चार सलाई प्राथमिकता दिएर सरकारले काम गरेको प्रधानमन्त्रीको दावी

प्रधानमन्त्री डा बाबुराम भट्टराईले आफू नेतृत्वको सरकारले शान्ति, संविधान, समृद्धि र सुशासन गरी चार स लाई प्राथमिकताका साथ अगाडि बढाएको दावी गरेका छन् । उनले सरकारले प्राथमिकता  दिएको चार सले  सरकार गठन सँगै गति लिएको दावी समेत गरेका छन् ।
राज्यब्यवस्था समितिको बैठकमा लिखित बक्तब्य प्रस्तुत गर्दै प्रधानमन्त्रीले यसै हप्ता भित्र लडाकुको समायोजनको प्रक्रिया सुरु हुने जानकारी दिए । संविधान निर्माणका विवादित विषयमा सकारात्मक ढंगले छलफल अघि बढेकोले निर्धारित समयमै काम सम्पन्न हुने विश्वास समेत ब्यक्त गरेका छन् ।
प्रधानमन्त्रीले कर्मचारी सरुवा नियमित भएको दावी गर्दै कर्मचारीमा राजनीति जोडिएकोले सरुवा प्रकरण विवादित बनेको गुनासो गरे । सुगम र दुर्गममा बस्ने कर्मचारीबीच द्वन्द्व बढेको उल्लेख गर्दै आगामी दिनमा कर्मचारी सरुवाको मापदण्ड बनाइने जानकारी दिए । उनले  पछिल्लो पटक भएको सरुवा विवादबारे अनुसन्धान जारी रहेको समेत बैठकमा जानकारी दिएका थिए । प्रधानमन्त्रीलेअनुशासनहीन कार्य गर्ने जो कसैलाई विधि र प्रक्रिया बमोजिम कडा कारवाही गरिने भन्दै देशमा अनुशासनको प्रत्याभुति गराउने दृढता ब्यक्त गरे ।
संबैधानिक अंगहरुमा पदाधिकारी नियूक्तीका सम्बन्धमा कार्ययोजना सहितको निवेदन प्राप्त भएको र त्यसलाई संबैधानिक परिषदको सचिवालयले अभिलेखिकरण गर्ने काम गरिरहेको भन्दै चाडै परिषदको बैठक बसेर नियूक्ती गरिने बताए ।
नेपाली सेनाको लोकतान्त्रिकीकरण सम्बन्धी प्रतिवेदनब परिमार्जन गर्ने काम भईरहेको भन्दै राष्ट्रिय सुरक्षा नीति मन्त्री परिषदमा विचाराधिन रहेको जानकारी प्रधानमन्त्रीले दिए ।

१२ चैत्र २०६८, आईतवार १२:०५ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

Email Subscription

विशेष

सबै

११ सय बढीको कोरोना परीक्षण, ९९ जना आईसोलेसनमा

काठमाडौँ, १९ चैत्र । स्वास्थ्य मन्त्रालयले १ हजार १३३ जनामा कोरोना भाइरसको परीक्षण गरिएको जनाएको छ । मन्त्रालयका प्रवक्ता डा. विकास..

वीर अस्पतालमा मृत्यु भएका दुबैको रिपोर्ट नेगेटिभ

काठमाडौँ, १८ चैत्र । वीर अस्पतालमा मृत्यु भएका दुई जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमणको आशंका गरिएपनि उनीहरुको..

कोरोना रोक्न सरकारले बनायो ७ कार्यदल, कुनमा कसको नेतृत्व ?

निरोज कुमार थापा, काठमाडौँ, ९ चैत्र । सरकारले कोरोना भाइरस रोग रोकथामको पूर्व तयारी सकिएको भन्दै कार्यान्वयनमा..

देशैभरका अदालत २ हप्ताका लागि बन्द

काठमाडौँ, ७ चैत्र । देशभरका अदालत आगामी २ हप्ताका लागि बन्द भएका छन् । शुक्रबार सर्वोच्च अदालतमा..

राष्ट्रिय सभाले नै मानेन सरकारी निर्णय

निरोज कुमार थापा, काठमाडौँ, ६ चैत्र । राष्ट्रिय सभाले सरकारी निर्णयको अवज्ञा गर्दै बैठक सञ्चालन गरेको छ ।..