Mon, 02 Feb 2015 4:23 am
N24 Exclusive
सत्तारुढ दलले वातावरण बनाए वार्तामा बस्न तयार: नारायणकाजी - विधि र प्रक्रियाबाटै संविधान जारी हुन्छ: उपप्रम सिंह - संविधानसभाबाट सामुहिक राजीनामा दिदैं आन्दोलनमा जाने एमाओवादी घोषणा - आन्दोलन सशक्त बनाउने मधेसी मोर्चाको निर्णय - पोखरा र आसपासका क्षेत्रमा ५.५ रेक्टर स्केलको भूकम्प - पश्चिम नेपालमा भूकम्पको धक्का - श्रीलंकामा तमिल समुदायका व्यक्ति मुख्य न्यायाधीशमा नियुक्त - कीर्तिमानी तेक्वान्दो खेलाडी दीपक विष्टले खेल जीवनबाट सन्यास लिए - विपक्षी दलको बहिष्कारसंगै संबिधान निर्माण प्रक्रिया सुचारु, लेखकको नेतृत्वमा कार्यविधि उपसमिति - कोइराला-दाहाल भेट, संबिधान निर्माणमा देखिएको गतिरोध हट्ने अपेक्षा
कवि सुमन पोखरेल सार्क लिट्रेचर अवार्डद्वारा सम्मानित
suman

काठमाडौ । मोफसलमा रहेर साहित्यिक यात्रामा क्रियाशील कवि सुमन पोखरेलले सार्क लिट्रेचर अवार्डद्वारा सम्मानित भएका छन् । सार्कस्तरीय मुलुकका लेखकलाई दिइने अवार्डको राशि एक हजार डलर छ । गत साता भारतमा सम्पन्न सार्क लिट्रेचर फेस्टिभलमा सुमनसहित अफगानिस्तान, बंगलादेश, भुटान, भारत, माल्दिभ्स र श्रीलंकाका एक सय लेखक सहभागी थिए । फाउन्डेसन अफ सार्क राइटर्स एन्ड लिट्रेचरले गर्ने फेस्टिभलमा नेपालका कवि सुमनसहित भारतका अभय के, पाकिस्तानी कवि, पटकथाकार फरहिन चौधरी, अफगानिस्तानका अब्दुल खालिद रसिद र श्रीलंकन निबन्धकार दिया दिसानायके पनि पुरस्कृत भएका थिए । सुमनलाई शनिबार आरोहण गुरुकुलले प्रशंसा पत्रसहित सम्मान गर्‍यो । डा. अभि सुवदी र सुनील पोखरेलले कविलाई खादा ओढाए । हिन्दी, मैथिली, उर्दू समेत जानकार सुमन अनुवादक पनि हुन् । फेस्भिलमा दक्षिण एसियाली महत्त्वपूर्ण नौ लेखकको प्रतिनिधित्व गर्दै बोलाइएका अभि सुवेदीले नेपाली लेखकको उपस्थितिको सराहना गरे । कवि सुमनले फेस्टिभलमा आफू सन् २००८ देखि सहभागी हुँदै आएको बताउँदै अवार्डलाई आफ्नो उपलब्धि माने ।

प्रतिकृया दिनुहोस

More Releated

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube