रिक्त संबैधानिक पदाधिकारी नियूक्ती गर्न परिषद् बैठक बस्दै

काठमाडौ, १६ चैत । अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगसहित चार संवैधानिक निकायमा रिक्त पदाधिकारी नियुक्तिको बारेमा छलफल गर्न आज संवैधानिक परिषद्को बैठक बस्दैछ । प्रधानमन्त्री तथा संवैधानिक परिषद् अध्यक्ष डा बाबुराम भट्टराईले संवैधानिक निकायमा लामो समयदेखि रिक्त पदमा नियुक्तिका बारेमा छलफल गर्न बैठक बोलाउनु भएको हो । साँझ ५ बजे प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्को कार्यालय सिंहदरवारमा सुरु हुने बैठकमा मुख्य सचिव माधव घिमिरेले तयार पारेको नियुक्तिको मापदण्डको बारेमा छलफल हुने बुझिएको छ । यसअघिको परिषद् बैठकले संवैधानिक नियुक्तिको अन्तरराष्ट्रिय अभ्यासको बारेमा अध्ययन गरेर मापदण्डको खाका बनाउन घिमिरेलाई जिम्मा दिएको थियो । दलहरुको आआफ्नै दावेदारीकाबीच अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोग, लोकसेवा आयोग, महालेखा परीक्षक, निर्वाचन आयोग लगायतका संवैधानिक निकाय ५ बर्षयता प्रमुख आयुक्त विना चल्दै आएका छन् । संवैधानिक निकायको प्रमुखमा मुख्य दलले दावी जारी राखेका छन् । हालसम्म तीन दलबीच नियुक्तीको विषयमा कुनै सहमति भैनसकेकोले आजको बैठकबाट ठोस निर्णय हुने सम्भावना कम रहेको छ । यसअघी राज्यब्यवस्था समितिले एक साताभित्र नियूक्ती गर्न प्रधानमन्त्रीलाई निर्देशन समेत दिएको थियो । सोही समयसीमालाई ख्याल गरी आज बैठक बस्न लागेको हो ।

१६ चैत्र २०६८, बिहीबार ०८:३९ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

Email Subscription

विशेष

सबै

११ सय बढीको कोरोना परीक्षण, ९९ जना आईसोलेसनमा

काठमाडौँ, १९ चैत्र । स्वास्थ्य मन्त्रालयले १ हजार १३३ जनामा कोरोना भाइरसको परीक्षण गरिएको जनाएको छ । मन्त्रालयका प्रवक्ता डा. विकास..

वीर अस्पतालमा मृत्यु भएका दुबैको रिपोर्ट नेगेटिभ

काठमाडौँ, १८ चैत्र । वीर अस्पतालमा मृत्यु भएका दुई जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमणको आशंका गरिएपनि उनीहरुको..

कोरोना रोक्न सरकारले बनायो ७ कार्यदल, कुनमा कसको नेतृत्व ?

निरोज कुमार थापा, काठमाडौँ, ९ चैत्र । सरकारले कोरोना भाइरस रोग रोकथामको पूर्व तयारी सकिएको भन्दै कार्यान्वयनमा..

देशैभरका अदालत २ हप्ताका लागि बन्द

काठमाडौँ, ७ चैत्र । देशभरका अदालत आगामी २ हप्ताका लागि बन्द भएका छन् । शुक्रबार सर्वोच्च अदालतमा..

राष्ट्रिय सभाले नै मानेन सरकारी निर्णय

निरोज कुमार थापा, काठमाडौँ, ६ चैत्र । राष्ट्रिय सभाले सरकारी निर्णयको अवज्ञा गर्दै बैठक सञ्चालन गरेको छ ।..