारण अर्को जिल्लामा गएर विज्ञान विषय पढ्ने विद्यार्थीलाई पनि छात्रवृत्ति प्रदान गरेको छ ।

२९ चैत्र २०६८, बुधबार १८:०८ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

Email Subscription

विशेष

सबै

महाशिवरात्रीमा पशुपतिः चारै ढोका खोलिए, लाखौ भक्तजनको लाइन

काठमाडौँ, ९ फाल्गुण । महाशिवरात्री पर्वका अवसरमा काठमाडौँको पशुपतिनाथ मन्दिरलमा भक्तजनको बिहानैदेखि भीड लागेको छ । आज बिहान बिहान..

मन्त्री बाँस्कोटाले कमिसन माग गरेकोबारे स्वीस दूतावास बोल्यो

काठमाडौँ, ८ फाल्गुण । सञ्चार तथा सूचना प्रविधिमन्त्री गोकुल बाँस्कोटाले ७४ करोड रुपैयाँ कमिसन मागेको सम्बन्धमा..

मन्त्री बाँस्कोटाबारे बालुवाटारमा छलफल, राजीनामाको सम्भावना कति ?

काठमाडौँ, ८ फाल्गुण । सञ्चार तथा सूचना प्रविधिमन्त्री गोकुल बाँस्कोटाले कमिशन माग गरेको अडियो रेकर्ड सार्वजनिक..

चिनियाँ दूतावासद्वारा जारी विज्ञप्तिको सम्पादकहरूले गरे भर्त्सना

काठमाडौँ, ७ फाल्गुण । कान्तिपुर पब्लिकेसन्सको अंग्रेजी पत्रिका ‘द काठमान्डु पोष्ट’मा प्रकाशित लेखबारे..

प्रजातन्त्र दिवसमा प्रधानमन्त्रीको शुभकामना, ‘जन्मसिद्ध श्रेष्ठताको शासन प्रणाली सकियो’

काठमाडौँ, ७ फाल्गुण । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले जन्मसिद्ध श्रेष्ठताको शासन प्रणाली अन्त्य भईसकेको बताएका..