2015-09-01 07:51 PM English
N24 Exclusive
एनआरएन बेल्जियमको अध्यक्षमा गंगाधर गौतम निर्वाचित - वार्ताका लागि मधिशेको शर्त, संविधान निर्माण प्रक्रिया रोकिनु पर्ने - वीरगञ्जमा प्रहरी चौकी जलाइयो, स्थिति तनावपूर्ण - वीरगञ्जमा प्रहरी र प्रदर्शनकारीबीच झडप, ८ घाइते, स्थिति तनावग्रस्त - मधेसीको सुरक्षामा भारतीय गृहमन्त्रीको चासो / 'नेपालका मधेसीहरु भारतीय हुन् !' - प्रधानमन्त्री कोइरालाद्वारा मधेसवादी दललाई दोस्रो पटक वार्ताको लागि आह्वान - सिन्धुपाल्चोक केन्द्र भएको ५ रिक्टरस्केलको परकम्प, राजधानीमा धक्का महसुस - बानेश्वरको गाईजात्रा - टिकापुर घटनामा प्रहरीले किन गोली चलाएन ? - चितवनमा बन्दको विरुद्ध उत्रिएका व्यवसायी माथि खनिए थारु कार्यकर्ता
कवि सुमन पोखरेल सार्क लिट्रेचर अवार्डद्वारा सम्मानित
suman

काठमाडौ । मोफसलमा रहेर साहित्यिक यात्रामा क्रियाशील कवि सुमन पोखरेलले सार्क लिट्रेचर अवार्डद्वारा सम्मानित भएका छन् । सार्कस्तरीय मुलुकका लेखकलाई दिइने अवार्डको राशि एक हजार डलर छ । गत साता भारतमा सम्पन्न सार्क लिट्रेचर फेस्टिभलमा सुमनसहित अफगानिस्तान, बंगलादेश, भुटान, भारत, माल्दिभ्स र श्रीलंकाका एक सय लेखक सहभागी थिए । फाउन्डेसन अफ सार्क राइटर्स एन्ड लिट्रेचरले गर्ने फेस्टिभलमा नेपालका कवि सुमनसहित भारतका अभय के, पाकिस्तानी कवि, पटकथाकार फरहिन चौधरी, अफगानिस्तानका अब्दुल खालिद रसिद र श्रीलंकन निबन्धकार दिया दिसानायके पनि पुरस्कृत भएका थिए । सुमनलाई शनिबार आरोहण गुरुकुलले प्रशंसा पत्रसहित सम्मान गर्‍यो । डा. अभि सुवदी र सुनील पोखरेलले कविलाई खादा ओढाए । हिन्दी, मैथिली, उर्दू समेत जानकार सुमन अनुवादक पनि हुन् । फेस्भिलमा दक्षिण एसियाली महत्त्वपूर्ण नौ लेखकको प्रतिनिधित्व गर्दै बोलाइएका अभि सुवेदीले नेपाली लेखकको उपस्थितिको सराहना गरे । कवि सुमनले फेस्टिभलमा आफू सन् २००८ देखि सहभागी हुँदै आएको बताउँदै अवार्डलाई आफ्नो उपलब्धि माने ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

More Releated