शिक्षा विभागद्वारा विभिन्न शीर्षकमा छात्रवृत्ति वितरण

काठमाडौ, २९ चैत । शिक्षा विभागले आर्थिक २०६८÷०६९ का लागि मुलुकभरका विद्यालयमा अध्ययनरत विभिन्न समूहका विद्यार्थीलाई विभिन्न शीर्षकमा छात्रवृत्ति प्रदान गरेको छ । विभागले कक्षा एकदेखि आठसम्म अध्ययन गर्ने १३ लाख ६ हजार ८८ जना दलित विद्यार्थीलाई छात्रवृत्ति वितरण गरेको हो । विभागको लैङ्गिक समविकास शाखाका उपनिर्देशक दिव्या दवाडीले दलित छात्रवृत्तिअन्तर्गत माध्यमिक तहमा कक्षा ९ र १० मा अध्यनरत ८१ हजार ४४२ जना विद्यार्थीका लागि विद्यालयले कुनै पनि शुल्क नलिने गरी प्रतिविद्यार्थी वार्षिक ५०० रुपैयाँका दरले वितरण गरेको बताउनुभयो । त्यसैगरी छात्रा छात्रवृत्तिअन्तर्गत कक्षा एकदेखि आठसम्म अध्ययनरत ७० जिल्लाका विपन्न पिछडिएका ५० प्रतिशत छात्रा र कर्णाली अञ्चलको हकमा आधारभूत तहदेखि माध्यमिक तहसम्म अध्ययनरत सबै छात्रा गरी २३ लाख ३० हजार ६८० जना छात्रालाई यस वर्षको छात्रा छात्रवृत्ति वितरण गरिएको छ । विभागले माध्यमिक शिक्षा छात्रवृत्ति शीर्षकमा दलित, अपाङ्ग, पिछडिएका ६० हजार छात्रछात्रालाई छात्रवृत्ति वितरण गरेको छ । त्यसैगरी विभागले विज्ञान विषयको सामुदायिक उच्च माध्यमिक तह सञ्चालन नभएका कारण अर्को जिल्लामा गएर विज्ञान विषय पढ्ने विद्यार्थीलाई पनि छात्रवृत्ति प्रदान गरेको छ ।

२९ चैत्र २०६८, बुधबार १८:०८ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

Email Subscription

विशेष

सबै

कोरोना रोक्न सरकारले बनायो ७ कार्यदल, कुनमा कसको नेतृत्व ?

निरोज कुमार थापा, काठमाडौँ, ९ चैत्र । सरकारले कोरोना भाइरस रोग रोकथामको पूर्व तयारी सकिएको भन्दै कार्यान्वयनमा गएको घोषणा गरेको छ ।..

देशैभरका अदालत २ हप्ताका लागि बन्द

काठमाडौँ, ७ चैत्र । देशभरका अदालत आगामी २ हप्ताका लागि बन्द भएका छन् । शुक्रबार सर्वोच्च अदालतमा..

राष्ट्रिय सभाले नै मानेन सरकारी निर्णय

निरोज कुमार थापा, काठमाडौँ, ६ चैत्र । राष्ट्रिय सभाले सरकारी निर्णयको अवज्ञा गर्दै बैठक सञ्चालन गरेको छ ।..

एसईई परीक्षा स्थगित

काठमाडौँ, ५ चैत्र । सरकारले विद्यालय शिक्षा परीक्षा (एसईई) स्थगित गर्ने निर्णय गरेको छ । चैत्र ६ गते बिहिबारदेखि..

कुलमानले भने, ‘ग्यासको लाइनमा नबस्नु, बिजुलीबाट खाना पकाउनु’

काठमाडौँ, ४ चैत्र । नेपाल विद्युत प्राधिकरणका कार्यकारी निर्देशक कुलमान घिसिङले बजारमा ग्यास किन्न लाइनमा..