दुबईमा नेपाली समाज यूएईद्धारा बाषिर्क कार्यक्रम गरिने

दुबई । सन् १९९० ताका यूएईमा कार्यरत प्रवासी नेपालीहरुलाई आपतविपतमा परेको खण्डमा सहयोग र उद्धार गर्ने हेतुले स्थापना गरिएको नेपाली समाज यूएईले २१ औं बसन्त पार गर्दै अहिले २२ औं बसन्तमा पाइला टेक्दै छ । यूएईस्थित कार्यरत लगभग २ लाख २० हजार नेपालीहरु र ८०-८५ वटा नेपाली संघ संस्थाहरुको नेत्रृत्व गरिरहेको नेपाली समाज यूएईका नयां कार्यसमितिको एक बर्षकार्यकाल पूरा गरेको उपलक्ष्यमा बाषिर्क कार्यक्रम गर्न लागेको हो ।
उक्त बाषिर्क कार्यक्रम आगामी ६ अप्रिल २०१२ का दिन दुबईको एभरेष्ट होटलमा हुने भएको छ । जसमा एक बर्षम्म समाजले गरेको लेखाजोखा र कार्यविवरणको समिक्षा पनि गरिने भएको छ । यूएईको इतिहासमा दुःख र आपतविपतमा परेका नेपालीहरुलाई समाजले गरेको उद्धार र सहयोगको लामो सूची रहेको छ भने महिला कामदारहरुको भित्रिने क्रममा बृद्धि भएको र त्यही अनुपातमा समस्याहरु पनि चुनौतीको रुपमा आएको अध्यक्ष कृष्ण ढकाल बताउनु हुन्छ ।
नेपाली समाज यूएईका आजीवन सदस्यहरु र पार्ष सदस्यहरुको मुख्य आकर्ष रहने छ बाषिर्क कार्यक्रममा । एउटा माउं संस्थाको रुपमा रहेको हुनाले सम्पर्ूण्ा संघ संस्थाहरु, आजीवन सदस्य, पार्ष सदस्य, बुद्धिजीवी, समाजसेवी, पत्रकार र शुभचिन्तकहरुलाई सो अवसरमा उपस्थित हुनको लागि आग्रह समेत गरेको छ ।
विगतदेखि विभिन्न क्षेत्रमा योगदान दिने व्यक्तिहरुलाई सम्मान गर्ने कार्यक्रम रहेको समाजका महासचिव प्रकाश कोइरालाले जानकारी दिनु भयो । दिनको १ बजेदेखि संचालन गरिने कार्यक्रममा सम्पर्ूण्ा दाजुभाई तथा दिदीबहिनीहरुलाई यसै समाचारलाई आधार मानेर उपस्थित हुन अनुरोध गरेको छ ।

१९ चैत्र २०६८, आईतवार ११:४९ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

दशैँको टीका लगाउन हिँड्नेको चहलपहल कम

दुर्गापक्षको मुख्य दिन आज मान्यजनको हातबाट नवदुर्गाको प्रसादका रुपमा शुभ साइतको प्रतीक रातो टीका एवं समृद्धिको प्रतीक जमरा लगाउन..

राप्रपा अध्यक्ष थापा अस्पतालबाट डिस्चार्ज

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका अध्यक्ष कमल थापा अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएका छन् । कोरोना संक्रमण..

गैरआवासीय नेपाली नागरिकता ऐन छिट्टै पारित हुने

लन्डन । संघीय संसद्, कानून, न्याय तथा मानव अधिकार समितिका सभापति कृष्णभक्त पोख्रेलले नेपालको संविधान २०७२ मा..

यो साता विदेशमा थप एक नेपालको निधन

लन्डन । विश्वव्यापी महामारी कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) संक्रमणबाट यो साता विदेशमा थप एकजना नेपालीको ज्यान गएको छ ।..

कर्णाली सरकारले कोभिड सङ्क्रमितको निःशुल्क उपचार गर्ने

काठमाडौं । कर्णाली प्रदेश सरकारले कोभिड –१९ का लक्षणसहितका बिरामीको निःशुल्क परीक्षण तथा उपचार गर्ने भएको छ ।..