आगलागि हुन थालेपछि अनिश्चितकालिन कफ्र्यु

बाग्लुङ, १ चैत । बागलुङ जिल्लाको पश्चिम देविस्थान गाउँविकास समिति वडा नं ७ स्थित तल्लो वेङ्रीमा पटक पटक आगलागिका घटना दोहोरिन थालेपछि अनिश्चितकालिन कफ्र्यु जारी गरिएको छ । गएको पुस २५ गतेदेखि यस क्षेत्रमा लगातार रुपमा भद्रबहादुर घर्तिको एक गोठ, तुलबहादुर कुवँरको एक गोठ, नरबहादुर घर्तिको एक घर र एक गोठमा गरी  चौथो पटक आगलागि भएपछि गएको ७ गते यस वडा भित्रका स्थानिय बासीन्दाको वैठक बसि यस्तो निर्णय गरिएको हो । साथै वैठकमा पुर्व खहरेखोला देखि पश्चिम बोहोरागाउँ गाविसमा पर्ने टुङ्टङ्गे सम्म र उत्तर चिभेको थाम्को देखि निसीखोला सम्म बेलुकि साढे ८ बजेदेखि विहान ५ बजेसम्म कफ्र्यु लगाउने र कफ्र्युको समयमा कुनैपनि व्यक्ति त्यस स्थानमा प्रवेश गर्न नपाउने यदि अत्याबसेक काम परेमा पुर्व ईलाका सदस्य भविन्द्र कुवँरलाई सम्पर्क गरी आवत जावत गर्न सकिने निर्णय गरेको हो । कफ्र्यु गएको ७ गते बेलुकि साढे ८ बजेदेखि नै जारी गरिएको छ । चारै पटकको घटनामा दोषी ठहरिन नसकेपछि यस्तो निर्णय गर्नुपरेको स्थानिय बासिन्दाले बताएका छन् । घटनाको बारेमा छानविन भईरहेको र चार पटककै घटनामा गरी करिव २० लाख बराबरको क्षति भएको ईलाका प्रहरी कार्यालय झिवाखोलाले जनाएको छ ।

१० चैत्र २०६८, शुक्रबार ०८:५४ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

Email Subscription

विशेष

सबै

राष्ट्रिय सदस्य प्रधानमन्त्री बन्न सक्ने गरी संविधान संशोधनको तयारी

काठमाडौँ, ११ फाल्गुण । सत्तारूढ दल नेकपाले राष्ट्रियसभा सदस्य प्रधानमन्त्री बन्न मिल्ने गरी संविधान संशोधनको गृहकार्य गर्न कमिटी..

काँग्रेसको छाँया मन्त्रिपरिषदको पहिलो बैठक बस्यो, के के भए निर्णय ?

काठमाडौँ, ११ फाल्गुण । नेपाली काँग्रेसले बनाएको छाँया मन्त्रिपरिषदको पहिलो बैठक बसेको छ । बैठकले सबै..

बालुवाटार जग्गा प्रकरणः ३४ जना प्रतिवादीका नाममा उपस्थित हुन म्याद जारी

काठमाडौँ, ११ फाल्गुण । विशेष अदालतले बालुवाटारको सरकारी जग्गा हिनामिना प्रकरणमा १७५ प्रतिवादीमध्ये ३४ जनालाई..

प्रचण्डले भने, ‘गल्ती गर्नेलाई पार्टीले छुट दिँदैन’

चितवन, १० फाल्गुण । सत्तारुढ नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले गल्ती गर्नेले..

महाशिवरात्रीमा पशुपतिः चारै ढोका खोलिए, लाखौ भक्तजनको लाइन

काठमाडौँ, ९ फाल्गुण । महाशिवरात्री पर्वका अवसरमा काठमाडौँको पशुपतिनाथ मन्दिरलमा भक्तजनको बिहानैदेखि भीड..