:: मधेशी मोर्चाले मलाई समेत धोखा दियो :: गाढा मित्रता कायम गर्ने बिषयमा केन्द्रित हुनेछ प्रधानमन्त्री ओलीको भारत भ्रमण :: गायिका दुर्गा परियारको ऐना सार्वजनिक :: बेल्जियममा जनगायक जीवन शर्माको सम्मान :: मलेसियामा मुना थापा मगरले मच्चाईन सांगीतिक धमाका :: प्रधानमन्त्री ओलीको आसन्न भारत भ्रमण सहजीकरण गर्न अर्थमन्त्री पौडेल र भारतीय विदेशमन्त्री भेट :: काँग्रेस १३औँ महाधिवेशन: ६५ जिल्लाको जिल्ला अधिवेशन सोमबार :: भूकम्पमा परी मृत्यु हुनेको सङ्ख्या २३ पुग्यो :: बाह्रौँ साग खेलकुद: महिला फुटबलमा नेपालको लगातार दोस्रो जित :: एनआरएन अस्ट्रेलिया र चीनद्वारा सरकारलाई औषधि प्रदान

कवि सुमन पोखरेल सार्क लिट्रेचर अवार्डद्वारा सम्मानित

suman

काठमाडौ । मोफसलमा रहेर साहित्यिक यात्रामा क्रियाशील कवि सुमन पोखरेलले सार्क लिट्रेचर अवार्डद्वारा सम्मानित भएका छन् । सार्कस्तरीय मुलुकका लेखकलाई दिइने अवार्डको राशि एक हजार डलर छ । गत साता भारतमा सम्पन्न सार्क लिट्रेचर फेस्टिभलमा सुमनसहित अफगानिस्तान, बंगलादेश, भुटान, भारत, माल्दिभ्स र श्रीलंकाका एक सय लेखक सहभागी थिए । फाउन्डेसन अफ सार्क राइटर्स एन्ड लिट्रेचरले गर्ने फेस्टिभलमा नेपालका कवि सुमनसहित भारतका अभय के, पाकिस्तानी कवि, पटकथाकार फरहिन चौधरी, अफगानिस्तानका अब्दुल खालिद रसिद र श्रीलंकन निबन्धकार दिया दिसानायके पनि पुरस्कृत भएका थिए । सुमनलाई शनिबार आरोहण गुरुकुलले प्रशंसा पत्रसहित सम्मान गर्‍यो । डा. अभि सुवदी र सुनील पोखरेलले कविलाई खादा ओढाए । हिन्दी, मैथिली, उर्दू समेत जानकार सुमन अनुवादक पनि हुन् । फेस्भिलमा दक्षिण एसियाली महत्त्वपूर्ण नौ लेखकको प्रतिनिधित्व गर्दै बोलाइएका अभि सुवेदीले नेपाली लेखकको उपस्थितिको सराहना गरे । कवि सुमनले फेस्टिभलमा आफू सन् २००८ देखि सहभागी हुँदै आएको बताउँदै अवार्डलाई आफ्नो उपलब्धि माने ।

प्रतिकृया दिनुहोस

More Releated

 

 

footer_logo

www.nepal24hours.com Integration through media under Nepal 24 Hours Inc, is a dedicated online news service delivering and Staffed 24 hours, seven days a week by a dedicated staff at its head office in 11843 Ashworth St, Artesia, CA 90701, USA, its bureau office in Kathmandu, Nepal and in bureau offices elsewhere brings the latest and up to date news service.The online news service is being presently served by 15 news professionals and local correspondent around the globe. The online news services equipped with latest media technologies and features the latest multimedia technologies, from live video streaming to audio packages to searchable archives of news features and background information. The site is updated continuously throughout day and night from the USA and Nepal equally.

Copyright © 2010 - 2016, Nepal24hours, Inc. All Rights Reserved.