कारागारका बन्दी एसएलसी दिनबाट वन्चित

यज्ञराज थापा, दैलेख, ११ चैत । जिल्ला कारागारमा रहेका तिनजना बन्दी एसएलसी परीक्षामा सम्मिलित हुनबाट वन्चित भएका छन् ।
कर्तव्य ज्यान मुद्धामा कारागारमा बन्दी जिवन विताईरहेका भवानी गाविस वडा नं.१ का १९ वर्षिय ईश्वरी बोगटी,नारायण नगरपालिका वडा नं.६ का १७ वर्षिय सुवास केसी र सिगांसैन गाविस वडा नं.७का १८ वर्षिय जगतवहादुर भण्डारी गत चैत ७ गतेदेखि संचालन भएको एसएलसी परीक्षामा सम्मिलित हुनबाट वन्चित भएका हुन् ।
र् शिक्षा कार्यालयको लापरबाहीका कारण परीक्षामा सहभागी हुन पाएनौ’ बन्दी सुवास केसीले भने र्, शिक्षा नितीका कुरा गरेर समयमै निवेदन नदिएको आरोप लगाई परीक्षा दिनबाट वन्चित गराईयो ।’ उनी लगायत अरु बन्दी परीक्षार्थीहरुले परीक्षामा सम्मिलित हुनका लागि करीव एक महिनाअघि शिक्षा कार्यालयमा निवेदन दिएको जानकारी दिए ।
जिल्ला कारागारका जेलर शारदाप्रसाद श्रेष्ठले जिल्ला सुरक्षा समितीको निर्णयबाट कारागारलाई केन्द्र निर्धारण गर्नुपर्ने र त्यसका लागि मंसिरमै निवेदन दिनुपर्ने कुरा शिक्षा कार्यालयबाट जानकारी नआएका कारण बन्दीहरु परीक्षामा सम्मिलित हुन नपाएको वताए । जिल्ला शिक्षा अधिकारी हेमराज पुंजाराले भने बन्दी परीक्षार्थीको विषयमा कार्यालयलाई जानकारी नभएको भन्दै समयमै जानकारी गराएपछि मात्र परीक्षा केन्द्र निर्धारण गरीने हुदा कारागार केन्द्र निर्धारण गर्न नसकेकाले बन्दीहरु परीक्षामा सम्मिलित हुन नपाएको दावि गरे । त्यसैगरी प्रमुख जिल्ला अधिकारी बासुदेव दाहालले परीक्षा केन्द्र एक महिनाअघि नै तोकिने हुदा बन्दीहरुले निवेदन नदिदा परीक्षामा बन्चित भएको बताए

११ चैत्र २०६८, शनिबार ०७:०७ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

Email Subscription

विशेष

सबै

मालेका महासचिव मैनालीको दुर्घटनबारे छानबिन गर्न कार्यदल

काठमाडौँ, १६ फाल्गुण । नेकपा (माले)ले पार्टी महासचिव सिपी मैनाली सवार कार दुर्घटनाबारे छानविन गर्न कार्यदल बनाएको छ । शुक्रबार..

अडियो बाहिर ल्याउने मिश्रविरुद्द बाँस्कोटाले हाले मुद्दा

काठमाडौँ, १६ फाल्गुण । निर्वतमान सञ्चार तथा सूचना प्रविधिमन्त्री गोकुल बाँस्कोटाले आफूले कमिसन माग गरेको अडियो..

प्रचण्ड भन्छन्, ‘राष्ट्रिय सभामा वामदेव, अर्थमन्त्रीमा खतिवडाकै निरन्तरता’

चितवन, १६ फाल्गुण । सत्तारुढ नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले..

पूर्वराज्यमन्त्री साहलाई ४ वर्ष कैद सजाय

धनुषा, १६ फाल्गुण । पूर्वराज्यमन्त्री सञ्जयकुमार साहविरुद्ध विशेष अदालतले अन्तिम फैसला सुनाएको छ । अदालतले साह..

मालेका महासचिव मैनाली सवार कार दुर्घटना

बर्दिबास, १५ फाल्गुण । नेकपा (माले)का महासचिव सीपी मैनाली चढेको गाडी दुर्घटनामा परेको छ । बिहीबार दिउँसो झापाबाट..