अमेरिकाको न्यू मेक्सिकोमा नेपालीहरुको चौथो अन्तराष्ट्रिय सम्मेलन सम्पन्न

बिष्णु ढकाल, न्यू मेक्सिको: अमेरिकाको न्यू मेक्सिको राज्य स्थित न्यू मेक्सिको स्टेट युनिभर्सिटीमा रहेको नेपाली विद्यार्थीहरुको संस्था नेपलिज स्टुडेन्टस एसोसिएशनको आयोजनामा हालै नेपाल विषयक चौथो अन्तरराष्ट्रिय सम्मेलन सम्पन्न भएको छ । “Global Expertise and Commitment for a Prosperous Nepal ” विषयक उक्त सम्मेलनमा अमेरिकाको न्यू मेक्सिको, टेक्सास, एरिजोना स्टेटमा रहेका नेपालीहरुको उल्लेख्य उपस्थिती रहेको थियो ।

कार्यक्रममा नेपाली युवा बैज्ञानीक लुजेन्द्र ओझा, नेपाल विद्यार्थी सँघका पूर्व अध्यक्ष कल्याण गुरुङ र एरिजोना स्टेट युनिभर्सिटीका नेपाली प्राध्यापक डा. नेत्र छेत्री लगायत अन्य थुप्रै ब्यक्तित्वहरुले आफ्नो कार्यपत्र प्रस्तुत गर्नु भएको थियो । मंगल् ग्रहमा पानीको अवशेसको बिषयमा नेपाली युवा बैज्ञानीक ओझा द्वारा प्रस्तुत आफ्नो कार्यपत्र कार्यक्रमको प्रमुख आकर्षण थियो भने विद्यार्थी नेता गुरुङले नेपालको समसामयिक राजनीति मुख्यगरी संघीयताको सबालमा आफ्नो धारणा राख्नु भएको थियो । कार्यक्रमका प्रमुख वक्ता प्राध्यापक क्षेत्रीले मौशम परिवर्तन, नेपालमा त्यस्को असर र त्यो सँग कसरी जुध्न सकिन्छ भन्ने बारेमा आफ्नो अनुसन्धान मुलक कार्यपत्र प्रस्तुत गर्नु भएको थियो ।
आयोजक संस्थाका सल्लाहाकार प्राध्यापक डा. राम आचार्यको स्वागत मन्तब्य संगै शुरु भएको उक्त कार्यक्रममा संस्थाका अध्यक्ष बिष्णु ढकालले कार्यक्रमको महत्व र प्रभावको बारेमा प्रकाश पार्दै कार्यक्रम नेपालको हीतमा फलदायी हुने धारणा ब्यक्त गर्नु भएको थियो। सन्तोष दुलालले संचालन गर्नु भएको उक्त कार्यक्रमको अन्त्यमा प्राध्यापक डा. अनुप अमात्यले उपस्थित सबैलाई धन्यवाद ज्ञापन गर्दै कार्यक्रम समापन भएको घोषणा गर्नु भएको थियो ।

१० चैत्र २०६८, शुक्रबार १८:४५ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

कोरोना सामान्य रोग होइन : क्याप्टेन विजय लामा

काठमाडौं । नेपाल एयरलाइन्सका वरिष्ठ क्याप्टेन विजय लामाले कोरोना संक्रमणलाई सामान्य रुपमा नलिन आग्रह सबैलाई गरेका छन् । कोरोना..

राष्ट्रसङ्घलाई सुदृढ र सशक्त बहुपक्षीयताको केन्द्र बनाउनुपर्नेमा प्रधानमन्त्रीको जोड

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले विश्वले झेल्नुपरेका जटिल चुनौतीहरुको सामना गर्न संयुक्त..

कोरोना संक्रमणबाट नेपालमा थप १६ जनाको मृत्यु, ११५४ संक्रमित थपिए

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा नेपालमा थप १ हजार १५४ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । योसँगै नेपालमा कोरोना..

हिमचितुवा शेर्पाको निधन

काठमाडौं । विनाअक्सिजन १०औँ पटक सगरमाथा आरोहण गरी विश्व कीर्तिमान कायम राख्न सफल आङ्रिता शेर्पाको निधन भएको छ ।..

२६ बुँदे घोषणापत्र जारी गर्दै एनआरएनए दोस्रो विश्व स्वास्थ्य सम्मेलनको समापन

काठमाडौं । गैरआवासीय नेपाली सङ्घ (एनआरएनए) अन्तर्राष्ट्रिय समन्वय परिषद्को दोस्रो विश्व स्वास्थ्य सम्मेलन..