2015-07-04 10:45 AM English
N24 Exclusive
आऊ, मिलाउँ हातहरु, एनआरएन अमेरिका जुट्दै छ मातृभूमि पुनर्निर्माणमा: अध्यक्ष पौडेल - मुलुक पुनर्निर्माणको दायित्व पुरा गर्ने जिम्मेवारी मेरो काँधमा :: एमाले अध्यक्ष ओली - नेदरल्यान्ड्समा जारी ट्वान्टी–२० क्रिकेटः नेपाल १८ रनले पराजित - TPS Talk with Binod Roka, Esq - महिलामाथि दुर्व्यवहार गरेका कृषिमन्त्री पराजुलीद्वारा राजीनामा - आफूले कुनै महिलालाई अभद्र व्यवहार नगरको भन्दै क्षमा मागेका छन् कृषिमन्त्रीले ! - विदेशमा भन्दा नेपालमै बढी कमाइ र आम्दानी गर्न सक्ने एउटा उदाहरणीय काम - विश्वका धनी मध्येका साउदी अरबका राजकुमारले आफ्नो सबै ३२ अर्ब ‘दान’ दिने - महिलामाथि अश्लिल हर्कत गर्ने कृषिमन्त्रीलाई कारवाही गर्न माग,मन्त्रीको पुत्ला जलाउने - कृषिमन्त्रीले मर्यादा बिर्सेर महिला लाई यसरी समाते, हेर्नुहोस अर्को नयाँ भिडियो ।
कवि सुमन पोखरेल सार्क लिट्रेचर अवार्डद्वारा सम्मानित
suman

काठमाडौ । मोफसलमा रहेर साहित्यिक यात्रामा क्रियाशील कवि सुमन पोखरेलले सार्क लिट्रेचर अवार्डद्वारा सम्मानित भएका छन् । सार्कस्तरीय मुलुकका लेखकलाई दिइने अवार्डको राशि एक हजार डलर छ । गत साता भारतमा सम्पन्न सार्क लिट्रेचर फेस्टिभलमा सुमनसहित अफगानिस्तान, बंगलादेश, भुटान, भारत, माल्दिभ्स र श्रीलंकाका एक सय लेखक सहभागी थिए । फाउन्डेसन अफ सार्क राइटर्स एन्ड लिट्रेचरले गर्ने फेस्टिभलमा नेपालका कवि सुमनसहित भारतका अभय के, पाकिस्तानी कवि, पटकथाकार फरहिन चौधरी, अफगानिस्तानका अब्दुल खालिद रसिद र श्रीलंकन निबन्धकार दिया दिसानायके पनि पुरस्कृत भएका थिए । सुमनलाई शनिबार आरोहण गुरुकुलले प्रशंसा पत्रसहित सम्मान गर्‍यो । डा. अभि सुवदी र सुनील पोखरेलले कविलाई खादा ओढाए । हिन्दी, मैथिली, उर्दू समेत जानकार सुमन अनुवादक पनि हुन् । फेस्भिलमा दक्षिण एसियाली महत्त्वपूर्ण नौ लेखकको प्रतिनिधित्व गर्दै बोलाइएका अभि सुवेदीले नेपाली लेखकको उपस्थितिको सराहना गरे । कवि सुमनले फेस्टिभलमा आफू सन् २००८ देखि सहभागी हुँदै आएको बताउँदै अवार्डलाई आफ्नो उपलब्धि माने ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

More Releated