बेल्जियममा १०८ कुमारीको पुजा

शालिक गौतम, बेल्जियम: बेल्जियमको स्थानिय शहर आन्त्रोपेनमा १७ मार्च २०१२ का दिन नेपाल राष्ट्र शान्ति तथा मेलमिलापको लागि १०८ कन्या कुमारीको पुजा आर्चना सम्पन्न भयो। धर्म गुरु जगद आचार्य, बाबा तेजनाथ शर्माले प्रवचन दिनु भएको पुजामा भौतिक उन्नतितर्फ मात्र ध्यान दिदा मानव जिवन पद्धतिमा असन्तुलन आएकोले आत्धात्मिक ज्ञानबाट मानव जीवनलाई र पद्धतिलाई सन्तुलनमा ल्याउन प्रयास स्वरुप यस्ता कार्यक्रमको आयोजना गरिएको बताइएको छ।

वाचक धार्मिक गुरु नेपाली बाबा जगद आचार्य बाबा तेजनाथ शर्माले राष्ट्रिय शान्ति र देशको सफलताको कामना गर्दै र विदेशमा रहँदा पनि हामी विच एकता होस भन्ने मेरो चाहाना तथा आराधाना हो। कन्या भनेका माता हुन जसबाट मात्र सृष्टि धानिएको विश्वासका साथ पुजा गरिएको हो। कार्यक्रममा आध्यात्मिक विश्व विद्यालय, आध्यात्मिक अस्पाताल लगायत भगवती विन्दवासीनीको नौ तले मन्दिर निमार्ण गर्नको लागि विभिन्न दाताहरूले भुमिदान गरेका छन्। पुर्विय दर्शनलाई बैज्ञानिक तरिकाबाट विष्लेषण गर्ने उद्धेश्यले स्थापित श्री विन्दवासीनी आध्यात्मिक संघ मार्फत अभियानलाई अगाडि बढाइएको हो।

कार्यक्रममा नेपाली उद्योग बाणिज्य महाँसंघका नि. उपाध्यक्ष आजाद श्रेष्ठले यस पुजाले बेल्जियम बस्ने नेपालीहरुको मनोकामना पुरा हुने विश्वास गर्दै आध्यात्मिक विश्वविद्यालय, अस्पाताल तथा नौ तले विन्दवासीनी मन्दिर निर्माणर्था श्री विन्दवासीनी आध्यात्मिक संघको स्थापना भएको र अन्तराष्टिय अभियान सुरु गरिएको बताउनुभयो। उहाँले बेल्जियमबाट भुमिदान गर्ने दाताहरुलाई प्रमाणपत्र तथा खादा लगाई सम्मान गर्नु भएको थियो।

कार्यक्रममा बेल्जियममा बस्ने नेपालीहरुको प्रतिनिधित्व गर्दै गैर आवासीय नेपाली संघ बेल्जियमकी अध्यक्ष श्रीमती जानकी गुरूङले यो आध्यात्मिक कार्यलाई एनआरएन बेल्जियमले उच्च मुल्याँकन गरेको र यसले हामी विचको भावानात्मक संवन्धलाई प्रगाढ बनाउने विश्वास व्यक्त गर्दे नेपाली हाउस बनाउने बेल्जियमवासीको सपना साकार होस भन्ने चाहाना व्यक्त गर्नु भयो। बेल्जियमको आन्त्रोपेन शहरमा बसोबास गर्ने नेपाली समुदायहरुको सक्रियतामा पुजा आयोजना तथा सम्पन्न भएको थियो।

कार्यक्रममा स्वगात नेपाली व्यवासायी संघ बेल्जियमका अध्यक्ष हरि शर्मा थपलिया तथा श्रद्धालु भक्त्तजनह्ररुलाई एनआरएन आइसीसीसदस्य अर्जुन कुमार श्रेष्ठले धन्यबाद दिएका थिए। पुजामा बेल्जियम स्थित विभिन्न संघसंस्था तथा विभिन्न शहरहरुबाट उल्लेख्यरुपमा नेपाली समुदायको सहभागिता रहेको थियो।

 

 

९ चैत्र २०६८, बिहीबार २३:४४ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

Email Subscription

विशेष

सबै

तुम्बाहाम्फेले सम्हालिन कानुनमन्त्रीको कार्यभार

काठमाडौँ, ५ फाल्गुण । नवनियुक्त कानून, न्याय तथा संसदीय मामिलामन्त्री डा. शिवमाया तुम्बाहाङ्फेले कार्यभार सम्हालेकी छिन् ।..

भ्रमण वर्ष सफल बनाउन रामेछाप महोत्सवः संयोजक रोका

रामेछाप, ५ फाल्गुण । रामेछाप जिल्ला सदरमुकाम मन्थलीमा आयोजना हुने ‘दोस्रो रामेछाप महोत्सव’को तयारी करिब सकिएको..

महरा विरुद्दको मुद्दामा फैसला भएन

काठमाडौँ, ४ फाल्गुण । निवर्तमान सभामुख कृष्ण बहादुर महराविरुद्दको बलात्कार प्रयासको मुद्दामा आइतबार पनि फैसला..

व्यक्तिले हडपेको सरकारी जग्गामा मन्त्री अर्यालले गाडीन् साइन बोर्ड

काठमाडौँ, ४ फाल्गुण । व्यक्तिले हडपेको १७ रोपनी जग्गा सरकारले फीर्ता ल्याएको छ । काठमाडौं महानगरपालिका ३१ स्थित..

चीनबाट फर्काइएका नेपालीलाई खरिपाटी लगियो

काठमाडौँ, ४ फाल्गुण । कोरोना भाइरसको उद्गमथलो चीनको वुहान शहरबाट १७५ जना नेपालीको उद्वार गरिएको छ । उनीहरु..