प्रथम हिमालयन फिल्म फेस्टिभल सम्पन्न

स्कटल्याण्डका दुई शहरहरु एबरडिन र ग्लास्गोमा नेपाली वृत्तचित्र र चलचित्रहरु प्रदर्शन गर्दै  प्रथम हिमालयन फिल्म फेस्टिभल सम्पन्न भएको छ । स्कटल्याण्डमा सक्रिय नेपालीहरुको संस्था अर्गनाइजेशन फर नेप्लिज कल्चर एण्ड वेलफेयर (ओएनसीडब्लु) र लण्डन छलफलको संयुक्त आयोजनामा फिल्म फेस्टिभलको संयोजन गरिएको थियो । फिल्म फेस्टिभलमा वृत्तचित्रहरु एरिक भ्यााली निर्देशित क्याराभान, मोहन मैनाली निर्देशित पुनेको पाइन्ट, निसानि काएनेएन निर्देशित फेयरी टेल अफ काठमाडौं, दीपक रौनियार निर्देशित चौकठ र भुषण दाहाल निर्देशित चलचित्र कागबेनी देखाइएको थियो ।
आयोजक संस्था ओएनसीडब्लुका अनुसार स्कटल्याण्डमा पहिलोपटक नेपाली फिल्म फेस्टिभलको आयोजना गरिएको हो । ग्ल्यास्गोमा युनिभर्सिटी अफ ग्लास्गोको हलमा एक दिन फेस्टिभल आयोजना गरिएको थियो भने एबरडिनमा भने युनिभर्सिटी अफ एबरडिनको हलमा  मार्चको अन्तिम साता तीन दिनसम्म फिल्म देखाइएको थियो । प्रदर्शित फिल्महरुकोबारेमा दर्शकहरुले विभिन्न जिज्ञासा राखेका थिए भने कतिले फिल्मको विषयवस्तुबारे आफ्नो अनुभव र धारणा ब्यक्त गरेका थिए । फिल्म फेस्टिभलमा स्कटिश समुदायको अतिरिक्त विश्वविद्यालयका विद्यार्थीहरु, प्राज्ञिक वर्ग र कर्मचारीहरु र नेपाली समुदायको सहभागिता रहेको थियो ।
फिल्म फेस्टिभलमा सहकार्य गरेको युनिभर्सिटी अफ एबरडिनस्थित सेन्टर फर सस्टेनेबल इन्टरनेशनल डेभलपमेन्ट (सीएसआईडी)की निर्देशक डा हिलारी होम्सले फिल्म फेस्टिभलले नेपाललाई स्कटिश समुदाय र विश्वविद्यालयमा अध्ययन गर्न आउने विश्वभरका विद्यार्थीहरुमाझ परिचित गराउन सघाउ पुयाएको धारणा राखिन् । आयोजक संस्था ओएनसीडब्लुका अध्यक्ष दीपेश रेग्मीले नेपाललाई विदेशमा प्रवद्र्धन गर्ने र नेपाली कला संस्कृतिको उन्नयनमा क्रियाशील रहिरहने प्रतिबद्धता ब्यक्त गरेका छन् ।

 

१९ चैत्र २०६८, आईतवार ११:५७ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

अमेरिकामा एकै दिन थपिए ९१ हजार ५३ कोरोना संक्रमित

न्यूयोर्क । हिजो बिहीबार अमेरिकामा ९१ हजार ५० जना कोरोना भाइरसका संक्रमित थप भएका छन् । यो अहिलेसम्मकै संक्रमितको संख्या बढी हो ।..

मुकेश चौरसिया हत्याको किटानी जाहेरी दर्ता

पर्सा । पर्साको बिन्दाबासिनी गाँउपालिकाका नेकपा कार्यकर्ता मुकेश चौरसियाको हत्याको किटानी जाहेरी आज प्रहरीले..

चन्द समूहका कम्पनी कमिसारसहित दुई जना पक्राउ

काठमाडौं । नेत्रविक्रम चन्द समूहका कम्पनी कमिसारसहित दुई जनालाई मोरङ प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । पक्राउ पर्नेमा..

चितवनमा सङ्कलित प्लाज्मा अन्य जिल्लामा

क्षेत्रीय रक्तसञ्चार केन्द्र भरतपुरले सङ्कलित कोभिड–१९ सङ्क्रमण भई निको भएकाका प्लाज्मा अन्य जिल्लामा पठाउन..

प्रहरीको गोलीबाट अश्वेत व्यक्तिको मृत्यु भएपछि अमेरिकाको फिलाडेल्फियामा तनाव

न्यूयोर्क । अमेरिकाको पेन्सिलभेनिया राज्यस्थित फिलाडेल्फिया शहरमा प्रहरीको गोली लागेर अश्वेत व्यक्तिको..