2015-11-28 09:44 AM English
N24 Exclusive
नीलम कार्कीको घोषणा, 'रोयल्टी र पुरस्कार बाल-बालिकाको शिक्षाको लागि समर्पित गर्दछु' - शनिबार राष्ट्रिय क्रिकेट टोलीका मुख्य प्रशिक्षक दासानायके बिदा हुँदै - कोइराला-ठाकूर भेट: मधेशी जनताको माग सम्बोधन गर्न काँग्रेस नेतृत्वलाई आग्रह - अब देश जोगाउने कि लोकतन्त्र ? :: देवप्रकाश त्रिपाठी - सप्तरी बस दुर्घटनामा दुुईको मृत्यु, २५ जना घाइते - 'एसएसबीले चलाएका गोलीका खोका भेटिए, सरकारले भारतको ध्यान आकृष्ट गर्यो'  - नेपाली निर्यातका ९७ प्रतिशत बस्तु तथा सेवामा भन्सार नलगाउने चिनिया घोषणा - उत्तर दक्षिण कोरिया वार्ता सुरु - विश्वकप क्रिकेट: नेपाल कठिन समूहमा - कृषि क्रान्ति मार्फत आर्थिक समृद्धि हासिल गर्ने : कृषि मन्त्री - NEWS24 TV
कवि सुमन पोखरेल सार्क लिट्रेचर अवार्डद्वारा सम्मानित
suman

काठमाडौ । मोफसलमा रहेर साहित्यिक यात्रामा क्रियाशील कवि सुमन पोखरेलले सार्क लिट्रेचर अवार्डद्वारा सम्मानित भएका छन् । सार्कस्तरीय मुलुकका लेखकलाई दिइने अवार्डको राशि एक हजार डलर छ । गत साता भारतमा सम्पन्न सार्क लिट्रेचर फेस्टिभलमा सुमनसहित अफगानिस्तान, बंगलादेश, भुटान, भारत, माल्दिभ्स र श्रीलंकाका एक सय लेखक सहभागी थिए । फाउन्डेसन अफ सार्क राइटर्स एन्ड लिट्रेचरले गर्ने फेस्टिभलमा नेपालका कवि सुमनसहित भारतका अभय के, पाकिस्तानी कवि, पटकथाकार फरहिन चौधरी, अफगानिस्तानका अब्दुल खालिद रसिद र श्रीलंकन निबन्धकार दिया दिसानायके पनि पुरस्कृत भएका थिए । सुमनलाई शनिबार आरोहण गुरुकुलले प्रशंसा पत्रसहित सम्मान गर्‍यो । डा. अभि सुवदी र सुनील पोखरेलले कविलाई खादा ओढाए । हिन्दी, मैथिली, उर्दू समेत जानकार सुमन अनुवादक पनि हुन् । फेस्भिलमा दक्षिण एसियाली महत्त्वपूर्ण नौ लेखकको प्रतिनिधित्व गर्दै बोलाइएका अभि सुवेदीले नेपाली लेखकको उपस्थितिको सराहना गरे । कवि सुमनले फेस्टिभलमा आफू सन् २००८ देखि सहभागी हुँदै आएको बताउँदै अवार्डलाई आफ्नो उपलब्धि माने ।


Nepal24hours को एन्ड्रोइड एपका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । तपाईं हामीसंग फेसबुक ट्वीटरमार्फत् पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

More Releated