खैरेनीटार महोत्सव-२०६८; चौंथो दिन

करीमबक्स मियाँ, तनहुँ, १४ चैत । आथिर्क,सामाजिक,खेलकुदको बिकास,पर्यटन प्रवर्द्वनको लागि खैरेनीटार महोत्सव,एवं कला,सीप र संस्कृतिको संरक्षण हेतु आयोजित एघार दिने महोत्सवको आज चौंथो दिन मुख्य आकर्षण पोखरेली (माग्ने बुढा) राजेन्द्र नेपाली र (धुर्मुस) युवराज भण्डारीको हास्य प्रस्तूति तथा मनोरन्जन साथ चौथो दिन सम्पन भएको छ ।

महत्सवमा राष्ट्रीय कलाकारहरु कुलेन्द्र बिक,ज्योति बाठा मगर,रामजी पौडेल,माया गुरुङ,लगायत प्रजापति पराजुली,चोलेन्द्र पौडेल,तारापति सुवेदी,र जीवन दाहालले लगायत कलाकारहरुले दर्शकहरुलाई लोक प्रस्तूति दिई भरपुर मनोरन्जन दिलाएका थिए।
साथै राष्ट्रीय लोक दोहोरी प्रतिस्पर्धा अन्तर्गत अन्जुको समुह बेलचौतारा तनहुँ र नवल परासीबाट आएका राष्ट्रीय कला प्रतिस्ठानका समुह बिच घम्साघम्सी लोक दोहोरी प्रतियोगिता समेत भएको थियो।
यसका साथै पच्चिमंचल गायन ताराको टप आठको प्रस्तूति, शुक्लेश्वर भजन-किर्तन समुह धोर्फिर्दीको प्रस्तुती,किमलडाँडा तनहुँका कुमाल समुदायको कौडा, साथै भलिवल खेल लगायतका अन्य विविध प्रस्तुती रहेका थिए ।चौंथो दिनको कार्यक्रममा सबै भन्दा रोचक प्रस्तूति पोखेरेली माग्ने बुढा र धुर्मुसको रहेको छन ।

दुई करोड कारोबारको लक्ष्य लिईएको उक्त महोत्सवमा आफुहरुले लिएको कारोबारको लक्ष लगभग पुरा हुने देखिएको र जुन उद्देस्यका लागि विगतदेखि महोत्सव संचालनमा आएको छ त्यसले क्षेत्रीय स्तरमा आर्थिक सम्भावना तथा धार्मिक तथा प्राकृतिक संरक्षण एवं आन्तरिक तथा बाह्य पर्यटन बिकासमा भरमग्दुर सफलता हात पर्ने मुलायोजक समिति तथा नेपाल उधोग वाणिज्य संघ,खैरेनीटार इकाईका अध्यक्ष हरी बहादुर थापाले बताए ।

१४ चैत्र २०६८, मंगलवार १९:३२ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

दसैंमा ‘लकडाउन’ हुनसक्ने !

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले संक्रिय संक्रमितको संख्या २५ हजार नाघेमा फेरि लकडाउन गर्न सिफारिस गरेको छ..

साढे ९८ लाख वित्तीय अपराध गरेको अभियोगमा राईविरुद्ध मुद्दा दर्ता

काठमाडौँ । दुबईबाट साढे ९८ लाख रुपैयाँ नेपालमा रूपान्तरण गरी वित्तीय अपराध (सम्पत्ति शुद्धीकरण) गरेको अभियोगमा..

कोरोना सामान्य रोग होइन : क्याप्टेन विजय लामा

काठमाडौं । नेपाल एयरलाइन्सका वरिष्ठ क्याप्टेन विजय लामाले कोरोना संक्रमणलाई सामान्य रुपमा नलिन आग्रह सबैलाई..

राष्ट्रसङ्घलाई सुदृढ र सशक्त बहुपक्षीयताको केन्द्र बनाउनुपर्नेमा प्रधानमन्त्रीको जोड

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले विश्वले झेल्नुपरेका जटिल चुनौतीहरुको सामना गर्न संयुक्त..

कोरोना संक्रमणबाट नेपालमा थप १६ जनाको मृत्यु, ११५४ संक्रमित थपिए

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा नेपालमा थप १ हजार १५४ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । योसँगै नेपालमा कोरोना..