Wed, 26 Nov 2014 9:31 am
N24 Exclusive
१८ औं सार्क शिखर सम्मेलन आज - पूर्व घोषित एक खर्ब राशिको भारतीय सहयोग सम्झौतामा हस्ताक्षर - निर्धारित समयभित्रै संविधान जारी गर्न भारतीय प्रधानमन्त्री मोदीको आग्रह - सार्क मन्त्रिस्तरीय बैठक सुरु - सार्क राष्ट्राध्यक्षहरु राजापाक्ष, यमिन, छिरिङ टोब्गे र घानी शिखर सम्मेलनमा भाग लिन काठमाडौं आइपुगे - प्रधानमन्त्री कोइराला र अमेरिकी सहायक विदेशमन्त्री निसा विश्वाल भेट - नेपाली क्रिकेटर सोमपाल कामीले बनाए बलरको विश्व रेकर्ड - देशलाई द्वन्द्वमा लैजाने भए :: डा. अमरेशकुमार सिंह - दोषी हामी जनता कि कोही अरू? :: देवप्रकाश त्रिपाठी - बजारमा उपलब्ध छ रोजाई अनुसारको स्मार्टफोन
कवि सुमन पोखरेल सार्क लिट्रेचर अवार्डद्वारा सम्मानित
suman

काठमाडौ । मोफसलमा रहेर साहित्यिक यात्रामा क्रियाशील कवि सुमन पोखरेलले सार्क लिट्रेचर अवार्डद्वारा सम्मानित भएका छन् । सार्कस्तरीय मुलुकका लेखकलाई दिइने अवार्डको राशि एक हजार डलर छ । गत साता भारतमा सम्पन्न सार्क लिट्रेचर फेस्टिभलमा सुमनसहित अफगानिस्तान, बंगलादेश, भुटान, भारत, माल्दिभ्स र श्रीलंकाका एक सय लेखक सहभागी थिए । फाउन्डेसन अफ सार्क राइटर्स एन्ड लिट्रेचरले गर्ने फेस्टिभलमा नेपालका कवि सुमनसहित भारतका अभय के, पाकिस्तानी कवि, पटकथाकार फरहिन चौधरी, अफगानिस्तानका अब्दुल खालिद रसिद र श्रीलंकन निबन्धकार दिया दिसानायके पनि पुरस्कृत भएका थिए । सुमनलाई शनिबार आरोहण गुरुकुलले प्रशंसा पत्रसहित सम्मान गर्‍यो । डा. अभि सुवदी र सुनील पोखरेलले कविलाई खादा ओढाए । हिन्दी, मैथिली, उर्दू समेत जानकार सुमन अनुवादक पनि हुन् । फेस्भिलमा दक्षिण एसियाली महत्त्वपूर्ण नौ लेखकको प्रतिनिधित्व गर्दै बोलाइएका अभि सुवेदीले नेपाली लेखकको उपस्थितिको सराहना गरे । कवि सुमनले फेस्टिभलमा आफू सन् २००८ देखि सहभागी हुँदै आएको बताउँदै अवार्डलाई आफ्नो उपलब्धि माने ।

प्रतिकृया दिनुहोस

More Releated

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube